Kométa zhasnúť neplánuje, trúfa si na semifinále

Kométe nevyšiel začiatok súťaže, no potom sa prebrala a začala v tabuľke stúpať hore. Do play off pôjde asi z druhej vlny, no na semifinále si trúfa. Veď prečo nie, obhajuje bronz.

Martin Lihan je jedným z lídrov vrútockej Kométy.Martin Lihan je jedným z lídrov vrútockej Kométy. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

VRÚTKY. Vrútočania strávia zimnú prestávku na šiestom mieste. Po vlaňajšom zisku bronzových medailí je to viditeľný ústup z pozícií, no v Kométe to nevidia tragicky.

Najprv rozpaky, potom návrat formy

„Zodpovedá to tomu, čo sme v súťaži predviedli. Začali sme veľmi rozpačito. Slabšie výkony striedali horšie. Doplácali sme na to, že nás na zápasy chodilo menej. Postupne sme sa však konsolidovali a mužstvo našlo svoju tvár. Najmä mladí sa chytili a už nehrali tak ustráchane ako na začiatku. Forma i sebavedomie rástlo, prišli aj dobré výsledky a posun v tabuľke. Nie sme síce tak vysoko ako vlani, ale v osmičke, ktorá bude hrať play off, sa držíme. To je podstatné," myslí si jeden z lídrov tímu Martin Lihan.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Najprv stále vonku, teraz doma

Obhajca vlaňajšieho bronzu pre rekonštrukciu svojej hracej plochy odohral prvú polovicu súťaže na súperových ihriskách.

„Aj to sa trochu podpísalo pod naše súčasné umiestnenie, predsa len cestovať týždeň, čo týždeň za súpermi bolo únavné. Ale neberte to tak, že by sme sa na niečo vyhovárali. Napriek všetkému sme získali vonku slušný počet bodov, ktoré bude treba aj doma potvrdiť, resp. aj niečo navyše získať. Až na zápas s Pruským sa nám to doposiaľ celkom darilo," povedal šikovný útočník, ktorý sa vďaka svojím výkonom zaradil k najproduktívnejším hráčom súťaže.

„Pripisujem to tomu, že som dostal od trénera veľa priestoru. Hral som presilovky, oslabenia, niekedy som mal pocit, že som na ihrisku stále. Ale nesťažujem sa. Akurát ma mrzí, že som okrem bodov nazbieral aj veľa trestných minút. Na zbytočné vylúčenia si musím dávať väčší pozor," kajal sa Martin Lihan.

SkryťVypnúť reklamu

Dobíjanie bateriek a útok na semifinále

Po prestávke bude súťaž pokračovať 12. februára, do konca základnej časti ostáva už len päť kôl.

„Pauzu chceme využiť na dobitie bateriek. Už trochu trénujeme, potrebujeme sa na rozhodujúcu časť sezóny dobre pripraviť. Pracovať budeme najmä na kondícií, v januári sa zameriame aj na nácvik rôznych herných situácii. Tých päť kôl, ktoré nás ešte čakajú, bude ťažkých. Všetky síce odohráme doma, ale stretneme sa v nich aj so súpermi, ktorí sú pred nami. Do play of by sme radi išli z čo najlepšej pozície, ale neviem, či sa nám podarí dostať do prvej štvorky. Každopádne, iba s účasťou vo štvrťfinále sa neuspokojíme. Semifinále by malo byť našim cieľom. Ak by sme sa do bojov o medaile nedostali, bol by som sklamaný," odkrýva vrútocké plány Martin Lihan, ktorý si však uvedomuje, že dopredu sa nič naplánovať nedá.

SkryťVypnúť reklamu

Extraliga je kvalitnejšia

„Extraliga je ešte kvalitnejšia a vyrovnanejšia ako vlani. Po hernej stránke napreduje, výkonnostne sa posunuli viaceré mužstvá. Osobitný vklad do súťaže priniesla Nitra. Hráčom vytvorila také podmienky, o ktorých sa nám ostatným môže iba snívať. Vložila do hokejbalu veľké peniaze. Mnohí jej to možno zazlievajú, no ja to vítam. Núti to aj ostatných zlepšovať sa. Konkurencia kvalite vždy prospieva, o tom niet pochýb," vyhlásil na záver našej debaty Martin Lihan.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Turiec

Komerčné články

  1. Zariskoval a poslal k vode Wolt. Prešiel testom lojality
  2. FameL GmbH: Náhrada škody bez rizika nákladov
  3. Tichá epidémia bolesti chrbta: Dostupná pomoc pre tisíce ľudí
  4. Objav prírodný ionťák, ktorý stojí za výkonom J. Slafkovského
  5. Union drží prvenstvo v dostupnosti zdravotnej starostlivosti
  6. Farba ju nezachráni. Čo urobiť, keď sa na stene objaví trhlina
  7. Skládky nechceme, no moderných riešení sa obávame
  8. Cukrovar mení Trnavu na miesto, kde sny ožívajú
  1. Sú prípravky na imunitu len vyhodené peniaze?
  2. Zariskoval a poslal k vode Wolt. Prešiel testom lojality
  3. Tichá epidémia bolesti chrbta: Dostupná pomoc pre tisíce ľudí
  4. FameL GmbH: Náhrada škody bez rizika nákladov
  5. Nové átrium aj učebňa. V Pečovskej Novej Vsi investujú do školy
  6. Objav prírodný ionťák, ktorý stojí za výkonom J. Slafkovského
  7. Union drží prvenstvo v dostupnosti zdravotnej starostlivosti
  8. Farba ju nezachráni. Čo urobiť, keď sa na stene objaví trhlina
  1. Rozhovor: Slováci mohli žiť v Pacifiku. Štefánik im kúpil ostrov 19 049
  2. Farba ju nezachráni. Čo urobiť, keď sa na stene objaví trhlina 6 494
  3. Skládky nechceme, no moderných riešení sa obávame 4 921
  4. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v neznámom Bahrajne? 4 628
  5. Zaslúžený oddych. Luxus hotelov pre dospelých začína pokojom 4 409
  6. Cukrovar mení Trnavu na miesto, kde sny ožívajú 3 670
  7. Jeden stavbár, druhý mikrobiológ. Bratia zvalcovali trh 3 407
  8. Viacgeneračné rodiny: Slovenský recept na hádky? 3 294
  1. Vladimír Krátky: PHM za Bratislavou vs. - za Prahou .
  2. Vladimír Bojničan: Náboženské spôsobilosti, zvyklosti, tradície ako súčasť osvieteneckého sveta??? Pán Havran, to je ale urážka racionálneho rozumu!
  3. Martin Fronk: Jazierko, kde sa čas zastavil – Bacúrovské zrkadlo neba
  4. Radoslav Medzihradský: Moravský kras vs Slovenký kras
  5. Ján Valchár: Štvrtý Aljoša I. (prekopaná verzia)
  6. Štefan Šturdzík: Dve lokomotívy sa zrazia v Oktagone.
  7. Martina Bittnerová: Zabudnutý dar Božene Němcovej: Kde skončila jej lampa?
  8. Alexandra Erdélyiová : Šimkovičovej busta
  1. Radko Mačuha: "Maskovacie prvky" auta šéfa SIS 15 310
  2. Dušan Koniar: Puč na Slovensku 15 189
  3. Ivan Mlynár: Zábava Roberta Fica s riskovaním našich životov neberie konca. 15 161
  4. Ján Šeďo: To dopravní inžinieri všetko posr**i ! 11 766
  5. Blanka Ulaherová: Návrat po 46 rokoch 9 521
  6. Ján Valchár: Zaujímavé fakty okolo ruskej ropy. 9 162
  7. Ivan Mlynár: Je Šutaj Eštok úplný kretén ? Nie, je to génius. Ak to niekto nechápe, je to jeho problém. 8 173
  8. Elena Antalová: Nehorekujme. Všetko je inak. 6 893
  1. Radko Mačuha: Hory majú oči.
  2. Marcel Rebro: Fico v Pekingu: Európsky exot na Putinovej prehliadke
  3. Radko Mačuha: Podať si ruku s Putinom, nieje žiadne umenie.
  4. Marian Nanias: Jachtavý brat Lacko.
  5. Radko Mačuha: "Maskovacie prvky" auta šéfa SIS
  6. Věra Tepličková: Pali a jeho Bumblebee II. - jedno z možných objasnení
  7. Věra Tepličková: Pali a jeho Bumblebee
  8. Jiří Ščobák: Ako prísť o peniaze ľahko a rýchlo
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Víno je viac než len nápoj.


Eliška Rešetárová.

Šikovná Tepličanka sa pripravuje pod taktovkou trénera, ktorý dokázal vychovať olympioničku.


Experimentálny fyzik a materiálový vedec Marián Mikula.

Rozhovor s fyzikom Mariánom Mikulom.


Za prvých 6 mesiacov 2025 sa celkovo všetkými vlakmi ZSSK odviezlo o 1,5 % viac cestujúcich ako vlani v rovnakom období.

Viac cestujúcich, vyššia spokojnosť a rastúci záujem o špeciálne služby.


Už ste čítali?