Piatok, 18. jún, 2021 | Meniny má VratislavKrížovkyKrížovky
HOKEJ - SLOVNAFT EXTRALIGA

Martin siahal na tri body, nakoniec však získal iba jeden

Martinčania siahali na víťazstvo, no po zbabranom závere sa museli uspokojiť iba s bodom. Žilinčanom k výhre doviedla Devečkova strela v predĺžení.

ŽILINA. V tradičnom susedskom derby mali v úvode obidve mužstvá možnosť presilovky, ale skóre sa nemenilo. Potom sa síce hralo s vyšším nasadením, no prevažne v strednom pásme, odkiaľ brankárom nebezpečie nehrozilo.

Druhá desaťminútovka prvej časti však už góly priniesla. Najprv sa na Dzubinu rútil Horský, hosťujúci gólman si však s jeho nájazdom poradil. Vzápätí hrali Martinčania presilovku a po Uramovej strele sa v 14. min. šikovným tečom blysol Jabrocký (25. gól v sezóne) a bolo 0:1.

Domáci sa rýchlo otriasli a už o 70 sekúnd vyrovnali. Petruškova delovka sa od mantinelu odrazila pred Smotrilu, ktorý pohotovo našiel odkrytý kút Dzubinovej brány.

V druhom dejstve mohol misky váh na hosťujúcu stranu nakloniť Važan, no Laco jeho blafák do behkendu v 25. min perfektne prečítal a následne skvele zasiahol. Na druhej strane po Dlouheho prihrávke ako na tanieri čaroval Dzubina, ktorý rýchlym presunom zmaril tutovku už ruky dvíhajúcemu Nemcovi.

V 29. min Macejka vystrašil Laca, keď puk po jeho strele mu vypadol z lapačky, no cestu do siete si nenašiel. K blízko k vedúcemu gólu bol v závere prostrednej tretiny i Ďatelinka, Laco mu však ďalším istým zákrokom radosť prekazil.

V tretej časti hru poznačili viaceré vylúčenia, z ktorých ale nezapršalo. V 49. min však Velebný iba za cenu faulu zastavil unikajúceho Smotrilu a nasledovalo trestné strieľanie. Domáci útočník nájazd nepremenil, Dzubina sa nedal vyrušiť z pokoja. Potom mali domáci opticky viac z hry, no gól v 56. min strelili Husárovi zverenci. Po obliehaní žilinskej bránky sa k puku dostal Jabrocký a strelou pod hornú žŕdku priblížil svoj tím k trom bodom. Tie však hostia nezískali. Žilinčania odvolali brankára a 65 sekúnd pred koncom riadneho času Hreus ponad padajúceho Dzuninu poslal zblízka stretnutie do predĺženia.

To sa však dlho nehralo. Prvú šancu v nadstavenom čase ešte Kokavec nevyužil, no zakrátko po ňom po chaose v martinskej v defenzíve od modrej pálil Devečka, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Žilina - MHC Mountfield 3:2 PP (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 14:34 Smotrila (Petruška, M. Horský), 58:55. Hreus (V. Nemec, Heš) a 60:48 D. Devečka (V. Nemec, Vala), resp. 13:24. Jabrocký (Uram, M. Beran) a 55:32 Jabrocký (Novotný, Uram).

Vylúčení: 6:4 na 2 min. Vyššie tresty: Zeliska (MT) na 10 min za nešp. Správanie. Presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Lauff - M. Korba, Smrek. Diváci: 1 656.

MARTIN: Dzubina - A. Novotný, I. Ďatelinka, P. Klepáč, Drgoň, Velebný, Hriňa - Uram, M. Beran, Jabrocký - Markovič, Zeliska, Macejka - Themár, Murček, Važan.

1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
  2. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
  3. Zázračná škola so zelenou strechou
  4. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  5. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  6. Crème de la crème po slovensky
  7. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
  4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
  7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
  8. Zázračná škola so zelenou strechou
  9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
  10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 3 910

Tohtoročné futbalové súťaže uzavrú dve kolá, ktoré sa nestihli odohrať na jeseň.

Takmer všetci Turčania budú vo svojich súťažiach bojovať o záchranu.