Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky
HOKEJ ŽENY, I. LIGA SEMIFINÁLE PLAY OFF

Finálové brány nám pribuchli Popradčanky

Hokejistky Martina nestačili v semifinále na reprezentantkami posilnený Poprad. Po prehre pod Tatrami podľahli svojim súperkám aj doma, a tak ich čakajú len zápasy o bronz.

HK Poprad – MHK Martin 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

POPRAD. Semifinálová séria nezačala pre Martinčanky najlepšie. Už v 40 sekunde prvého stretnutia sa po prihrávke od Džurňákovej presadila Vaľková a hokejistky spod Tatier sa ujali vedenia. Rýchly gól hosťujúcim tímom otriasol a v 8. min využila nedorozumenie Martinčaniek pri striedaní Džurňáková, ktorá zvýšila na 2:0. S pribúdajúcimi minútami sa však zverenkyne trénera Farkaša dokázali z úvodného šoku spamätať a postupne hru vyrovnali.

V druhej časti dokonca prebrali iniciatívu, no z viacerých čistých šancí dokázali premeniť len jednu. Počas vlastného oslabenia sa po spolupráci s M. Gajdošovou presadila Pavlovičová.

Hrášky z Turca sa pred bránu Popradčaniek tlačili aj v tretej tretine. V koncovke však nemali potrebné šťastie ani dostatok pokoja. Ďalší škrt cez rozpočet im spravila Jurčová, ktorá v 46. min zvýšila na 3:1. Domáci celok sa po tomto presnom zásahu ešte viac zameral na defenzívu a pozorne strážil svoj náskok. V závere sa ešte Martinčanky pokúsili o hru bez brankárky, no skóre sa aj napriek ich enormnej snahe nezmenilo.

*Góly: 0:40 Vaľková (Džurňáková), 7:53 Džurňáková (Jurčová) a 45:38 Jurčová, resp. 25:03 Pavlovičová (M. Gajdošová). MARTIN: Zuziaková – M. Gajdošová, Žitňanská, Olosová, Tomaškinová, Lalíková – Finďová, Sabolová, Kevešová, Ďurčanská, Mihaliková, Dudášová, Pavlovičová, I. Gajdošová. Stav série: 1:0.

Jozef Farkaš, tréner Martina: - Začali sme nekoncentrovane a súperky nás za to potrestali dvomi gólmi. Chvíľu dievčatám trvalo, kým sa dostali späť do hry. Od druhej časti však už predvádzali svoju hru. Nevychádzala nám ale koncovka, a tak sme nemohli pomýšľať na zvrat. Najväčšie problémy nám robil prvý útok Popradčaniek, ktorý bol poskladaný vyložene z hokejistiek Slovana Bratislava. Verím, že doma budeme efektívnejší a sériu dokážeme otočiť.

MHK Martin – HK Poprad 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)

MARTIN. Martinčanky sa síce ujali vedenia, no reprezentantkami vystužený celok Popradu to nevyviedlo z miery. Najskôr Bednárová a potom o niekoľko minút neskôr Jurčová zariadili obrat. Tréner Farkaš zareagoval na dva rýchle góly výmenou brankárok, ale ani striedajúca Zuziaková nezabránila tomu, aby Herichová poistila náskok hosťujúceho družstva.

Aj vstup do druhej časti vyšiel lepšie domácim dievčatám, keď znížila na 2:3 Pavlovičová. O necelé tri minúty sa však presadila Krajňáková a vrátila svojmu tímu dvojgólový náskok.

V polovici tretej tretiny najskôr vrátila našim babám nádej svojim druhým presným zásahom v zápase Celarová. V 57. min ale využila presilovku Jurčová a spečatila postup Popradu do finále. Martin si tak zahrá sériu o tretie miesto, v ktorej si zmeria sily s Prešovom .

*Góly: 0:48 Celarová (Mihaliková), 21:58 Pavlovičová (Sabolová, M. Gajdošová) a 49:50 Celarová (Pavlovičová, Mihaliková), resp. 2:34 Bednárová (Krajňáková), 10:12 Jurčová (Herichová, Džurňáková), 11:07 Herichová (Karafiátová), 24:20 Krajňáková (Džurňáková) a 56:15 Jurčová (Džurňáková). MARTIN: Lettrichová (11. Zuziaková) – Tomaškinová, M. Gajdošová, Lalíková, Olosová – Pavlovičová, Sabolová, I. Gajdošová – Celarová, Mihaliková, Buociková – Finďová, Dudášová, Ďurčanská – Kevešová. Stav série: 0:2 postupuje Poprad.

Jozef Farakš, tréner Martina: - V kvalitnom zápase odviedli moje hráčky na ľade maximum. Súperky však boli dnes lepšie a k postupu do finále im gratulujeme. Určite sa v našom výkone vyskytli aj chyby, ale dievčatám toho veľa vyčítať nemôžem a za ich výkon im ďakujem. Teraz sa už musíme začať sústrediť na súboje o bronz.

Druhá semifinálová séria: Prešov – S. N. Ves 3:4 d, 1:0 v, 1:4 v.