Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky
HOKEJBAL – SLOVENSKÁ EXTRALIGA, 1. KOLO PLAY OFF

Vrútočania odvrátili dva mečbaly, Martin nevyužil ani jeden

Štvrťfinálové série Turčanov s bratislavskými celkami pokračujú, o postupujúcich sa rozhodne v sobotu.

Štvrťfinále pokračuje, rozhodvať budú piate zápasy.Štvrťfinále pokračuje, rozhodvať budú piate zápasy. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Vrútky – Ružinov 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

VRÚTKY. Domáci mali od úvodných sekúnd viac z hry, no boli to hostia, ktorí sa hneď z prvej vážnejšej situácie ujali vedenia. V 3. min nechali Vrútočania veľa priestoru pred bránou Rímskemu a ten strelou pod hornú žŕdku nedal Glevaňakovi šancu zasiahnuť.

Po prestávke sa gólu dočkali aj domáci priaznivci. Pri hre štyroch na štyroch Ľupták ponúkol tutovku Dejovi, ktorý ju v 18. min blafákom premenil. V 28. min už Turčania obracali výsledok. Kolčák napadaním narúšal rozohrávku hostí, tí pred vlastným brankárom zazmätkovali a loptička po ich nedorozumení skončila v sieti.

V treťom dejstve boli aktívnejší Bratislavčania, ktorí mali dvakrát na hokejke vyrovnanie. Raz však mierili v stopercentnej šanci vedľa, druhýkrát sa skvelým zákrokom vyznamenal Glevaňák. Ružinov 21 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času odvolal brankára, ale vyrovnať sa mu napriej jednému nebezpečne vyzerajúcemu závaru nepodarilo.

Góly: 18. Dej a 28. Kolčák, resp. 3. Rímsky. VRÚTKY: Glevaňák – Šišmič, Ľupták, Vidlár, Pastorek, Guraj, Javor – Dej, Vojtas, Bučkuliak – Kolčák, Hlaváč, Čavajda – Štefan, Ruttkay, Kerdík.

Vrútky – Ružinov 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Bitka ako remeň pokračovala aj na druhý deň, opäť sa bojovalo o každý centimeter ihriska. Ružinov znovu otváral skóre, keď v 10. min Behúl zúžitkoval prečíslenie dvoch na jedného. Domáci odpovedali bleskovo, už o 65 sekúnd Kolčák ranou od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

V druhej tretine hral Ružinov tri presilovky, ale neuspel v nich a následne dvakrát pykal. V 24. min B. Štefan premenil samostatný nájazd, pričom tesne pred prestávkou sa streleckou pohotovosťou blysol aj Kolčák.

Definitívu konania piateho zápasu poistil v 34. min delovkou spoza modrej Dej.

Góly: 11 a 29. Kolčák, 24. B. Štefan, 34. Dej, resp. 10. Behúl. VRÚTKY: Glevaňák - Šišmič, Ľupták, Vidlár, Pastorek, Greňo, Javor - Dej, Vojtas, Bučkuliak – Kolčák, M. Kováč, J. Kováč – Hlaváč, Šibík, Guraj. Stav série: 2:2.

LG Doprastav – Martin 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)

BRATISLAVA. Martinčanom vôbec nevyšiel vstup do stretnutia a už v 8. min prehrávali na horúcej bratislavskej pôde 3:0. Tréner Ďuris si po treťom inkasovanom góle zobral oddychový čas a hre jeho zverencov to viditeľne prospelo.

V 22. min sa po nezištnej nahrávke od Michnáča strelecky presadil Wagner. O tri minúty neskôr našiel Učník krížnym pasom Pobehu a po jeho presne mierenom zakončení z prvej hostia opäť dvíhali ruky nad hlavu.

V tretej tretine akoby domácim došiel dych a hokejbalisti z Turca si vytvorili veľký tlak. V koncovke im však chýbalo potrebné športové šťastie. Navyše gólman Doprastavu mal v sobotu svoj deň. Najmä jeho zásluhou sa obhajca titulu nerozlúčil s vyraďovacou časťou v najkratšom možnom termíne.

Góly: Mikulčík, Kanich a Hrabárik, resp. Wagner a Pobeha. MARTIN: Jurošek – Chlebec, Fedor, Podhorský, Zezula, Nauš, Šalaga, Fodrek – Lihan, Žulko, Jakubčo – Wagner, Kollár, Michnáč – Pobeha, Učník, Silvester – Thomka, Bielený, Hulej.

LG Doprastav – Martin 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

Hosťujúci tím vstúpil do stretnutia aktívne a v prvých desiatich minútach nepustil súpera z jeho polovice. Martinčania ale zahodili päť vyložených šancí, a tak prišiel trest. V 11. min využili domáci svoju prvú väčšiu príležitosť a ujali sa vedenia. Tesne pred odchodom do šatní sa Bratislavčania presadili znovu a do kabín odchádzali so sľubným dvojgólovým náskokom, ku ktorému sa dostali ako slepé kura k zrnu.

Aktivita turčianskeho celku neustávala ani po zmene strán. V 25. min sa podarilo znížiť Silvestrovi a tlak úradujúceho vicemajstra sa ešte zvýšil. Obrovské šance však nepremenili Michnáč, Silvester, Hulej i Wagner a päť minút pred treťou sirénou Tóth strelou z veľkej diaľky prekvapil Jurošeka a zariadil pre svoj tím dvojgólové vedenie. Hráči Izoglobalu vrhli všetky sily do útoku, no Doprastav využil okienka v protivníkovej obrane a dvomi presnými zásahmi ešte prikrášlil konečný výsledok. Víťazstvom si vynútil rozhodujúci piaty duel, ktorý sa bude hrať v sobotu o 13. h v Martine.

Góly: Ondrušek, Škvaridlo, Tóth, Müller a Drozdík, resp. Silvester. MARTIN: Jurošek – Chlebec, Fedor, Podhorský, Zezula, Nauš, Šalaga, Fodrek – Lihan, Žulko, Jakubčo – Wagner, Kollár, Michnáč – Pobeha, Učník, Silvester – Thomka, Bielený, Hulej. Stav série: 2:2.

1. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
  2. Nemecko-slovenská spoločnosť ETL/GR je už v desiatke najlepších
  3. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
  4. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  5. Kam patria rolky z toaletného papiera? Dávať dole etikety zo sklenených nádob?
  6. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
  7. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
  8. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
  9. Od 1. septembra je predprimárne vzdelávanie povinné
  10. Česi vynašli revolučné tričká, na ktorých nie je vidieť pot
  1. Koniec čakania na kuriéra
  2. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
  9. Nemecko-slovenská spoločnosť ETL/GR je už v desiatke najlepších
  10. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?

dostane sanitka.

Situácia v obci je napätá. Vzťahy sa vyhrotili, niektorí ľudia sa búria.

2 h
Martin Bučko.

Odchovanec martinského hokeja MARTIN BUČKO sa po účasti na MS do 18 a 20 rokov prvýkrát prebojoval aj na seniorský svetový šampionát.