Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky
IV. LIGA SEVER

Janigovci v derby nešetrili Tatran, nasúkali mu päťku

Ďanová nedala šancu Sučanom a Fomat rozstrieľal Liptovský Hrádok. Belá dosiahla tretiu jarnú remízu. Tentoraz uhrala nerozhodný výsledok v Predmieri.

Ivan Ociepka (z loptou) dosiahol v zápase proti Sučanom hetrik.Ivan Ociepka (z loptou) dosiahol v zápase proti Sučanom hetrik. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Ďanová – Sučany 5:0 (3:0)

ĎANOVÁ. Líder súťaže začal po úvodnej zahrievacej štvrťhodinke napĺňať papierové predpoklady. V 16. min Peter Koleno uvoľnil Ociepku, a ten otvoril gólový účet stretnutia. Potom hostia pozorne bránili a útokom domácich odolávali až do 40. min počas nej sa peknou individuálnou akciou prezentoval Korda, ktorý našiel aktívneho Ociepku a bolo 2:0. V poslednej minúte prvého dejstva ešte Šavolov priamy kop usmernil vydareným volejom za chrbát Gonšora skúsený Horváth.

Hneď v úvode druhého polčasu sa do streleckej listiny zapísal po Šavolovej prihrávke aj Korda a o osude duelu bolo prakticky rozhodnuté. Potom niekoľko pekných akcií rozvinul aj Tatran, no dobre fungujúca defenzíva Ďabnovej na čele s pozorným Trnovským sa zaskočiť nenechala. V 85. min sa výborným ťahom na bránu predviedol striedajúci Švábik a jeho akciu zakončil svojím tretím gólom v stretnutí s chuťou hrajúci Ociepka.

*Góly: Ociepka 3, Horváth a Korda. ĎANOVÁ: Trnovský – Doboš, Volna, Mackura, Horváth - Jozef Koleno(Pavol Koleno), Peter Koleno, Šavol, Korda – Ociepka, Móric (Švábik). SUČANY: Gonšor – Bránik, Remeň, Prchlík, Kališ – Košinár (Homola), Šibík, Pravňan, Vojvoda – M. Staňo, Zelienka (Ďugel).

Liptovský Hrádok – Fomat Martin 0:4 (0:2)

LIPTOVSKÝ HRÁDOK. Domáci sa od úvodných minút stiahli pred svoju šestnástku a zverenci trénera Kureka tak museli útočiť do plných. Do dvoch samostatných únikov sa dostal Škuta, ale gólman Liptákov pri jeho šanciach dobre vybehol. V 41. min sa Škuta šikovne zbavil dvochhráčov, spätnou prihrávkou našiel Kuciana a ten odklial bránu súpera. Vzápätí Škuta opäť rozmenil defenzívu protivníka na drobné a Pavlovič zvýšil na 2:0.

Martinčania po prestávke úplne ovládli hru a jedinou otvorenou otázkou zostávala len výška konečného skóre. V 75. min sa po pase od Kuciana dočkal zaslúženej odmeny v podobe gólu aj aktívny Škuta. O tri minúty neskôr zahrával Fomat priamy kop a vyrazenú loptu dopravil do siete Thomka. Futbalisti Liptovského Hrádku si počas celého stretnutia nevypracovali žiadnu vážnejšiu šancu a konečný výsledok je pre nich veľmi prijateľný.

*Góly: Kucian, Pavlovič, Škuta a Thomka. MARTIN: Feriančik – Zboja, Romančík, Bízik, Trpiš – Pavlovič, Kucian (Ižip), Thomka, Špirko – Kačák (Facuna), Škuta (Peržeľ).

Predmier – Belá-Dulice 2:2 (1:1)

PREDMIER. O niečo väčšou aktivitou sa v prvých minútach duelu prezentovali domáci futbalisti. Hosťom viazla kombinácia v strede poľa, a tak mal loptu na svojich kopačkách častejšie ich súper. V 10. min zahrával Predmier rohový kop a proti presnej koncovke Tobiaka nemal Machovič žiadnu šancu. V ďalšom priebehu stretnutia Beľania dokázali vyrovnať hru a s pribúdajúcim časom boli čoraz nebezpečnejší. V 31. min sa na hranici šestnástky dostala lopta až k Hulejovi a ten presnou strelou k žrdi vyrovnal na 1:1. Napriek zvýšenej snahe oboch tímov už pred prestávkou gól nepadol, a preto sa do šatní odchádzalo za nerozhodného stavu.

Po zmene strán hostia spresnili hru a defenzíva protivníka začala mať s nimi problémy. V 50. mi hlavičku Žabku len s námahou vyškriabal brankár Predmiera. O desať minút neskôr ho štipľavou strelou spoza šestnástky poriadne vystrašil Páleš. V 75. min Hulej ideálne vysunul Šulana a ten svoj samostatný únik premenil na vedúci gól turčianskeho tímu. V nervóznom závere vrhli domáci všetky sily do útoku a v tretej minúte nadstaveného času sa im podarilo vyrovnať na konečných 2:2.

*Góly: Tobiak 2, resp. Hulej a Šulan. BELÁ-DULICE: Machovič – J. Kováčik (Matejčík), Žabka, Lučanský, Veterník, Šulan, Páleš, Ľ. Lukášik, Hulej (A. Kováčik), Delton (M. Kováčik), Ondrla.

*Ostatné výsledky 16.kola: Kys. Lieskovec – Dúbrava 7:0, Stráňavy – Bytčica 4:0, Korč. Lúčka – Or. Jasenica 2:1.

1. Ďanová 15 12 3 0 41:6 39

2. Kotrč. Lúčka 15 11 1 3 30:11 34

3. Martin 15 9 1 5 45:15 28

4. Kys. Lieskovec 15 7 3 5 26:20 24

5. Skalité 14 7 2 5 26:18 23

6. Belá 15 5 7 3 27:19 22

7. Stráňavy 15 6 1 8 23:33 19

8. Predmier 15 4 4 7 21:26 16