Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
FUTBAL - I. QUICK TRIEDA

Lídrovi z Koštian zachránili body penalty

Vedúce Košťany o svojom tesnom víťazstve nad Dubovým rozhodli až v nadstavenom čase, kompletný bodový zisk im z jedenástky zariadil najlepší strelec súťaže – Peter Mucha. Dobrú jarnú formu potvrdzujú Mošovce, ktoré v šlágri kola zdolali Žabokreky. Posledn

á je stále Priekopa, Blatnica jej po výhre nad Necpalmi odskočila už na rozdiel troch bodov.

Priekopa – Bystrička 2:2 (1:1)

V takticky vedenom stretnutí sa ujali vedenia hostia, keď v 24. min potrestal chybu brankára súpera Hanuliak. Potom sa domácim futbalistom podarilo dostať defenzívu protivníka pod tlak. Päť minút pred odchodom do šatní korunoval ich zvýšenú aktivitu presným zásahom Siráň.

Po zmene strán sa do vedenia opäť dostala Bystrička. Aktívny Hanuliak vystihol malú domov a sieť za Remeničiarom napol druhýkrát v zápase. Priekopčania sa však s nepriaznivým vývojom duelu nezmierili. V 86. min sa v skrumáži pred Cupanom najlepšie zorientoval Kľučinec a vyrovnal na konečných 2:2.

Góly: Siráň a Kľučinec, resp. Hanuliak 2. PRIEKOPA: Remeničiar – Machovič, Rovnianek, Jančiak, Konček (Kondek), Végh, Kučera, Kľučinec, Prievara, Siráň, Tomčík (Kľačan). BYSTRIČKA: Cupan – Košút, Kovanič, Bárdy, Sirek (Marko), Dolník, Človiečik, Barčin, Greško, Hanuliak, Štefánek.

Trebostovo – Krpeľany 1:0 (0:0)

Trebostovo začalo ustráchane, a tak ho hostia dostali pod tlak. Dynamo však z neho nevyťažilo nič, a to aj napriek tomu, že malo dve šance. Domáci sa neskôr prebrali, vyrovnali hru, ale na zmenu skóre to vplyv nemalo.

Druhý polčas začal favorit aktívnejšie. V 50. min Fľak ešte stroskotal na brankárovi Kráľovi, ktorý zázračne vyboxoval jeho strelu nad bránu, ale v 70. min sa už diváci tešili, keď po centri do šestnástky sa ideálne trafil Ruttkay.

Gól: Ruttkay. TREBOSTOVO: Petráň – Rimaj, D. Lukašík, Líška, Výbošťok, Kučírek, Ruttkay, Porubčanský, Šťastiak, Fľak (Junas), Sopkuliak (Stehlík). KRPEĽANY: M. Kráľ – Hajas, Volna, Vaňko, R. Vojt, Šeregely, Fečko, Vojtko, M. Vojt, Mačto, Krajinčák.

Košťany – Dubové 2:1 (1:1)

V prvom polčase hral Turčan s vetrom a zatlačil súpera do jeho šestnástky. Paradoxne však skórovali hostia, keď v 19. min po Kosinkovom faule premenil jedenástku Karas. Líder súťaže kontroval z rovnakej situácie, v 29. min sa z bieleho bodu nemýlil Mucha.

Aj rozhodujúci gól padol z pokutového kopu, úspešným exekútorom jedenástky bol v nadstavenom čase znovu Mucha.

Góly: Mucha 2 (obidva z pok. kopov), resp. Karas (pok. kop). KOŠŤANY: Michal Krkoša – Milan Krkoša, Mělník, Golský, Kijonka (Sopkuliak), Zigo, M. Wehle, Martinček, Rohoň (Kotlár), Mucha. DUBOVÉ: Lettrich – Saniga, Kamien, Očkaj, Csény, Daubner, Datko, Kováč, Jelenčík, Karas, Biščák.

Blatnica – Necpaly 1:0 (1:0)

Prvý polčas sa prevažne odohral v strede poľa, pričom obidve mužstvá akoby vyčkávali na svoju príležitosť. Tá prišla v 36. min, keď po skrumáži pred hosťujúcou brány dorazil loptu do siete Škuta.

Po prestávke sa Necpalčania snažili vyrovnať, mali aj územnú prevahu, no v defenzíve pozorne hrajúci domáci ich do žiadnych väčších príležitosti nepúšťali. Naopak, tie mali po brejkových situáciách zverenci trénera Bágela, no s prehľadom ich vyriešil výborne chytajúci brankár Keveš. Diváci mu tlieskali najmä po tutovkách Kalnického a Privitzera.

Gól: Škuta. BLATNICA: Francúz – Sklenár, Popluhár, Škuta, Baranček, Jelluš, Privitzer (M. Hideg), Schmidt, L. Hideg (Ďuris), Šolc, M. Kalnický. NECPALY: V. Keveš – J. Keveš, Roháčik, M. Hanzel, Kňazko (J. Dolník), Staník, R. Hanzel, Ľ. Mazurák, M. Mazurák (Taraba), P. Dolník, Pádej.

Valča – Sklabiňa 0:1 (0:0)

Hostia začali aktívne, no postupne sa hra vyrovnala a útoky sa striedali na obidvoch stranách. Domáci doplatili na nepremieňanie šancí, ktoré im likvidoval dobre chytajúci Jadroň.

Aj druhý polčas bol zaujímavý, ale v koncovke chýbalo hráčom viac šťastia. Keď už sa zdalo, že stretnutie skončí remízou, vyrobili Valčania hrubú chybu pri rozohrávke, ktorú na dvakrát potrestal M. Truchlík. V samom závere vrhli domáci všetky sily do útoku, no ich snaha im vyrovnanie nepriniesla

Gól: M. Truchlík. VALČA: Burda – Lutišan, P. Cíger, Tomčány, Noga (Kapusta), Valko (Mičian), Mucha, Červeň, M. Cíger, Romančík (Jesenský), Škuta. SKLABIŇA: Jadroň – Kováč, Ľ. Blizniak, Báthory, Bambušek, Macek, M. Truchlík, Markovič, Fučela, Vácha, Žilák.

Mošovce – Žabokreky 3:2 (2:1)

V šlágri kola chýbalo domácim až päť hráčov, ale na ich výkone to nebolo vidieť. Sebavedomie Mošovčanov zdvihol už v 5. min Ertel, ktorý potrestal chybu hosťujúcej defenzívy.

V 25. min už bolo 2:0, keď po tvrdom zákroku v šestnástke na A. Ďanovského premenil jedenástku Fazika. Slovan sa rýchlo otriasol a z následného protiútoku dal zápasu nový náboj Ďanovský.

V druhom polčase Slovan, aj keď už len s desiatimi hráčmi, dostal Mošovčanov pod tlak. Rezultoval z neho vyrovnávajúci gól, o ktorý sa v 60. min postaral Kysel. Zverenci hrajúceho trénera Víteka sa však s deľbou bodov neuspokojili a v 75. min im technickou strelou zabezpečil víťazstvo Ertel.

Góly: Ertel 2 a Fazika (pok. kop), resp. Ďanovský a Kysel. MOŠOVCE: Plešo – Ertel, M. Ďanovský, M. Petrovič ml., Ludík, Milan Šavol, A. Ďanovský (Vlas - Zubáň), Fazika, Ličko, Martin Šavol, Vitek. ŽABOKREKY: P. Štefanides – Javornický (S. Štefanides), Gállik, Kulich, Wänke, Jesenský (Bulák), J. Ďanovský, Kysel, P. Kalnický, M. Kalnický.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Prímestské autobusy jazdia od dnes v obmedzenom režime

Platí prázdninový režim, spoje pre zamestnancov a školákov sú zabezpečené.

Stále sa hľadajú zdravotníci

Primátor Ján Danko vyzýva zdravotníkov, aby pomohli pri testovaní.

Ján Danko, primátor Martina.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.

Žabokreky doma ešte nevyhrali

Slovanu vyšiel vstup do ročníka a v klube vládla pohoda. Potom sa však dobre rozbehnutý stroj zasekol a mužstvo sa po šesťzápasovej sérii bez víťazstva zosunulo na spodné priečky tabuľky.

Jakub Kračmer strelil šesť gólov Žabokriek.