Až trom našim tímom zo štvrtej ligy zachutili remízy

Turčanom sa počas posledného víkendu zapáčili remízy. Nerozhodný výsledok uhrali Ďanová, Belá aj Fomat. Len Sučany prehrali v Bytčici.

Aj kreatívny Ľ. Lukášik (v zelenom) sa v zápase proti Kotrč. Lúčke predviedol v dobrom svetle.Aj kreatívny Ľ. Lukášik (v zelenom) sa v zápase proti Kotrč. Lúčke predviedol v dobrom svetle. (Zdroj: ĽUDO KOŠÁLKO)

Skalité – Ďanová 2:2 (1:2)

SKALITÉ. Líder súťaže vstúpil do stretnutia vlažne a v 16. min to využil Poljak, ktorý otvoril gólový účet stretnutia. Potom však líder tabuľky výrazne pridal. Už minútu po úvodnom góle mohol vyrovnať Móric. Jeho bomba najskôr trafila brvno, potom tyč a nakoniec sa odrazila pred bránu. V 22. min však Peter Koleno prudkou strelou vyrovnal. Ten istý hráč päť minút pred prestávkou predviedol nádherné sólo cez polovicu ihriska a poslal Ďanovú do vedenia.

V druhom polčase najskôr po rohu Šavola opečiatkovala Móricova hlavička tyč. V 77. vyšla domácim pekná kontra a Poljak vyrovnal. Vzápätí odpískal rozhodca pokutový kop po faule na Pavla Kolena. Peter Koleno však jedenástku nepremenil. V závere ešte mohli zverenci trénera Janigu strhnúť vedenie na svoju stranu, ale v koncovke im chýbalo viac šťastia.

*Góly: Poljak, resp. Peter Koleno. ĎANOVÁ: Trnovský – Doboš (Pečit), Volna, Mackura, Horváth - Jozef Koleno, Peter Koleno, Šavol (Pavol Koleno), Korda – Ociepka (Chmúrny), Móric.

Fomat Martin – Stráňavy 1:1 (0:0)

MARTIN. Na zápas nemohol pre štyri žlté karty nastúpiť tvorca hry Kucian a na výkone domácich to bolo cítiť. Fomat sa v strede poľa dlho trápil, a tak si výraznejšie možnosti na zmenu skóre vypracoval až v závere prvého polčasu. V 38. min trafil v sľubnej pozícii Pavlovič len nohy súperovho brankára. Následne po rohu Špirka spálil tutovku Šimko.

Po zmene strán zverenci trénera Kureka ožili a protivníka zatlačili pred šestnástku. V 48. min sa najskôr neujala šanca Thomku. Potom sa po dobrom centri Pavloviča nepresadil hlavou Kačák a o niekoľko minút neskôr opäť neuspel Thomka. V 74. min nečakane udreli hostia. Ich dlhý aut do šestnástky stačil Romančík len nadvihnúť. Lopta sa dostala k voľnému Čurajovi a jeho presný volej skončil za chrbtom bezmocného Feriančika. O dve minúty neskôr Škutov pokus zneškodnil gólman Stráňav. Následne po Pavlovičovom pase na zadnú žrď zahodil nemožné Ďanovský. V 77. min unikol po pravej strane najlepší muž na ihrisku Pavlovič a presne mierenou strelou z ťažkého uhla vyrovnal na 1:1. V závere ešte mohli strhnúť víťazstvo na stranu turčianskeho tímu Thomka so Škutom, no skóre už zostalo nezmenené.

*Góly: Pavlovič, resp. Čuraj. FOMAT MARTIN: Feriančik – Šimko, Bízik, Romančík, Ižip – Pavlovič, Thomka, Špirko (Trpiš), Facuna (Peržeľ) – Kačák (Ďanovský), Škuta.

Belá-Dulice – Kotrčiná Lúčka 0:0

BELÁ-DULICE. Pod Lyscom videli diváci od úvodného hvizdu zaujímavý futbal vo veľmi dobrom tempe. Obidvaja súperi hrali agresívne a nedarovali si ani milimeter ihriska. Prvé minúty vyšli lepšie hosťom. V 4. min, keď už bol Machovič po peknej akcii Kotrč. Lúčky prekonaný, zachraňoval na bránkovej čiare Žabka. Následne mal druhý tím tabuľky ďalšiu možnosť na zmenu skóre, no defenzíva Turčanov stála na pevných nohách. Potom sa osmelili aj domáci. Otvárací gól mal na hlave Žabka, no jeho pokus s námahou vytlačil na roh brankár súpera. V 32. min zahrali hostia vo vlastnom pokutovom území rukou, ale rozhodca ju neposúdil ako úmyselnú.

Aj po zmene strán sa odohrávalo na trávniku zaujímavé divadlo. Najskôr nepremenil výbornú šancu Ľ. Lukášik. V 58. min videl jeden z hráčov Kotrčinej Lúčky za protesty druhú žltú kartu a mohol ísť pod sprchy. V ďalšom priebehu mohol využiť presilovku Šulana, ale jeho tutovku zlikvidoval výborným zákrokom gólman súpera. V samom závere vystrčili rožky aj oslabení hostia, no Machovič bol v tomto dueli mužom na správnom mieste.

BELÁ-DULICE: Machovič – Veterník (J. Kováčik), Ondrla (Matejčík), Lučanský, Delton, Ľ. Lukášik, Šulan, Hulej, Žabka, Páleš (A. Kováčik), J. Lukášik.

Bytčica – Sučany 3:1 (2:0)

BYTČICA. V úvodných fázach duelu sa hral v Bytčici vlažný futbal a na ihrisku sa dlho nič nedialo. V 25. min však hostia urobili v obrane hrubú individuálnu chybu, ktorú potrestal Zuziak. Poslednému tímu tabuľky po tomto momente akoby narástli krídla. O päť minút neskôr sa skóre menilo znovu, tentoraz sa presadil Podhradský . V 34. min Gonšor len s námahou vytlačil na roh vydarenú strelu domáceho útočníka. Aj záver prvého dejstva patril domácim. Gonšor mal plné ruky práce a svojich spoluhráčov viackrát podržal dobrými zákrokmi. Tatran sa v ofenzíve nevedel presadiť a pred prestávkou nevyslali jeho hráči do priestoru brány súpera ani jeden strelecký pokus.

Po prestávke Sučanci ožili a zatlačili protivníka pred jeho bránu. V 60. min predviedol peknú individuálnu akciu Šibík a nádhernou bombou znížil na 1:2. Potom postupne zahodili svoje šance Prchlík, Pravňan aj Majerčík. V 80. min Šibíkova strela z priameho kopu tesne minul cieľ. V závere však unikol jeden z útočníkov domácich a defenzíva Turčanov musela zatiahnuť záchrannú brzdu. Rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Drahno.

*Góly: Zuziak, Podhradský a Drahno (pok. kop), resp. Šibík. SUČANY: Gonšor – Prchlík, Remeň, Vyletel, Kališ, Ďugel (Homola), Pravňan, Šibík, J. Staňo, M. Staňo, Majerčík.

*Ostatné výsledky: Liptovský Hrádok – Kysucký Lieskovec 0:2, Oravská Jasenica – Dúbrava 2:0.

1. Ďanová 18 14 4 0 48:8 46

2. Kotrč. Lúčka 18 12 3 3 34:14 39

3. Kys. Lieskovec 18 9 4 5 30:21 31

4. Martin 17 9 3 5 48:18 30

5. Belá 17 6 8 3 30:19 26

6. Skalité 17 7 3 7 31:27 24

7. Stráňavy 18 7 2 9 30:41 23

8. Predmier 17 5 5 7 24:28 20