Sobota, 26. november, 2022 | Meniny má Kornel

K stáliciam pribudli aj nové objavy. Našťastie, bolo ich dosť

Mesto Martin minulý štvrtok ocenilo osem najlepších športovcov za rok 2010. Ocenenia si prevzali i zástupcovia najlepších kolektívov, tri mládežnické talenty ako aj laureáti ceny za celoživotný prínos pre šport.

Miroslav Baran, Maroš Baran – Jachting

baranovcix.jpg

Dátum narodenia: Miroslav – 30. 6. 1988, Maroš – 9. 8. 1994

Klub: Yachting Club Martin

Tréner: Miroslav Baran

Najväčšie úspechy uplynulého roku: 2. miesto na MS, 1. miesto na medzinárodných majstrovstvách Slovenska a ČR, 1. miesto v Slovenskom pohári, 3. miesto na medzinárodných majstrovstvách Talianska.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čo o nich vieme

Hoci Baranovci žijú uprostred hôr na Lipovci, od malička oboch bratov lákajú nekonečné morské diaľavy. Súrodenecké duo sa svojej veľkej láske venuje už 13 rokov. Začínali na Oravskej priehrade v roku 1998 na lodiach Optimist a Kadet. Svoje najväčšie úspechy v uplynulom roku dosiahli v lodnej triede Vaurien470 a podpísal sa na nich nemalou mierou rovnako ako v uplynulých sezónach ich otec a tréner v jednej osobe - Miroslav.

SkryťVypnúť reklamu

Jediná otázka: Ste takmer stále spolu, doma i na lodi. Obchádza vás ponorková choroba?

Miroslav: - Kedysi bola, ale už pominula a verím, že sa už nevráti. Sme na seba zvyknutí, vieme, čo môžeme od seba očakávať. Komunikujeme spolu už bez slov, nemáme sa nad čím rozčuľovať.

Maroš: - Máme pred sebou veľký cieľ a tou je účasť na olympiáde. Na hádky nie je čas. Olympijské hry v Londýne ešte nestihneme, no a potom je všetko otvorené. Podstatné však bude, aby sme si udržali vysokú výkonnosť, aby sa o nás vedelo.

Jakub Drmla, voľne lietajúce modely – vetrone riadené magnetom

drmlax.jpg

Dátum narodenia: 6. 1. 1992

Klub: RC Modelklub Martin

Tréner: Miroslav Drmla

Najväčší úspech uplynulého roku: 1. miesto na ME juniorov v jednotlivcoch i v družstvách.

SkryťVypnúť reklamu

Čo o ňom vieme

Svoju úspešnú kariéru začal tento letecký modelár už ako 10-ročný, keď sa zapojil do súťažného lietania na seriáloch majstrovstiev Slovenska. O štyri roky neskôr bol už na ME členom víťazného slovenského juniorského tímu, pričom pred dvomi rokmi triumfoval i v seriáli majstrovstiev sveta.

Jediná otázka: Čo vás na tomto športe najviac priťahuje?

- Možno to, že je netradičný a veľa ľudí sa mu nevenuje. Navyše, môžem veľa cestovať a spoznávať rôzne krajiny. Užijem si aj veľa pohybu, často nechýba ani adrenalín, keď vám model pristane niekde v lese alebo na strechách domov.

Peter Ďurica, thajský box

duricax.jpg

Dátum narodenia: 30. 6. 1986

Klub: Progressive Gym

Najväčšie úspechy uplynulého roku: 1. miesto v Eurolige Muay Thai 2010, 1. miesto v Slovak Muay Thai Open 2010.

SkryťVypnúť reklamu

Čo o ňom vieme: Peter sa začal venovať thajskému boxu iba pred dvoma rokmi a po niekoľkých mesiacoch tréningu absolvoval aj súťaže v ringu. A treba povedať, že v ňom doposiaľ nenašiel premožiteľa.

Lucia Klocová, atletika – bežkyňa na 800 m

klocovax.jpg

Dátum narodenia: 20. 11. 1983

Šport: Atletika, beh na 800 m

Klub: Atletický klub Martin

Tréner: Pavel Slouka

Najväčšie úspechy uplynulého roku: 4. miesto na ME 2010 v Barcelone, 2. miesto v ankete o najlepšieho atléta SR.

Čo o nej vieme: Lucia patrí k absolútnej slovenskej atletickej špičke, pričom aj v zahraničí si získala rešpekt súperiek. Ako žiačka najskôr začínala s hádzanou a volejbalom. Čoskoro však prešla k atletike a svoje prvé víťazstvo na 800 metrovej trati dosiahla v roku 1996 na Turčianskych hrách. Juniorská majsterka sveta a štvornásobná účastníčka štyroch majstrovstiev sveta, dvoch OH a dvoch európskych šampionátov si uplynulú sezónu pochvaľuje. Bodaj by nie, veď 4. miesto z ME patrí k jej najcennejším výsledkom.

Jediná otázka: Ste pravidelnou účastníčkou zostavy najlepších športovcov Martina. Je to stále príjemný pocit alebo vám už zovšednel?

- Všedné je snáď len to, že som si opäť s pánom primátorom nepotriasla rukou, ale inak môžem povedať, že je príjemné, keď si mesto aspoň raz do roka, spomenie na športovkyňu, ktorá ho, verím, že aj úspešne, reprezentuje v zahraničí.

Kristína Lapinová, duatlon, triatlon

lapinovax.jpg

Dátum narodenia: 23. 12. 1983

Klub: T. A. T. Martin

Najväčšie úspechy uplynulého roku: 1. miesto na MSR v duatlone a horskom triatlone, 1. miesto v Slovenskom pohári v duatlone a v zimnom triatlone, 2. miesto v ankete triatlonista roka 2010, 2. miesto v Slovenskom pohári v horskom triatlone, 7. miesto na ME v horskom triatlone, 3. miesto na ME v polovičnom ironmane Age group 25-29, 4. miesto na majstrovstvách Rakúska v ironmane, 31. miesto na MS v polovičnom ironmane Age group 25-29.

Čo o nej vieme: Kristína ešte v detstve začínala s karate a od začiatku štúdia na osemročnom športovom gymnáziu v Banskej Bystrici sa naraz venovala atletike aj basketbalu. Ten nakoniec zvíťazil a hrala ho nepretržite 12 rokov od mládežníckych kategórií až po extraligu. Po zranení kolena a následnej plastike predného krížneho väzu presedlala na triatlon a duatlon.

Jediná otázka: Ktorá z troch triatlonových disciplín je pre vás najťažšia?

- Keďže beh mi ide akosi sám od seba a bicykel sa dá natrénovať, tak jednoznačne najťažšie je pre mňa plávanie. S ním sa najviac trápim, ale bojujem.

Michal Pliešovský, naturálna kulturistika a fitnes

tomasovax.jpg

Dátum narodenia: 22. 5. 1978

Klub: Fit Club

Najväčšie úspechy uplynulého roku: 2. miesto Victoria Natural Cup 2010, 3. miesto na MSR 2010, 3. miesto na ME vo Francúzsku 2010, 2. miesto na MSR 2010, 1. miesto na Aminostar Natural Cup 2010, 3. miesto na MS v Španielsku 2010.

Čo o ňom vieme: S činkami a kulturistikou si začal Michal tykať už ako žiak základnej školy, no až do roku 2004 sa tomuto športu venoval iba rekreačne. Za body dosiahnuté v súťažnom roku 2010 bol vyhodnotený vo svojej kategórii ako najúspešnejší pretekár Federácie slovenskej spoločnosti pre naturálnu kulturistiku a fitness.

Jediná otázka: Športov je veľa, prečo u vás zvíťazila kulturistika:

- Vždy som skôr inklinoval k individuálnym športom, aby som sa nemusel na niekoho spoliehať alebo sa za niekoho schovávať. Je len na vás, ako sa svojou drinou, usilovnosťou a vytrvalosťou presadíte. Kulturistika mi takéto možnosti poskytla, preto sa jej venujem. A samozrejme, veľmi ma baví. To je najpodstatnejšie.

Katarína Tomášová, naturálna kulturistika a fitnes

Dátum narodenia: 16. 12. 1975

Najväčšie úspechy uplynulého roku: 3. miesto Victoria Natural Cup 2010, 2. miesto na MSR 2010, 3. miesto na ME vo Francúzsku 2010, 2. miesto Žitnooostrovský pohár 2010, 1. miesto Grand Prix – MSR 2010, 4. miesto na MS v Španielsku 2010, 2. miesto v pároch na MS v Španielsku 2010.

Čo o nej vieme: Katarína sa najprv venovala atletike, neskôr ju zlákala aj posilňovňa. Potom síce po materskej dovolenke nasledovala dlhšia pauza, no chuť športovať ju opäť priviedla na vytrvalostné trate a od roku 2008 i medzi činky. Najmä tie jej aj zásluhou manžela prirástli k srdcu.

Jediná otázka: Čo je na kulturistike najťažšie?

- Určite nie cvičenie, pretože to vás baví. Najťažší je prísny režim a diéta, ktorú musíte pekných pár týždňov až mesiacov popri starostlivosti o rodinu a pracovných povinnostiach dodržiavať.

Martin Zacharovský, rádiový orientačný beh

zacharovskyx.jpg

Dátum narodenia: 18. 4. 1993

Klub: ROB Medik Martin

Tréner: Jozef Šimeček

Najväčšie úspechy uplynulého roku: 2. miesto na MS.

Čo o ňom vieme: Martin sa k rádio - orientačnému behu dostal pred šiestimi rokmi, keď navštevoval osemročné Gymnázium Jozefa Lettricha. Tam ho do krúžku rádio – orientačného behu zlanárila Anna Šimečková a jej manžel Jozef Šimeček. Učarila mu práca s mapou a prijímačom, ktorý prijíma signály z kontrolných stanovísk a na ich základe sa vyhľadávajú v teréne umiestnené kontroly. Už v roku 2005 získal vo svojej kategórii v Slovenskom pohári 1. miesto. Po zisku zlata a striebra na ME žiakov v Bulharsku v roku 2008 zavŕšil svoje úspešné ťaženie v uplynulom roku.

Jediná otázka: Stalo sa vám už niekedy, že ste zablúdili a nedošli do cieľa?

- Nie, ešte nie, ale pravdou je, že som v lese už blúdil aj štyri hodiny. Nakoniec orientačný beh som si vybral práve preto, lebo ma nikdy nebavilo baviť len tak na dráhe, les je z tohto pohľadu určite príjemnejší.

KTO BOL EŠTE OCENENÝ

Športový talent roka 2010

Matej Dírer – hokej a hokejbal

Matúš Filo – rádiový orientačný beh

Ján Mendel – hokej a hokejbal

Najúspešnejšie športové kolektívy roka 2010

MHC Martin – za 3. miesto v hokejovej extralige 2009/2010

MHK Martin - za 2. miesto v I. hokejovej lige žien 2009/2010

Čestné uznania za celoživotný prínos pre šport

Dušan Laššák – atletika

Ľudovít Lettrich – atletika, lyžovanie, biatlon, športový publicista

Jiří Mikoláš, tréner v plávaní

Najčítanejšie na My Turiec

Inzercia - Tlačové správy

 1. Blíži sa najväčšia investičná konferencia roku 2022
 2. Hotely, strava, pláže, služby. Aká je dovolenka v Punta Cana?
 3. Pre úsmevy všetkých detí: Mikuláš prinesie prekvapenia aj online
 4. Niektorí ľudia nemajú pracovné návyky. Ako dlho trvá zmeniť to?
 5. Vedeli ste, čo všetko kryje poistenie nehnuteľnosti?
 6. Zarábame milióny, no jachtu na Malorke nemám
 7. Po pohlavnom styku by sa ženy mali čo najskôr vymočiť. Muži nie
 8. Novinka: Počúvajte podcasty úplne bez reklamy v apke SME
 1. Tesco pokračuje v raste, otvára dve nové predajne
 2. Adios, smetiaky! Tento domáci kompostér mení odpad na substrát
 3. TESCO pokračuje v raste.Otvorilo predajňu v Kysuckom Novom Meste
 4. Štátne rezervy uvedú nový systém pomoci v krízových situáciách
 5. 7 prekvapení, ktoré prináša bývanie v Helenkách
 6. Hotely, strava, pláže, služby. Aká je dovolenka v Punta Cana?
 7. eTabletka - 6 dôvodov pre nákup liekov z pohodlia domova
 8. Wüstenrot predstavuje novinku v poistení majetku W dobrom domov
 1. Po pohlavnom styku by sa ženy mali čo najskôr vymočiť. Muži nie 22 203
 2. Vo Zvolene otvorili prvé zelené obchodné centrum na Slovensku 7 987
 3. Zarábame milióny, no jachtu na Malorke nemám 6 079
 4. Hotely, strava, pláže, služby. Aká je dovolenka v Punta Cana? 3 863
 5. Plavky namiesto bielych plášťov. To sú doktori budúcnosti 3 349
 6. First moment dovolenka: letný oddych so zľavou do 35 percent 2 763
 7. Niektorí ľudia nemajú pracovné návyky. Ako dlho trvá zmeniť to? 2 541
 8. Novinka: Počúvajte podcasty úplne bez reklamy v apke SME 2 494

Blogy SME

 1. Ľuboš Vodička: Husitské opevnenie v Prietrži
 2. Jozef Ďanovský: 7 úrodných rokov pod supervíziou Dr.Velických
 3. Rastislav Puchala: Pikantné spomienky na vlastnú stužkovú
 4. Anton Kovalčík: Občianska vojna a revolučný teror v sovietskom Rusku, 2.
 5. Jozef Kozár: Aké sú skutočné farby na Marse?
 6. Helena Michlíková: Kto uhádne moje meno- nechcem Ťa ale kto ho neuhádne, vezmem Ťa
 7. Adriana Boysová: Mikuláš na luxemburský spôsob
 8. Ľudmila Križanovská: Prvýkrát súhlasím s Eduardom Chmelárom
 1. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX 6 409
 2. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia 5 466
 3. Ján Valchár: Ukrajinci zmasakrovali ruských vojakov - no a čo? 5 272
 4. Věra Tepličková: Tak Sme rodina, alebo nie sme rodina? 4 789
 5. Ľuboš Vodička: Železnica na Slovensku: Myjavský viadukt 3 006
 6. Ján Valchár: 9 mesiacov štvordňovej operácie (a najlepšia investícia histórie). 2 835
 7. Pavel Macko: Ľudské hyeny a vojnoví štváči sa nezastavia pred ničím! 2 697
 8. Rudolfa Vallová: Lekári, nechcite švajčiarske platy! 2 618
 1. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 2. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 3. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 4. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 6. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?
 7. Jiří Ščobák: Porazíme infláciu? Ako vznikla, kto za ňu môže a ako ju riešiť?
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 50. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 2/3, prvý polrok 1929
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Výber TOP športových správ z regiónov.


17 h
Zástupcovia obcí aj verejnosti sa obávajú o stratu zásob podzemnej vody.

Stavba môže bez riadneho posúdenia zredukovať stav podzemných vôd.


17 h
MY | TOP správy z regiónov

Prečítajte si výber TOP správ z regiónov.


18 h
Marcel Maťovčík bol zvolený za hlavného kontrolóra.

Ešte predtým sa bude musieť vzdať poslaneckého mandátu pre nezlučiteľnosť funkcií.


23 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia vyhlásila pátranie po 32-ročnom mužovi.


23 h

Podmienky sú podľa nich otrocké.


24. nov

Stavba môže bez riadneho posúdenia zredukovať stav podzemných vôd.


17 h

Mladá Veľkokrtíšanka si otvorila vysnívanú čajovňu s príznačným názvom Splnený sen.


24. nov

Blogy SME

 1. Ľuboš Vodička: Husitské opevnenie v Prietrži
 2. Jozef Ďanovský: 7 úrodných rokov pod supervíziou Dr.Velických
 3. Rastislav Puchala: Pikantné spomienky na vlastnú stužkovú
 4. Anton Kovalčík: Občianska vojna a revolučný teror v sovietskom Rusku, 2.
 5. Jozef Kozár: Aké sú skutočné farby na Marse?
 6. Helena Michlíková: Kto uhádne moje meno- nechcem Ťa ale kto ho neuhádne, vezmem Ťa
 7. Adriana Boysová: Mikuláš na luxemburský spôsob
 8. Ľudmila Križanovská: Prvýkrát súhlasím s Eduardom Chmelárom
 1. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX 6 409
 2. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia 5 466
 3. Ján Valchár: Ukrajinci zmasakrovali ruských vojakov - no a čo? 5 272
 4. Věra Tepličková: Tak Sme rodina, alebo nie sme rodina? 4 789
 5. Ľuboš Vodička: Železnica na Slovensku: Myjavský viadukt 3 006
 6. Ján Valchár: 9 mesiacov štvordňovej operácie (a najlepšia investícia histórie). 2 835
 7. Pavel Macko: Ľudské hyeny a vojnoví štváči sa nezastavia pred ničím! 2 697
 8. Rudolfa Vallová: Lekári, nechcite švajčiarske platy! 2 618
 1. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 2. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 3. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 4. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 6. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?
 7. Jiří Ščobák: Porazíme infláciu? Ako vznikla, kto za ňu môže a ako ju riešiť?
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 50. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 2/3, prvý polrok 1929

Už ste čítali?