Líder stratil zápas s Fomatom za päť minút

Fomat si na svoj opasok zavesil cenný skalp Ďanovej. Belá prehrala v Stráňavách a Tatran si skomplikoval situáciu domácou prehrou s Oravskou Jasenicou.

Ďanová – Fomat Martin 0:2 (0:0)

ĎANOVÁ. V opatrnom úvode boli o niečo aktívnejší domáci. V 20. min mohol po faule na Ociepku zapískať rozhodca pokutový kop, no jeho píšťalka zostala nemá. Postupne prebrali iniciatívu Martinčania, ktorí koncentrovanou hrou otupili ofenzívne snaženie lídra tabuľky.

Aj po polčasovej prestávke sa na ihrisku hralo podľa podobného scenára ako v prvom dejstve. Ďanovčania však v 48. min spravili chybu v rozohrávke a kanonier Škuta už vedel ako so svojou šancou naložiť. O šesť minút neskôr zasadil Fomat svojmu protivníkovi ďalší úder a všadebol Škuta opäť trestal nedôraznú rozohrávku domácich. Tieto dva momenty výrazne nahlodali sebavedomie janigovcov a v nasledujúcich minútach sa im už hralo veľmi ťažko. Kvalitný celok Fomatu im svojím disciplinovaným prístupom veľa šancí na zvrat nedal. Len v 85. min sa po Dobošovom rohu k nebezpečnej hlavičke dostal Ociepka, ale Feriančik sa ukázal ako muž na správnom mieste. Potom už zverenci trénera Kureka dotiahli prestížne derby s prehľadom do víťazného konca.

*Góly: Škuta 2. ĎANOVÁ: Trnovský – Mackura (Doboš), Volna, Horváth, Chmúrny – Peter Koleno, Pavol Koleno (Magoč), Jozef Koleno, Šavol – Ociepka, Móric (Pečit). FOMAT MARTIN: Feriančik – Šimko, Ižip, Romančík, Zboja (Trpiš) – Thomka, Špirko, Pavlovič (Ďanovský), Peržeľ (Kačák), Kucian – Škuta.

Stráňavy – Belá-Dulice 2:1 (2:1)

STRÁŇAVY. Od úvodných minút predvádzali obidvaja súperi zaujímavý futbal a snažili sa hrať ofenzívne. V niektorých momentoch však zabúdali na zadné vrátka, a to ako prví zužitkovali domáci. Nedorozumenie v defenzíve súpera využil Martani a otvoril skóre. V 17. min výborným zákrokom podržal svoj tím Machovič. O päť minút neskôr využil zaváhanie obrany Stráňav aktívny Hulej a vyrovnal na 1:1. Škoda, že takmer vzápätí sa po spornej situácii dostal k lopte Kosa a opäť vrátil vedenie na stranu domácich. Dramatické predstavenie pokračovalo aj ďalej. Škoda, že v 40. min sa doň necitlivo zapojil hlavný rozhodca, ktorý po druhej žltej karte poslal pod sprchy Matejčíka.

Oslabený tím spod Lysca ani po zmene strán nezložil zbrane. Stráňavy pozorne bránili, snažili sa vyvarovať zbytočných chýb a podnikali aj nebezpečné brejky. Hostia dokázali zásluhou dobrého pohybu prevziať iniciatívu, ale s desiatimi hráčmi sa im do čistých šancí dostávalo veľmi ťažko. Preto sa už výsledok nezmenil. Pozitívom duelu bolo, že tréner R. Lukášik dal v ňom šancu aj štyrom dorastencom a tí svojím výkonom nesklamali.

*Góly: Martani a Kosa, resp. Hulej. BELÁ-DULICE: Machovič – Ondrla (Brzák), J. Kováčik (Debnár), Siekel (M. Kováčik), Matejčík, Delton, Ľ. Lukášik, Šulan, Hulej, Žabka, A. Kováčik.

Sučany – Oravská Jasenica 2:3 (1:2)

SUČANY. Už v 2. min poslal obranca Sučian malú domov na svojho brankára a Gonšor chytil loptu do rúk. Hostia dostali výhodu nepriameho kopu, ktorý po priťuknutí od spoluhráča dokázal využiť Mihálik. Potom Tatran zvýšil obrátky, no zo série troch rohov nič nevyťažil. V 23. min však domáci kopali priamy kop z hranice šestnástky. K jeho exekúcii sa odhodlal Šibík a elegantne vyrovnal na 1:1. Následne sa do pekného úniku dostal Majerčík, ale jeho nájazd zneškodnil brankár súpera. Potom Oravčania ožili a z ich prejavu bolo cítiť veľkú túžbu po zisku bodov. Odmeny sa dočkali v 44. min, keď sa gólom do šatne predviedol Mihálik.

Ani do druhého polčasu nevstúpili Sučanci najlepšie. V 49. min si nepokryli ľavú stranu a Pavč poslal hostí do dvojgólového vedenia. Potom zverenci tréner Makovníka ožili. V 59. min zastavila obrana Oravskej Jasenice unikajúceho Majerčíka len za cenu faulu a nariadený pokutový kop premenil Šibík. Hráči Tatrana sa s pribúdajúcim časom snažili svoj tlak stupňovať, ale do dobrých streleckých príležitostí sa dostávali veľmi ťažko. V samom závere ešte duel znervóznel, čo Oravčanom vyhovovalo, a stretnutie už dotiahli do víťazného konca.

*Góly: Šibík 2 (jeden z pok. kopu), resp Mihálik 2 a Pavč. SUČANY: Gonšor – Remeň, Majerčík, Pravňan, Kališ (Vyletel), Šibík, J. Staňo (Prchlík), Bránik, M. Staňo, Bella, Homola.

*Ostatné výsledky 20. kola: Kysucký Lieskovec – Bytčica 8:0, Dúbrava – Skalité 0:5, Kotrčina Lúčka – Predmier 2:0.

1. Ďanová 19 14 4 1 48:10 46

2. Kotrč. Lúčka 19 13 3 3 36:14 42

3. Kys. Lieskovec 19 10 4 5 38:21 34

4. Martin 18 10 3 5 50:18 33

5. Skalité 18 8 3 7 36:27 27

6. Belá 18 6 8 4 31:21 26

7. Stráňavy 19 8 2 9 32:42 26

8. Or. Jasenica 18 6 5 7 21:26 23