RAKOVO. V dolnej časti obce ihrisko a oddychové miesto chýba, preto chce na tento účel obecný úrad využiť lúku naproti vlakovej stanici. Detský areál nazvali Rakovčania Vláčik a podľa neho bude vyzerať i zariadenie ihriska. Nebude tu chýbať drevený vláčik, no deti sa budú môcť hrať v domčeku, ale i na šmýkačkách a ďalších preliezačkách. V areáli budú i oddychové lavičky. Ihrisko môže poslúžiť aj ako čakacie miesto v prípade cestovania vlakom, zároveň zvýši úroveň životného prostredia, keďže projekt počíta s výsadbou okrasných stromov, drevín, kríkov a kvetov.
Do výstavby by sa podľa podkladu k projektu, ktorý je zverejnený na obecnej webovej stránke, mali zapojiť samotní obyvatelia.
Detský areál Vláčik by chcela obec financovať z nadácie Dexia banky Slovensko, ktorá otvorila program Zelené obce 2011. Rakovčania by takto získali až 2 tisíc eur a s výstavbou by začali už v polovici júla. Ak by projekt neprešiel, obecné zastupiteľstvo vytvorí finančnú rezervu. V tom prípade si musia deti na svoje ihrisko počkať dlhšie.