Tatran strelil dva góly do šatne a konečne vyhral

Fomat aj Belá odsúdili svojich súperov do úlohy štatistov. Zverenci trénera Makovníka strelili Predmieru dva góly za dve minúty a konečne vyhrali.

Martinský kanonier Škuta strelil v Oravskej Jasenici dva góly, no mohol aj viac.Martinský kanonier Škuta strelil v Oravskej Jasenici dva góly, no mohol aj viac. (Zdroj: ĽUDO KOŠÁLKO)

Oravská Jasenica – Fomat Martin 1:4 (1:3)

ORAVSKÁ JASENICA. Hostia začali aktívne a od prvých minút išli za svojím cieľom získať na ihrisku súpera všetky body. Naopak, domáci prehustili územie pred vlastnou šestnástkou, no náporu Fomatu dlho odolávať nedokázali. V 15. min po faule na Facunu zahrával Kucian priamy kop. Najvyššie si naň vyskočil Škuta, ktorý trafil brvno, ale jeho hlavičku dorazil do siete Ižip. O tri minúty neskôr vyrovnal lobom ponad Feriančika aktívny Trabalík. Tesne po rozohrávke zo stredového kruhu pekne zakombinovali Šimko s Facunom a prihrávku druhého menovaného premenil na gól Škuta. V 29. min nepremenil možnosť na vyrovnanie Farský. Päť minút pred koncom sa pohotovo uvoľnil Škuta a strelou z 18 metrov nádherne vymietol pravý horný roh brány protivníka.

Aj v druhom polčase dokázali Martinčania diktovať tempo hry a Oravčanov prakticky do ničoho nepustili. V 63. min sa na kraji zálohy uvoľnil Pavlovič, prízemným centrom našiel Škutu, ten však trafil obrancu hostí stojaceho na bránkovej čiare. Identická akcia s rovnakým obsadením sa opakovala aj o štyri minúty neskôr. Tentoraz Škuta vôbec netrafil bránu. Potom vyšlo trénerovi Petrovi Kurekovi striedanie. Kačáka, ktorý bol na ihrisku len chvíľu, našla prihrávka Facunu a martinský kanonier stanovil konečný výsledok stretnutia.

*Góly: Trabalík, resp. Škuta 2, Ižip a Kačák. FOMAT MARTIN: Feriančik – Zboja, Romančík, Bízik, Šimko – Pavlovič (Kačák), Kucian, Thomka, Ižip (Peržeľ), Facuna (Zajesenský) – Škuta.

Bytčica – Belá-Dulice 0:8 (0:3)

BYTČICA. Futbalisti Belej začali zostra a hneď v úvode Žabka nechytateľnou strelou do šibenice otvoril gólový účet stretnutia. V 10. min sa v šestnástke domácich najlepšie zorientoval Hulej a poistil náskok svojho tímu. O štyri minúty neskôr nevedel Šulan čo z loptou a približne z tridsiatich metrov sa rozhodol zakončiť. Jeho tvrdá strela nádherne zapadla k žrdi a Beľania sa mohli radovať z ďalšieho presného zásahu. Potom sa zaskvel pri šanci Bytčice Machovič a pri ďalšej ho zachránila žrď. V 28. min sa po peknom vysunutí dostal do brejku Hulej a gólman domácich ho pred šestnástkou zastavil len za cenu faulu. Rozhodca ho vylúčil a Turčania začali hať presilovku.

Po zmene strán bolo na ihrisku už len jedno mužstvo. V 60. min ešte trafil Hulej žrď, vzápätí však presne mierená strela Páleša už skončila v sieti. Krátko na to Siekel ideálne našiel Huleja a pre toho už nebol problém skórovať. Ten istý hráč sa dokázal presadiť ešte raz a 76. min po prihrávke Žabku skompletizoval svoj hetrik. O minútu neskôr sa vybral na ofenzívny výlet stopér Ondrla a tvrdou ranou z hranice šestnástky trafil šibenicu. Potom sa k slovu dostal aj striedajúci dorastenec Debnár. Prvú veľkú príležitosť síce nepremenil, ale druhú už zužitkoval a na dvakrát dostal loptu za chrbát brankára domácich.

*Góly: Hulej 3, Žabka, Šulan, Páleš, Ondrla a Debnár. BELÁ-DULICE: Machovič – Ritkuf (Siekel), Ondrla, Lučanský (Matejčík), Delton, Šulan, Hulej, Žabka, Páleš, M. Kováčik (Debnár), J. Lukášik.

Sučany – Predmier 2:0 (2:0)

SUČANY. V prvom polčase mali domáci futbalisti optickú prevahu, no hostia často podnikali veľmi nebezpečné brejky. Už v 5. min sa po jednom z nich mohol Predmier ujať vedenia. O šesť minút neskôr podržal svoj tím Gonšor. Tatran sa síce snažil hrať aktívne, ale dlho si nevedel vytvoriť čistú gólovú šancu. Päť minút pred odchodom do šancí mohol opäť udrieť ich súper, našťastie Gonšor sa ukázal ako muž na správnom mieste. V 43. min zahrával Šibík priamy kop z priestoru od rohovej zástavky. Pekne si naň nabehol Košinár a koníčkom otvoril skóre. Vzápätí ušiel obrane protivníka Majerčík a po faule obrancu hostí ukázal rozhodca na biely bod. Penaltu s prehľadom premenil Šibík, a tak zverenci trénera Makovníka odchádzali do šatní s dvojgólovým náskokom.

Hneď po prestávke dostal Vyletel červenú kartu a Tatran musel dohrávať zápas v oslabení. Jeho hre to však veľmi neublížilo, hráči držali po väčšinu času loptu na kopačkách a kontrolovali vývoj. V 65. min sa dostal Majerčík do šance po prihrávke Bellu, no gólovú poistku nepridal. O desať minút neskôr zažehnal črtajúce sa komplikácie Gonšor, ktorý vyškriabal na roh dobrý pokus útočníka hostí. Tri minúty pred koncom sa ešte peknou individuálnou akciou predviedol Šibík, ale skóre už zostalo nezmenené.

*Góly: Košinár a Šibík (pok. kop). SUČANY: Gonšor – Vyletel, Remeň, Majerčík, Prchlík, Košinár, Šibík, Bella (J. Staňo), Homola (Ďugel), M. Staňo, Bránik.

Ostatné výsledky 24. kola: Kysucký Lieskovec – Skalité 1:0, Dúbrava – Liptovský Hrádok 0:3, Stráňavy – Kotrčina Lúčka 0:1.

1. Ďanová 22 16 4 2 53:14 52

2. Kotrč. Lúčka 22 15 3 4 44:18 48

3. Martin 22 14 3 5 67:19 45

4. Kys. Lieskovec 22 12 4 6 43:25 40

5. Belá 22 9 8 5 46:23 35

6. Skalité 22 9 4 9 43:35 31

7. Or. Jasenica 22 8 5 9 27:33 29

8. Stráňavy 22 9 2 11 36:46 29