V hre o majstra Turca už len dvaja

Dve kola pred koncom súťaže majú šancu vyhrať I. triedu už len dve mužstvá. Zatiaľ sú prvé Mošovce, no cez víkend nehrajú, a tak sú na ťahu Trebostovčania.

Sólo Necpalčana Staníka. Skončilo gólom, nezabránil mu ani brankár Sklabine Jadroň.Sólo Necpalčana Staníka. Skončilo gólom, nezabránil mu ani brankár Sklabine Jadroň. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Trebostovo – Bystrička 1:0 (1:0)

Domáci začali náporom a hneď v prvých minútach duelu si vypracovali dve dobré šance. Hneď tú druhú v 5. min premenil Šťastniak, ktorý po peknom vysunutí zoči-voči Tomkovi nezaváhal. Po svižnom úvode sa zdalo, že v Trebostove uvidia diváci ofenzívne predstavenie. Opak však bol pravdou a v ďalšom priebehu zápasu sa urodilo minimum stopercentných príležitostí.

Hostia mali najmä v druhom polčase územnú prevahu, no v útoku im chýbal moment prekvapenia. Trebostovčania mohli svoj náskok poistiť v záverečnej desaťminútovke, ale dva sľubné pokusy D. Lukášika skončili len v náručí Tomku.

Gól: Šťastniak. TREBOSTOVO: Petráň – Trimaj, Stehlík, Líška, Výbošťok, Kučírek, Ruttkay, Šťastniak (Javorka) (M. Lukášik), R. Lukášik, Fľak, D. Lukášik. BYSTRIČKA: Tomka – Košút, Kovanič, Bárdy, Blažek, M. Dolník (Marko), Greško, Barčin, Štefánek ml., Hanuliak, Paško.

Necpaly – Sklabiňa 3:1 (1:0)

Obidve mužstvá mali problémy so zostavami, a tak sa v Necpaloch hral zápas len priemernej úrovne. Domáci boli aktívnejší a v 36. min ich poslal zblízka do vedenia Ľ. Mazurák. Hostia do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie a v 56. min po rohovom kope vyrovnal hlavou Macek. Necpalčania potom pridali, vypracovali si viacero dobrých príležitostí, no v koncovke im chýbalo potrebné šťastie. To však mal už v 65. min opäť Ľ. Mazurák, ktorý bol na konci peknej kombinačnej akcie domácich. Najkrajším okamihom celého stretnutia bolo sólo Staníka od polovice ihriska. Obišiel všetko, čo mu stálo v ceste, i brankára Jadroňa, a strelou do prázdnej brány poistil víťazstvo zverencov trénera Hanzela.

Góly: Ľ. Mazurák 2 a Staník, resp. Macek. NECPALY: V. Keveš – J. Keveš (Hanzel), P. Roháčik, Froľo, I. Roháčik, Staník, Grajciar, Ľ. Mazurák, J. Dolník, P. Dolník, Pádej. SKLABIŇA: Jadroň – J. Blizniak, Ľ. Blizniak, Macek, Bambušek, M. Truchlík, Markovič, Kováč, Fučela, Lörinc,, Žilák.

Krpeľany – Valča 2:3 (1:2)

Úvod patril domácim, ktorí už v 4. min viedli po hlavičke J. Volnu. To bolo však v prvom polčase zo strany Dynama všetko. Hostia síce tiež nehýrili aktivitou, ale v 42. min nakopnutá lopta Muchom na bránu M. Kráľa skončila na prekvapenie všetkých v sieti. V poslednej minúte prvého polčasu sa Valčanom podaril dokonalý obrat, keď po zlom odkope sa k lopte dostal Červeň a bolo 1:2.

Úvod druhého polčasu opäť vyšiel Mačtovým zverencom a v 56. min M. Vojt strelou k tyči vyrovnal. Potom mohol domácich poslať do vedenia Fečko, no z 5 m prekopol hosťujúcu bránu. Z následného protiútoku presne trafil Romančík a Valčania znova vyhrávali. Domáci mohli ešte vyrovnať, ale strelu Mačta v 85. min zastavilo brvno.

Góly: J. Volna a M. Vojt, resp. Mucha, Červeň a Romančík. KRPEĽANY: M. Kráľ – Hajas, J. Volna, Vaňko, Fečko, A. Kráľ (Krajinčiak), M. Vojt, Jančo, Janota (Ľ. Volna), Mačto, Badáň. VALČA: J. Noga – Kapusta, M. Cíger, Tomčány, P. Cíger, Škuta, Červeň, Mucha, Valko (Jesenský), Romančík (Škoda), B. Noga.

Diviaky – Blatnica 1:0 (1:0)

Prvú šancu mali domáci v 15. min, no hlavička Turčányho po rohu skončila vedľa brány. Z protiútoku pohrozil Privitzer, ale brankár A. Hrivnák jeho strelu z 10 m vyrazil na roh. V 28. min bol v šestnástke hostí faulovaný Gaurik a nariadený pokutový kop bez problémov premenil M. Kviatkovský.

V druhom polčase mali prvú šancu hostia, no A. Hrivnák bol opäť na svojom mieste a loptu za chrbát nepustil. Potom sa až do konca zápasu hra prelievala z jednej strany na druhú. Šance mali obidve mužstvá, no domáci triafali mimo brány a Blatničania zas nedokázali nájsť recept na prekonanie výborného A. Hrivnáka.

Gól: M. Kviatkovský (pok. kop). DIVIAKY: A. Hrivnák – Pádej, R. Ursíny, Klein, J. Ursíny, Koleno, Húšťa (M. Šefraník), M. Kviatkovský, Turčány (P. Šefraník), Gaurik, Š. Kviatkovský (D. Rusnák). BLATNICA: Francúz – Jelluš, Popluhár, Škuta (Baka), Baranček, Schmidt, Privitzer, Sklenár, Hideg (Fontáni), Šolc (Ďanovský), Kalnický.

Košťany – Priekopa 6:1 (1:1)

Zostupujúci Priekopčania nastúpili na zápas len s desiatimi hráčmi, a tak domáci mali uľahčenú úlohu. Dlho sa im však nedarilo v koncovke, pričom na prvý gól, o ktorý sa postaral Rohoň, museli čakať až do 20. min. Hostia útočili len veľmi sporadicky, v 35. min však Véghom vyrovnali.

Druhý polčas sa hralo len na jednu bránu a bolo len otázkou času, kedy preťažená obrana Priekopčanov, ktorá navyše prišla pre zranenie o ďalšieho hráča, inkasuje. Košťanci spustili gólostroj, ktorý sa zastavil až na čísle šesť.

Góly: Rohoň 2, Melník, Milan Krkoša, Rusnák a Martinček, resp. Végh. KOŠŤANY: Čordáš – Rusnák, Melník, Golský, Kijonka (Bandík), Bujan (Kotlár), Zigo, M. Wehle, Martinček, R. Wehle (Milan Krkoša), Rohoň. PRIEKOPA: Poništ – J. Lukašík, Jančiak, Végh, Konček, Kučera, Siráň, F. Lukašík, Greguška, Prievara.

Dubové – Mošovce 1:3 (0:1)

Hostia začali sebavedomejšie a mali viac z hry. V 15. min domáca obrana zabudla v šestnástke na Martina Šavola, ktorý pohodlne skóroval. Verešovci sa len zriedkavo dostávali pred súperovu bránu a gólovú šancu si v prvom polčase prakticky nevypracovali.

Na začiatku druhého polčasu si Dubovčania vytvorili tlak, vyrovnania sa ale nedočkali. Naopak, líder súťaže postupne hru vyrovnal a v 73. min z pokutového kopu zvyšoval jeho vedenie Martin Šavol. Keď potom hostia o ďalších päť minút pridali Ďanovským i tretí presný zásah, bolo o osude stretnutia rozhodnuté. Nič na tom nezmenil ani korigujúci gól striedajúceho J. Hrivnáka.

Góly: J. Hrivnák, resp. Martin Šavol 2 (druhý z pok. kopu) a Ďanovský. DUBOVÉ: Lettrich – Kamien, Vereš, Žubor (Očkaj), D. Hrivnák, M. Daubner, Tencer, Datko, Jelenčík (Kováč), Karas, Bliščák (J. Hrivnák). MOŠOVCE: Plešo – Záborský, M. Ďanovský, Vítek, M. Petrovič ml., M. Petrovič st., Fazika, Martin Šavol, Ludik, Milan Šavol (Miškoci), A. Ďanovský (Vlas).