Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky
NAPÍSALI NÁM

Aj v zdravom seniorskom tele je zdravý duch

Seniori združení v Okresnej organizácii Jednoty dôchodcov Slovenska sa stretli v priestoroch športového ihriska Spojenej školy v Martine, aby si v rámci okresného športového dňa zmerali svoje fyzické sily.

MARTIN. Súťažiaci, ktorých bolo dokopy 105, štartovali maximálne v dvoch disciplínách. Ženy súťažili v behu na 50 m – do 65 rokov, kde prvé miesto získala Viera Ďurigová zo ZO JDS Vrícko, druhé miesto Margita Korgová zo ZO Sučany a tretie miesto Anna Holúbková z Turč. Kľačan. Nad 65 rokov patrí prvé miesto Anne Vankovej zo ZO MT Ľadoveň, druhá skončila Júlia Múdra z Priekopy a tretia Valika Figurová zo ZO MT Stred.

V hode kriketovou loptičkou do diaľky prvé miesto získala Viera Ďurigová zo ZO Vrícko, druhé Vladena Kúdelková zo Sučian a tretie Anna Kľučiarová z Kláštora p. Znievom.

V hode kriketovou loptičkou na cieľ sa prvá umiestnila Anna Vanková zo ZO MT Ľadoveň, druhá je Margita Karabová z Priekopy a tretia Vladena Kúdelková zo Sučian. V hode váľkom je na prvej priečke Anna Kľučiarová z Kláštora pod Znievom, druhá Helena Marková z Vrútok a tretia Terézia Brachňáková zo Sučian.

Janka Húšťanová zo Sučian zvíťazila v streľbe so vzduchovej pušky, ako druhá skončila Lýdia Smiková z Kláštora p. Znievom a tretia Elena Gajdošová z Priekopy.

Ani muži nezaostávali

V behu na 60 m do 65 rokov prvé miesto získal Viliam Kudelka zo Sučian, druhé Ivan Bulej tiež so Sučian, obaja získali aj prvé a druhé miesto v behu na 300 m. V kategórii muži nad 65 rokov zvíťazil Ján Plavucha z Vrútok, ktorý získal i prvé miesto v behu na 300 m, druhý skončil Milan Janík z MT Severu a tretí Jozef Kačica z Vrícka. V hode granátom do diaľky prvé miesto získal Viliam Holec zo ZO MT Ľadoveň, druhé Milan Karolčík zo ZO MT Záturčie a tretie miesto Milan Gregor z Priekopy.

Vo vrhu guľou bol najlepší Josef Surman zo ZO MT vojaci, druhý najlepší je Ivan Bliska a tretí Bohumil Jesenský, obaja zo ZO Belá – Dulice. Jozefovi Mrázovi zo ZO Martin patrí prvé miesto v streľbe, za ním nasleduje Július Hlaváč zo ZO MT Stred a tretí je Viliam Kuželka, tiež zo ZO MT Stred.

Najlepší postupujú do celoslovenského kola

Všetkým úspešným seniorom predseda ZO JDS Pazdziurko odovzdal diplomy a prví z každej kategórie sa zúčastnili Krajských športových hier, ktoré organizovala KO JDS Žilina v Podbieli na Orave, kde naši muži získali prvé miesto ako okresné družstvo a ženy druhé miesto. Traja naši postúpili na celoslovenské športové hry, ktoré sa budú konať v Nitre.

Jarná aktivita seniorov dolného Turca vyvrcholila 24. júna na šiestom stretnutí seniorov v rámci osláv Dní Milana Hodžu v Sučanoch, kde približne 200 členov v príjemnom prostredí KD Sučany spolu s hosťami z Bratislavy, z Prahy a družobného Fulneku si pozreli aj kultúrny program, v rámci ktorého vystúpili spevácke a tanečná skupina, ktoré vznikli pri ZO JDS.

1. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
  2. Ako sa mení dynamika firiem?
  3. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
  4. Po Slovensku na motorke
  5. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  6. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  1. Začíname prikrmovať: Ako vybrať detskú ovocnú výživu?
  10. Slovensko v operácii Barbarossa 4 361

Futbalisti Fomatu vyplnili prestávku medzi súťažnými zápasmi súbojom proti Belej.

Turčianske tímy pôsobiace v stredoslovenských súťažiach týždeň pred reštartom súťaží svoje prípravné súboje poprehrávali.

10m
Takto by mali vyzerať nové ihriská v Turci.

Dotácia od štátu smeruje aj do Martina, Turčianskych Teplíc a Sučian.

1 h
Slovenské komorné divadlo v Martine minulý piatok uviedlo premiéru novej inscenácie D1 (pracovný názov).

Slovenské komorné divadlo v Martine minulý piatok uviedlo premiéru novej inscenácie D1 (pracovný názov). Téma, ktorá pichľavo rezonuje v nejednom Slovákovi, sa na javisku premieňa z politického kabaretu na miestami až ironicky dojímavú esej.