Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
FUTBAL - I. QUICK TRIEDA

Ašpiranti na postup vykročili do súťaže správnom nohou

Jasné víťazstvá favoritov, tri góly M. Jeťka a aj prvý bod pre nováčika z Lipovca. To všetko prinieslo úvodné kolo najvyššej turčianskej futbalovej súťaže.

Zdeno Kubatka (v oranžovanom) prispel k víťazstvu M. Čepčína jedným gólom.Zdeno Kubatka (v oranžovanom) prispel k víťazstvu M. Čepčína jedným gólom. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)
FUTBALOVÝ TELEGRAM

Čo prinieslo 1. kolo

- Malý Čepčín tri zo svojich štyroch gólov proti Trebostovu dosiahol hlavou.

- Dubovčania aj do tretice zdolali Necpaly, a tak ako vlani, si hneď po prvom kole pripísali na svoje konto tri body.

- V Žabokrekoch padali góly na začiatku polčasov, po nich si Slovan podelil body s Diviakmi.

- Lipovčania mali v Krpeľanoch viac z hry, no po nepremenených príležitostiach zo záveru zápasu sa museli uspokojiť aj s remízou.

- Blatničania nestačili na Valčanov. Zlomili ich individuálne chyby a nepremeneé príležitosti.

- Najrýchlejší gól úvodného kola strelila Bystrička, už v 27. sekunde. Slovan v Košťanoch dvakrát viedol, no tri body nakoniec neudržal.

- Kláštorčania po slabšom prvom polčase v druhom excelovali a Sklabiňu domov odprevadili s poriadnou nádielkou.

Body: 12:6

Góly: 28, priemer na zápas: 4, doteraz: 28.

Kláštor – Sklabiňa 5:1 (1:1)

Ambiciózny nováčik začal neisto, dopúšťal sa chýb a nepresností, čo hostia v 25. min využil Fleškom na strelenie úvodného gólu. Kláštorčania postupne striasli zo seba nervozitu a do polčasu po strele M. Jeťka z hranice šestnástky vyrovnali.

Po zmene strán akoby za domácich nastúpilo celkom iné mužstvo, ktoré pohybom, kreativitou a aj presnou koncovkou robilo zverencom trénera Rataja obrovské problémy. Pod ich ťarchou Sklabinčania štyrikrát kapitulovali a domov sa vracali s výpraskom.

Góly: M. Jeťko 3, Matuška a J. Šmiček, resp. Fleško. KLÁŠTOR: Slivka (Brisuda) – Krupec, P. Šmiček, Róna, Černák, L. Mravec, Borko (Dolinský), M. Jeťko, J. Jeťko, Matuška, Maroš (J. Šmiček). SKLABIŇA: Jadroň – J. Blizniak, Kováč, Báthory, Truchlík (Klinčuch), Bambušek, Lörinc, Markovič, Ľ. Blizniak, Saniga, Fleško.

Malý Čepčín – Trebostovo 4:1 (3:0)

Vlaňajší piatoligista o svojom víťazstve prakticky rozhodol v prvom polčase. Cestu k nemu otvoril v 16. min strelou k žrdi Prokain. Už o dve minúty sa po rohovom kope najlepšie v malom vápne zorientoval Rešetár a jeho hlavička skončila za chrbtom brankára Petráňa. Polčasový výsledok tesne pred odchodom do kabín stanovil po Koleníkovom centri opäť hlavou J. Chovanec. V druhom dejstve hostia v 54. min znížili Stehlíkom, no posledné slovo patrilo koleníkovcom. V 77. min sa peknou individuálnou akciou blysol P. Vereš, z ktorej treťou úspešnou hlavičkou v zápase ťažil Kubatka.

Góly: Prokain, Rešetár, J. Chovanec a Kubatka, resp. Stehlík. M. ČEPČÍN: Píš – Líner, T. Dianovský, Šmatlák, Prokain, J. Chovanec (M. Chovanec), Boďa, Koleník, Rešetár, Hromada (P. Vereš), Kubatka (Rybár). TREBOSTOVO: Petráň – Trimaj, T. Sobkuliak (Fľak), Stehlík, Porubčanský, Kučinek, Ruttkay, Štastniak, Mackura (M. Sobkuliak), Marguš, Čepčány.

Blatnica – Valča 1:3 (0:2)

Obraz prvého polčasu sa odvíjal od chyby domáceho brankára Fontániho, ktorú v 3. min potrestal Škuta. Blatničania po odchode opôr doplnili mužstvo prevažne chlapcami z dorastu a ich neskúsenosť sa prejavila aj v 30. min, keď po kombinačnej akcii Valčania Tomčánym zvýšili svoj náskok. V druhom polčase poslal tréner Bágel na ihrisko skúseného Jelluša i posilu z Ďanovej Vlacha. Domáci evidentne ožili a v v 57. min Kozákom znížili. Blatničania boli potom viackrát blízko k vyrovnaniu, no gól nedali. Naopak, v čase ich najväčšieho náporu brankár Fontáni urobil ďalšiu chybu, keď zle vykopol loptu, a pohotový Valko zabezpečil svojmu mužstvu pokojný záver stretnutia.

Góly: Kozák, resp. Škuta, Tomčány a Valko. BLATNICA: Fontáni – Sklenár, Ďanovský, Medvecký, Chyľa, Kozák, Ďuris, Kubačka (Vlach), Jelšovský, Baka, Šimonides (Jelluš). VALČA: J. Noga – Štancel, Romančík, Gomola (Cíger), Lutišan (Hnilica), Švábik, Škuta, Tomčány, Valko, Gloss, B. Noga.

Dubové – Necpaly 3:2 (2:0)

Verešovcom vyšiel úvod a v 10. min už viedli, keď sa pri vzdialenejšej žrdi pohotovo presadil Siráň. V závere prvého polčasu ušiel hosťom J. Hrivnák a po jeho samostatnom nájazde bolo už 2:0. V druhom polčase dali o sebe vedieť na chvíľu aj v oslabenej zostave hrajúci Necpalčania a P. Dolník po rohovom kope hlavou vykresal svojmu tímu iskierku nádeje. Tá nestihla ani poriadne rozhorieť a domáci M. Kováč hlavou vrátil Dubovčanom dvojgólové vedenie. Zverenci trénera Hanzela v 90. min po jedenástke Grajciara ešte zdramatizovali zápas, no na vyrovnanie im už nezostal čas.

Góly: Siráň, J. Hrivnák a Kováč, resp. Dolník a Grajciar (pok. kop). DUBOVÉ: Lettrich - D. Hrivnák, M. Vereš, Plica, Ďatko, Očkaj (Saniga), Kováč (Čemi), Ambroz (Dírer), Karas, J. Hrivnák, Siráň. NECPALY: V. Keveš – Boďa, J. Dolník, Jurko, Roháčik, R. Hanzel, Grajciar, Frolo (M. Hanzel), J. Keveš (Hojo), P. Dolník, Ďanovský.

Košťany – Bystrička 2:2 (1:1)

Už v 27. sekunde sa po zlom odkope domácich dostal k lopte Mazurák a Bystrička po jeho presnej koncovke bleskovo viedla. Košťanci potom celý polčas hostí tlačili, vypracovali si veľa šancí, no až tesne pred odchodom do kabín strelou spoza šestnástky vyrovnal Bujna.

V druhom polčase pokračovali zverenci trénera Lukášika v nápore a Slovan sa len sporadicky dostával pred brankára Čordáša. Jeden takýto okamih využil Užík, ktorý polovysokým projektilom poslal svojich druhýkrát do vedenia. Domáci sa nevzdali, naďalej útočili a v 84. min po rohu hlavou vyrovnal R. Wehle.

Góly: Bujna a R. Wehle, resp. Mazurák a Užík. KOŠŤANY: Čordáš – M. Krkoša, Melník, Rusnák, M. Wehle, Bujna (Šenšel), Zigo, Kijonka, Martinček, Rohoň (Kotlár), Kľačan (R. Wehle). BYSTRIČA: Cupan – Košút, Kovanič, Štefánek, Dolník, Mazurák, Človiečik, Barčin (Greško), Tomka, Užík, Paško.

Žabokreky – Diviaky 1:1 (1:0)

Začiatky oboch polčasov sa na seba podobali ako vajce vajcu. V úvode prvého poslal do vedenia domácich M. Kalnický, na začiatku druhého vyrovnal Koleno. Medzitým i potom sa hralo prevažne opatrne a najmä medzi šestnástkami. Slovan chcel po vyrovnávajúcom góle Dynama zvýšenou aktivitou strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no šance D. Kalnického a Kysela ostali nevyužité. A keď bol už i brankár Hrivnák prekonaný, tak hosťom po príležitosti D. Kalnického v nadstavenom čase pomohlo brvno.

Góly: M. Kalnický, resp. Koleno. ŽABOKREKY: Štefánik – Majerčík, Gállik, P. Kalnický, Wänke, D. Kalnický, Maruniak (Jesenský), Kališ, Kulich (Kysel), Smutný (Štefanides), M. Kalnický. DIVIAKY: Hrivnák – Pádej (Klein), Kubatka (Šefraník), Hyčko, Kubík, Koleno, Čupka, M. Kviatkovský, Turčány (Š. Kviatkovský), Gavrik, Hrivňák.

Krpeľany – Lipovec 1:1 (1:1)

Na začiatku sezóny sa hral len priemerný futbal, v ktorom mal viac z hry nováčik. V 12. min na Sušienkov center najlepšie vyskočil Štilla a hlavou otvoril skóre. Domáci sa v ďalšom priebehu hľadali a až v 36. min im vyšla rýchla akcia, na konci ktorej Vaňko strelou do horného rohu vyrovnal.

V druhom polčase sa väčšinou hralo v strede ihriska. V 81. min mohol poslať domácich do vedenia Fečko, no so strelou zaváhal. V závere boli bližšie k víťazstvu hostia. Ertel dvakrát zblízka prestrelil bránu a ani Štillova tutovka si nenašla cestu medzi žrde.

Góly: Vaňko, resp. Štilla. KRPEĽANY: Kráľ – Hajas, Mačto, Vaňko, Fečko, Časár, Milanec, Huťka (Dérer), Jančo, Špirko (Vojtko), Badáň. LIPOVEC: Hýll – Smolár (Valo), Šenšel, Raček, Kúdelka, Sušienka (Rybárik), Štilla, Kovalčík, Ertl, Dibala (Špirko), Sporka.