Sobota, 23. marec, 2019 | Meniny má Adrián
FUTBAL - PIATA LIGA, SKUPINA B

Rozhodujúce góly padali v závere, priniesli našim body

Nebyť zaváhania porubovcov v Bešeňovej, mohli sme po prvom kole hovoriť o stopercentnej turčianskej spokojnosti. Z piatich našich tímov uspeli štyri. Tri vonku, dokonca na súperových ihriskách.

Rozhodujúci gól Dražkovčanov v zápase s Trstenou strelil Ľuboš Fekete.Rozhodujúci gól Dražkovčanov v zápase s Trstenou strelil Ľuboš Fekete.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Bešeňová – Turč. Štiavnička 3:1 (2:1)

BEŠEŇOVÁ. Po vyrovnanom začiatku a príležitostiach hosťujúceho Vrabca udreli ako prví domáci. V 20. min im vyšla rýchla krídelná akcia, na ktorej konci Janiga zblízka prekonal bezmocného Chalupku. V 35. min sa do lopty oprel spoza šestnástky Maďarec, gólman Štiavničky síce stačil jeho delovku vyraziť, no dorážajúci Babic už nemal problém ho prekonať. Zverenci trénera Porubu kontrovali už o malú chvíľu, keď po signále pri rozohraní priameho kopu prestrelil Tomka všetko, čo mu stálo v ceste.

Zápasová definitíva prišla desať minút po zmene strán. Liptáci zahrávali priamy kop a Švidroň presnou strelou popri múre rozhodol.

Góly: 20. Janiga, 35. Babic a 55. Švidroň, resp. 37. Tomka. T. ŠTIAVNIČKA: Chalupka – Bella, Štefaničiak, Šinal, Kosinka (46. Pitoňák) – Koťka, Tavel, Tomka, Rendko – Vrabec (85. T. Rataj), Kostra.

Dúbrava – Turč. Kľačany 0:1 (0:0)

DÚBRAVA. Domáci stavili na zabezpečenú obranu a dopredu sa veľmi nehrnuli. Jedinú ich akú - takú príležitosť obetavo hodením do strely prekazil Žilák. Hostia sa proti zhustenej obrane Liptákov v šestnástke ťažšie presadzovali, a tak to skúšali so strelami spoza nej. Brankár domácich postupne vyriešil pokusy Žiláka, Bukovčana i Zemana.

V druhom dejstve sa už hralo otvorenejšie. Najmä Turčania aktivitou prejavovali väčšiu túžbu po víťazstve, ktoré im nakoniec po dlhom pase za obranu a perfektným lobom zabezpečil Barošinec.

Gól: 89. Barošinec. TURČ. KĽAČANY: Skalák – V. Gorgosz, G. Maron, Gregor, Žilák – T. Vlček (71. Lukaček), Zeman, Bukovčan, Hykl (80. Nosák) – Pentek (84. Mažári), Barošinec.

Bobrov – Vrútky 1:2 (1:0)

BOBROV. Domáci sa favorita nezľakli, a tak sa od úvodných minút hral obojstranne útočný futbal. Šance sa striedali na jednej i druhej strane. V 4. min Mucha vyhral hlavičkový súboj, no loptu smerujúcu do siete domáci v poslednej chvíli odkopli do bezpečia. Na druhej strane pomohla Hübnerovi žrď, vzápätí mal tutovku na kopačke hosťujúci Botoš, ale oravský brankár skvele zasiahol. Najbližšie k vedúcemu gólu mal potom Mazúr, jeho volej poriadne zatriasol konštrukciou brány. V 25. min nováčikovi vyšiel rýchly brejk a po centri do malého vápna Kolčák nezadržateľne skóroval.

Loky v druhom polčase výsledok otočila. Nováčik fyzicky odpadol a herná prevaha bola jasne na strane hostí. Tí ju prvýkrát zužitkovali v 70. min, keď po kombinácii Trebulu s Botošom na päťke preukázal svoje strelecké schopnosti Mucha. Vrútočania predtým i potom mali veľa šancí, no ujala sa len jedna. V 85. min vybojoval pri rohu ihriska stratenú loptu Mazúr, poslal ju do malého vápna a Botoš konečne prelomil strelecké prekliatie.

Góly: 25. Kolčák, resp. 70. Mucha a 85. Botoš. VRÚTKY: Hübner – Rakyta, Tabaček, Pravňan, Botoš – Pevala (10. Prjevara – 87. Repáň), Trebula, Rohoň, Letrik – Mucha (80. Knapík), Mazúr.

Klin – Mošovce 0:1 (0:0)

KLIN. V úvode s rešpektom hrajúci hostia prežívali pred svojou bránou peklo, no Plešo ich skvelými zákrokmi pri dvoch tutovkách domácich podržal. Brankárova istota dodala sily aj jeho spoluhráčom, ktorí postupne vyrovnali hru a viac sa tlačili dopredu. Šance však z toho nevzišli, a tak sa prvý polčas skončil bez gólov.

Po prestávke sa Mošovčania definitívne zbavili nervozity a prevzali réžiu stretnutia do svojich rúk. Ich hernú prevahu korunoval v 55. min po Fazikovom centri kanonier Kalnický. Druhý úder pre Oravčanov prišiel v podobe červenej karty, ktorá otupila útočné chúťky domácich. Mošovčania tak poľahky doviedli zápas do víťazného konca.

Gól: 55. M. Kalnický. MOŠOVCE: Plešo – M. Ďanovský, Lehotzký, Magoč, Ličko – J. Ertel (90. Milan Šavol), M. Petrovič st., Fazika, Martin Šavol – M. Kalnický, A. Ďanovský.

Dražkovce – Trstená 2:1 (1:0)

DRAŽKOVE. Oravčania pricestovali do Turca s hodinovým meškaním. Hostia prvýkrát pohrozili Gelčinským v 6. min, no jeho nepríjemná strela z otočky skončila tesne mimo brány. Domáci hneď svoju prvú šancu premenili, keď po Čiljakovom rohovom kope sa hlavou presne trafil Kutman. V 22. min dobre pálil Murček, Suroviak jeho delovku vyrazil. Na druhej strane si šimkovci vydýchli po Zaťkovom priamom kope, ktorý preletel okolo Čubovej tyče.

V druhom polčase favorizovaní hostia rýchlo vyrovnali, v 49. min sa po strele z priameho kopu dorážkou presadil Zaťko. Kľúčové momenty prišli v závere. Najprv Gelčinský v 85. min nepremenil samostatný nájazd, potom v 87. min rozveselil tábor domácich pohotovou strelou k žrdi Fekete.

Góly: 8. Kutman a 87. Fekete, resp. 49. Zaťko. DRAŽKOVCE: Čuba – Jesenský, Ondrľa, Fekete, Pisch – Čiljak, Pleško, Murček, Drahoš (46. Štálik – 60. Feranec) – Kutman, P. Vlček (75. Nezdoba).

Ostatné výsledky 1. kola: Likavka – Palúdzka 3:2, Ludrová – Černová 2:0.

5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  3. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  4. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?

Dobrovoľníci z Upracme Slovensko upratovali Martin od odpadkov

V nedeľu 17.3. sa uskutočnilo v Martine prvé jarné upratovanie pod záštitou iniciatívy Upracme Slovensko, dodávateľa komunálnej techniky REDOX a zberovej spoločnosti Bratner Fatra.

Z multifunkčného ihriska sa bude tešiť aspoň jedna škola

​​​​​​​Na novej športovej ploche si prídu na svoje priaznivci futbalu, volejbalu či basketbalu. Časom ju možno sprístupnia i širšej verejnosti.

Ďanová nebude hrať na jar prvú triedu

Vo štvrtok oznámili funkcionári Ďanovej, že na jarnú časť prvej triedy ich tím nenastúpi.

Z Ďanovej hlásia problémy, o osude tímu sa rozhodne v prvom kole

Aj podľa slov zástupcov jednotlivých tímov turčianske futbalovej súťaže sú najväčšími favoritmi na prvenstvo Vrútočania.

Nad každým tímom viseli, alebo visia nejaké otázniky

Sučany chcú udržať prvé miesto, Štiavnička by rada atakovala pozície okolo stredu tabuľky. Teplice idú ďalej a chcú dôstojne dohrať súťaž.