MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

Ďanovčania poriadne hrýzli, nakoniec uchmatli favoritovi bod

Zverenci trénera Šina zdolali Kalinovo a nováčik z Ďanovej uhral bod s obhajcom prvenstva. V premiére nesklamal ani Fomat, keď doma remizoval so Závažnou Porubou.

Turany – Kalinovo 1:0 (1:0)

TURANY. Po zahrievacom začiatku, keď hostia otestovali pozornosť Grbiča, prevzali opraty zápasu do svojich rúk Turanci. Prvú veľkú príležitosť mal Rosič, no gólman súpera vytesnil jeho sľubný pokus na roh. V 31. min kopalo Kalinovo pokutový kop, ale Grbič svoj tím opäť podržal a zmenu skóre nepripustil. Šesť minút pred koncom prvého dejstva sa do streleckej listiny zapísal Križan a poslal svoj tím do vedenia.

Po zmene strán zverenci trénera Šina umnou hrou kontrolovali priebeh stretnutia. Loptu držali na svojich kopačkách a okienka v defenzíve protivníka využívali na rýchle kontry. V 71. min dostali aj oni možnosť kopať penaltu, no Vajagič napodobnil svojho protihráča. V závere, keď už hostia viac mysleli na ofenzívu, mohli víťazstvo celku spod Kriváňa poistiť Križan, Rosič aj striedajúci Ladňák. Výsledok však už zostal nezmenený.

*Gól: 39. Križan. TURANY: Grbič – Vajagič, Paulíny, Gadžič, Maslakovič – Torbica, Ratkovič, Dunjič (82. M. Fučela), Slavujevič – Križan (90. Ladňák), Rosič (85. Kučma).

Ďanová – MFK Banská Bystrica 1:1 (0:0)

ĎANOVÁ. Nováčik sa súpera zvučného mena nezľakol a od začiatku s ním dokázal držať krok. V niektorých fázach duelu dokonca mali zverenci trénera Janigu prevahu. V 10. min pekne unikol P. Gorgosz, no po jeho pase do šestnástky sa zle zorientoval Jozef Koleno a z črtajúcej sa šance nebolo nič. O desať minút neskôr našiel Horváth presnou prihrávkou v šestnástke P. Gorgosza, ale aj jemu chýbalo v koncovke viac pokoja. V 30. min sa po Šavolovom rohu lopta dostala k Horváthovi, žiaľ pre domácich jeho pokus zmaril pohotovým zákrokom na bránkovej čiare gólman protivníka.

Zaujímavý futbal pokračoval aj po prestávke. Ako prvý sa o zmenu skóre pokúsil Cíger, no bezgólový stav sa ešte nemenil. V 62. min sa ku strele odhodlal hosťujúci Fojtík a nešťastný teč Volnu nasmeroval loptu za chrbát bezmocného Ďanovského. Domácich smolný okamžik nezlomil a naďalej diktovali tempo hry. Po rohu Mórica odkopávali hostia hlavičku Gorgosza z bránkovej čiary. V 82. min trafil Peter Koleno brvno. O štyri minúty neskôr zahrával Jozef Koleno priamy kop a Gorgoszova hlavička zabezpečila deľbu bodov.

*Góly: 86. Gorgosz, resp. 62. Fojtík. ĎANOVÁ: Ďanovský – Chmúrny, Volna, Ursíny, Cíger – Privitzer, Peter Koleno, Šavol (68. Móric), Jozef Koleno – Horváth, Gorgosz.

Fomat Martin – Závažná Poruba 0:0

MARTIN. Tréner Kurek sa musel v prvom kole zaobísť bez potrestaných Škutu a Mateja Facunu a nastúpiť nemohli ani zranení Kucian so Šimkom.

Obidvaja protivníci sa presadzovali veľmi ťažko, pretože pozorné defenzívy fungovali takmer stopercentne. V 3. min zaujala strela Thomku spoza šestnásty, no gólman hostí si s ňou dokázal poradiť. O desať minút neskôr vyhral Kačák hlavičkový súboj, posunul loptu Pavlovičovi a ten minul bránu súpera. Potom mohol zmeniť skóre Kačák, ale v sľubnej pozícii nezachoval potrebný pokoj, a tak bol pokus z jeho kopačky veľmi nepresný.

Do druhého dejstva vstúpili o niečo aktívnejšie domáci, no herne aj vekovo vyvážený tím Závažnej Poruby pozorne strážil nebezpečné priestory. Vysokí obrancovia hostí ovládli vzdušný priestor pred vlastnou bránou a ich spoluhráči s prehľadom posielali odrazené lopty do bezpečia. V 52. min sa síce k zakončeniu dostal Zboja, no jeho pokusu chýbala potrebná razancia. V poslednej minúte duelu mal ešte pološancu Ižip, ale ani on priestor medzi tromi žrďami netrafil.

FOMAT MARTIN: Pronaj – Zajasenský, Romančík, Bízik, Burger – Zboja, Ižip – Pavlovič, Thomka, Marek Facuna (64. Peržeľ) – Kačák (60. Pánik).

*Ostatné výsledky 1. kola: Liptovská Štiavnica – Lietavská Lúčka 3:0, K. N. Mesto – Čadca 3:2, Krásno – Nová Baňa 4:0, Žilina B – Žiar n/Hronom 5:0, Tisovec – Veľký Krtíš 3:1.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Čím môže Slovensko pomôcť vo svete? Ukážkovou nemocnicou
  5. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  6. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  7. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  8. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  9. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
  10. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
  1. Úpravy automobilov pre ZŤP
  2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 808

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.

Biatlonistom sa vrchol letnej sezóny vydaril

Letná biatlonová sezóna vyvrcholila v Revúcej majstrovstvami Slovenska. Darilo sa aj Martinčanom.

Martinčanom sa na slovenskom šampionáte v letnom biatlone darilo.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.