Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky
IV. LIGA SEVER

Naši začínali na súperových ihriskách, domov priviezli bod

Beľania uhrali cennú remízu na pôde ambiciózneho nováčika. Sučancov v Liptovskom Hrádku zlomila až prísne odpískaná penalta.

Oravské Veselé – Belá-Dulice 0:0

ORAVSKÉ VESELÉ. Na Orave sa hral vyrovnaný zápas, pričom v úvodných dvadsiatich minútach prvého polčasu boli aktívnejší domáci futbalisti, no s pribúdajúcim časom sa čoraz viac začali presadzovať hostia. V 8. min sa po rýchlej akcii súpera vyznamenal Machovič, ktorý zlikvidoval strelu smerujúcu k žrdi svojej brány. V 22. min sa mohli opäť ujať vedenia futbalisti Oravského Veselého, ale Machovič potvrdil svoje kvality. Potom začali hroziť aj zverenci trénera Kovalčíka. Po peknej kombinácii Brzáka s Pálešom, poslal druhý menovaný nebezpečnú prihrávku do šestnástky, žiaľ útočníci Belej na jeho center pred odkrytou bránou protivníka nedosiahli.

Po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil. O niečo aktívnejší boli Turčania a v 63. min sa mohli ujať vedenia. Brankár hostí však svoj tím podržal. Vzápätí sa po ideálnom centri M. Kováčika mohol do streleckej listiny zapísať Páleš, no jeho hlavička z piatich metrov minula cieľ. V záverečných fázach zápasu už obaja súperi kontrolovali priebeh, a tak sa nakoniec body delili.

BELÁ-DULICE: Machovič – Lučanský, J. Kováčik, M. Kováčik (84. Matejčík), Ľ. Lukášik, J. Lukášik, Páleš, Hulej, Šulan, Brzák (89. Debnár), Ondrla.

Miroslav Kovalčík, tréner Belej: - Na zápas sme sa dobre pripravili a mňa teší, že ho mužstvo po taktickej stránke zvládlo. Chalani podali kompaktný kolektívny výkon, dokázali stretnutie odohrať v dobrom tempe a pri troche šťastia mohli bodovať aj naplno.

Liptovský Hrádok – Sučany 2:1 (0:0)

LIPTOVSKÝ HRÁDOK. Už v 2. min kopali hostia priamy kop, ale Prchlík trafil len do múru. Potom sa pri viacerých dobrých šanciach domácich vyznamenal Gonšor. V niektorých prípadoch mu pomohli aj spoluhráči, ktorí odkopli vyrazené lopty do bezpečia. Liptáci od 20. min ovládli dianie na ihrisku, ale nemali šťastie v koncovke. Nastrelili obidve tyče aj brvno. Najnebezpečnejšiu akciu vymysleli Sučanci v 37. min. Loptu po pravej strane pekne potiahol Košinár, no Bella sa v dobrej pozícii zle zorientoval, a tak jeho pokus gólmana protivníka len mierne vystrašil.

Zverenci trénera Makovníka vstúpili do druhého polčasu aktívne. V 51. min ešte dobrú šancu nepremenili. O päť minút neskôr priamy kop Bellu vyškriabal brankár domácich len na roh. Ten zahrával Bránik a M. Staňo nekompromisným zakončením otvoril gólový účet duelu. V 69. min odpískal rozhodca prísny pokutový kop a Rezník vyrovnal. O chvíľu zariadil obrat Ráchel a Liptáci sa po jeho strele ujali vedenia. V ďalšom priebehu zápasu sa Sučanci snažili vyrovnať. Svoje šance však nepremenili. Domáci pozorne bránili využívali okienka v obrane protivníka a Gonšora stihli ešte párkrát poriadne preveriť.

Góly: 65. Rezník (pok. kop) a 69. Ráchel, resp. 56. M. Staňo. SUČANY: Gonšor – Bránik, Remeň, Prchlík, M. Staňo, Ďugel, Bella (82. Homola), Košinár, Švec, Vaňo, P. Fučela (58. Vojvoda).

Jaroslav Makovník, tréner Sučian: - Diváci mohli sledovať zaujímavý futbal. My sme sa síce ujali vedenia, no prísne nariadený pokutový kop nás zrazil do kolien. Domáci v priebehu štyroch minút otočili skóre a ani naša snaha v záver už vyrovnanie nepriniesla.

Ostatné výsledky 1. kola: Makov – Dolná Tižiná 2:3, Tvrdošín – kysucký Lieskovec 4:0, Oravská Jasenica – Predmier 1:0, Skalité – Stráňavy 1:0, Bytča – Bytčica 5:2.

2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  1. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  3. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  4. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  5. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  6. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  7. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  8. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Objednať na testovanie sa bude dať v Martine cez aplikáciu Bookio

Mesto Martin pre účely skríningového testovania na COVID-19 bude využívať aplikáciu Bookio, prostredníctvom ktorej sa rýchlo a ľahko prihlásite na miesto a čas, ktorý vám vyhovuje.

Odberové miesta budú vytvorené aj v Gymnáziu Jozefa Lettricha.

V Kláštore začnú testovať dnes, v ústrety vychádzajú aj pracujúcim ľuďom

Občania sa môžu prísť dať pohodlne otestovať aj po pracovnej dobe. Odberové miesta budú otvorené do večera.

Odberové miesta v Kláštore pod Znievom sú nachystané. V prevádzke budú až do budúceho utorka.

Osemnástku sme v pohode zdolali, dnes na nás čaká Skalica

Nádej na dobrý výsledok zobrali naši reprezentačnej osemnástke veľmi rýchlo a zápas proti mladíkom až do konca kontrolovali. Dnes doma privítajú Skalicu.

Osemnástku sme zdolali vysoko 8:1.