MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

Na konci takticky vedeného derby vytiahol gólové esá Gorgosz

V turčianskom derby plieskal bič až na konci a viac dôvodov na spokojnosť mali po ňom Ďanovčania. Fomat v bláznivej prestrelke ušiel hrobárovi z lopaty.

Ďanová - Turany 2:0 (0:0)

ĎANOVÁ. Turčianske derby sa viedlo od úvodných minút v taktickom duchu. Obidvaja súperi pozorne strážili svoju polovicu, dobre vykrývali strategické priestory a agresívnou hrou si nedarovali ani milimeter ihriska. V 12. min P. Koleno ideálne našiel Gorgosza, ale Grbič zázračne zachránil. V ďalšom priebehu sa ťažisko hry presunulo do stredu ihriska, pretože ani jedno mužstvo nechcelo inkasovať ako prvé. Najbližšie mal k zmene skóre v polovici prvého polčasu po Móricovom vysunutí Privitzer, no jeho pokus nebol presný, a tak Grbič zasahovať nemusel. Na druhej strane mal tutovku Slavujevič ani on však zmenu skóre nezariadil, pretože lopte v ceste do brány zabránil obranca Chmúrny.

Po zmene strán patrilo prvých desať minút hosťom, no postupne začali byť aktívnejší zverenci trénera Janigu. V 77. min výborne zapracoval v strede ihriska Horváth, našiel Gorgosza, ktorý sa na hranici šestnástky zbavil protihráča a nádhernou strelou ľavačkou otvoril gólový účet stretnutia. Potom Turanci mierne otvorili obranu a po vysunutí od Horvátha agilný Gorgosz technickým lobom prekonal Grbiča aj po druhýkrát a definitívne rozhodol o osude duelu.

*Góly: 78. a 85. Gorgosz. ĎANOVÁ: Trnovský – Chmúrny, Volna, Ursíny, Cíger – Móric, Horváth, Peter Koleno, Pavol Koleno (85. Janák) – Gorgosz (90. Doboš), Privitzer. TURANY: Grbič – Vajagič (64. Ladňák), Major, Gadžič, Maslakovič – Torbica, Paulíny, Ratkovič, Slavujevič – Rosič, Križan (72. Kučma).

Žiar nad Hronom – Fomat Martin 3:3 (1:0)

ŽIAR NAD HRONOM. Hostia mali od úvodných minút viac z hry a pôsobili futbalovejším dojmom. Dobré pozície na skórovanie nevyužili Thomka ani Škuta. V 20. min však domáci zahrávali z nemožného uhla priamy kop. Lopta z kopačky Žiaka preletela cez klbko hráčov a na prekvapenie všetkých skončila v Pronajovej sieti. V ďalšom priebehu prvého dejstva mal dvakrát blízko k vyrovnaniu aktívny Škuta, ale pred prestávkou sa už skóre nemenilo.

Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie Žiarčanom. V klbku hráčov sa najlepšie zorientoval Najšel a zvýšil na 2:0. Následne však unikol striedajúci Peržeľ a jeho akciu zakončil pekným gólom Škuta. Rýchlonohý útočník Martin aj naďalej nedal dýchať obrane protivníka, ale v koncovke mu chýbalo viac šťastia. Vyrovnaním sa neskončila ani šanca Mareka Facunu. V 74. pohrozili aj domáci, keď nastrelili brvno. Štyri minúty pred koncom Kucian ideálne vysunul Peržeľa a bolo 2:2. V infarktovom závere najskôr po rohu Dobrota vrátil vedenie futbalistom Žiaru nad Hronom. Hneď vzápätí však ušiel po prihrávke od Kuciana všadebol Škuta a Peržeľ vyrovnal na konečných 3:3.

*Góly: 20. Žiak, 51. Najšel a 88. Dobrota, resp. 86. a 89. Peržeľ a 53. Škuta. FOMAT MARTIN: Pronaj – Burger, Romančík, Bízik, Zboja – Matej Facuna (46. Peržeľ), Ižip (53. Večerek), Thomka, Marek Facuna – Kačák (65. Kucian), Škuta.

Ostatné výsledky 2. kola: MFK Banská Bystrica – Veľký Krtíš 1:3, Závažná Poruba – Tisovec 1:0, Nová Baňa – Žilina B 0:6, Čadca – Krásno 1:0, Lietavská Lúčka – K. N. Mesto 0:2, Kalinovo – Liptovská Štiavnica 2:1,

16. Nová Baňa 2 0 0 2 0:10 0

1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  3. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  4. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?