Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky
MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

Kanonier Škuta sa prihlásil o slovo štyrmi presnými zásahmi

Fomat si zaspomínal na minulý ročník a Novej Bani nasúkal šesť gólov. Ďanová prišla o bod až v nastavenom čase. Turany najmä v druhom polčase jasne prevýšili Banskú Bystricu, no stačilo to len na remízu.

Fomat Martin – Nová Baňa 6:0 (2:0)

MARTIN. Domáci od úvodu nenechali nič na náhodu a nátlakovou hrou zatlačili súpera do hlbokej defenzívy. Už v prvej štvrťhodinke si vypracovali tri čisté šance, no skóre sa menilo až v 18. min. Cez Thomku, Mareka Facunu, Kuciana a Kačáka sa lopta dostala k Škutovi, ktorý prekonal brankára hostí. Fomat naďalej búšil do svojho protivníka. V 37. min najskôr po centri Mareka Facunu strieľal Kačák, vyrazenú loptu posunul Zboja na Kuciana a celú akciu dotiahol do gólového konca Škuta.

Po zmene strán najskôr Škuta nedal jedenástku a do siete neprešla ani jeho následná dorážka. Potom sa v dobrej príležitosti nepresadil ani Marek Facuna. Následne zahrali hráči Novej Bane vo vlastnej šestnástke rukou a Romančík sa z bieleho bodu už nepomýlil. V 69. min si po Thomkovej prihrávke ešte vylepšil svoju pozíciu Škuta a vymietol pravý horný roh brány súpera. Približne desať minút pred koncom Zajasenský vysunul Thomku a ten technickým zakončením pridal ďalší gól. V 88. min Kucian uvoľnil Škutu a jeho štvrtý presný zásah v stretnutí stanovil konečný výsledok na 6:0. Ku kvalite duelu prispeli svojím vytrvalým a veľmi slušným povzbudzovaním aj Ultras Martin.

*Góly: 18., 37., 69. a 88. Škuta, 55. Romančík a 82. Thomka. FOMAT MARTIN: Pronaj – Zboja, Romančík, Bízik (70. Večerek), Ižip (58. Zajasenský) – Peržeľ, Kucian, Thomka, Marek Facuna (Matej Facuna) – Škuta, Kačák.

Liptovská Štiavnica - Ďanová 2:1 (0:1)

LIPTOVSKÁ ŠTIAVNICA. V 7. min predviedol peknú individuálnu akciu Horváth a otvoril gólový účet stretnutia. Hostia v ďalších minútach výborne vykrývali svoju polovicu ihriska a navyše vyrážali do nebezpečných kontier. Najmä agilný Gorgosz robil defenzíve Liptákov problémy.

Zaujímavé predstavenie pokračovalo aj v druhom polčase. Domáci zjednodušili prechod do útoku a protivníka sa snažili zaskočiť dlhými nakopávanými loptami. Vo vzduchu však kraľoval pozorný brankár Trnovský a tak ďanovské hradby dlho odolávali. Potom však zobral na svoje plecia zodpovednosť ostrieľaný Semeník a v 75. min vyrovnal. Futbalisti od tohto momentu výrazne ožili a vrhli všetky sily do útoku. Keď už sa zdalo, že stretnutie skončí nerozhodne, v 93. min sa v zložitej situácii najlepšie zorientoval Semeník a rozhodol o víťazstve svojho tímu. Vzápätí rozhodca duel ukončil, no tesne po góle ešte stihol ukázať červenú kartu Horváthovi.

*Góly: 75. a 90.+3 Semeník, resp. 7. Horváth. ĎANOVÁ: Trnovský – Ursíny (65. Šavol), Chmúrny, Volna, Cíger – Jozef Koleno (85. Pavol Koleno), Peter Koleno, Móric (70. Korda), Privitzer – Gorgosz, Horváth.

Turany – MFK Banská Bystrica 2:2 (0:1)

TURANY. Domáci vstúpili do zápasu aktívne a hneď na jeho začiatku mal výbornú príležitosť na otvorenie skóre Križan. Možnosť zapísať sa do streleckej listiny však nevyužil. V ďalších minútach Turanci skúšali šťastie aj naďalej, no v druhej polovici prvého dejstva prenechali iniciatívu súperovi. Ten to využil v 39. min, keď Fojtík otvoril skóre.

Zo šatní vybehli zverenci trénera Šina akoby pokropení živou vodou. Po faule na unikajúceho Križana premenil v 49. min jedenástku Ratkovič. Domáci sa začali lepšie pohybovať a ďalšie šance nenechali na seba dlho čakať. Súboje zoči-voči brankárovi protivníka však postupne nezvládli Slavujevič, Križan, Rosič ani Vajagič. V 80. min tak prišiel trest a Kohút vrátil Banskobystričanom vedenie. O tri minúty neskôr našťastie vyrovnal Torbica. Následne vyvinuli Turany enormný tlak, no zvrátiť výsledok sa im už nepodarilo.

*Góly: 49. Ratkovič (pok. kop) a 83. Torbica, resp. 39. Fojtík a 80. Kohút. TURANY: Grbič – Vajagič, Major, Balinovič, Gadžič – Slavujevič, Ratkovič, Paulíny, Maslakovič (70. Torbica) – Križan, Rosič (75. Ociepka).

Ostatné výsledky 3. kola: K. N. Mesto – Kalinovo 0:0, Krásno – Lietavská Lúčka 4:2, Žilina B – Čadca 4:2, Tisovec – Žiar nad Hronom 2:1, Veľký Krtíš – Závažná Poruba 1:1.

8. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto
  9. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 719

Renomovaní slovenskí tvorcovia a obľúbení slovenskí a českí herci. Muž so zajačími ušami je prísľubom kvalitného filmového zážitku. Môžete si ho pozrieť už v regionálnej predpremiére.

(pw) 6 h
Turčianske Teplice prehrali s Nižnou a definitívne opúšťajú piatu ligu.

V tretej lige vyhrala Čadca, takže do skupiny sever nevypadne z vyššej súťaže nikto. Pre všetky turčianske tímy to znamená, že sú pred posledným kolom zachránené. V päťke je jasné, že futbalisti Turčianskych Teplíc budú hrať v novej sezóne nižšiu súťaž. O druhom zostupujúcom rozhodne posledné kolo, z našich sú namočené Sučany i Vrútky.

14 h
O víťazovi prvej triedy sa rozhodne až v poslednom kole. Bystrička hrá v Mošovciach a Blatnica privíta nevyspytateľné Trebostovo.

Bystrička získala body bez toho, aby musela hrať. Blatnica síce otočila skóre stretnutia v Dražkovciach z 2:0 na 2:3, no v poslednej minúte inkasovala gól a prišla o dva cenné body.