Ján Jeťko ôsmimi zásahmi prestrieľal Kláštor na čelo

V treťom kole úradovali strelci. V siedmich zápasoch dali 41 gólov. Iba jeden však stačil na prvé víťazstvo Košťanom a aj Sklabini.

Kláštor – Valča 13:1 (5:0)

Úvodné minúty mali oťukávací charakter, no keď sa domáci stroj naplno rozbehol, tak hostia nevedeli, kam skôr majú skočiť. Robili síce čo mohli, ale piatim gólom vo svojej sieti zabrániť nedokázali.

Aj po prestávke to bola hra mačky s myšou. Starosti Valčanov, ktorí odohrali druhé dejstvo len s desiatimi hráčmi, robil Ján Jeťko. Na čo siahol, to skončilo gólom. Celkovo ich dal z trinástich osem. A to brankár Noga viacerými úspešnými zákrokmi zachránil svoj tím ešte od krutejšej prehry.

Góly: J. Jeťko 8, M. Jeťko 3 a J. Šmiček 2, resp. Jesenský. KLÁŠTOR: Brisuda – Krutek, Cabada, Róna (Borko), T. Mravec (Slivka), Černák, L. Mravec, P. Šmiček, Maroš (J. Šmiček), J. Jeťko, M. Jeťko. VALČA: Noga – Romančík, J. Hnilica, V. Hnilica, Cíger, Švábik, Jesenský, Tomčány, Valko, Gloss, Gomola.

Malý Čepčín – Bystrička 3:3 (0:3)

Celý zápas sa prakticky hralo len na jednu bránu, no hostia najmä v úvodnom dejstve vyškolili favorita z efektivity. Slovan hneď z prvej akcie skóroval, keď po Thomkovej prihrávke Hanuliak strelou pod brvno nedal Toporovi šancu. Bystrička po druhýkrát udrela v 27. min. Po dlhom odkope sa k slovu dostal opäť Hanuliak, tentoraz si vychutnal Topora strelou po zemi. Domáci zahrávali za prvý polčas desať rohov, ale do šance sa nedostali. Naopak, v 42. min sa po ďalšej kontre tešil z gólu Thomka.

V druhom polčase sa líder zobudil a už v 48. min odštartoval naháňačku za otočením výsledku polovysokou strelou Koleník. O tri minúty zahrával Hromada priamy kop a lopta z jeho kopačky si popri múre našla cestu do brány. V 64. min sa blysol Rešetár. Obišiel všetko, čo mu stále v ceste, vrátane brankára, a pohodlne vyrovnal. V tomto momente naháňačka skončila. Bystrička zdržiavacou taktikou otupila ostrie koleníkovcov a tí sa už potom nepresadili.

Góly: 48. Koleník, 51. Hromada a 64. Rešetár, resp. 3. a 27. Hanuliak a 42. Thomka. M. ČEPČÍN: Topor – Líner, P. Vereš (J. Dianovský), Šmatlák, T. Dianovský, J. Chovanec, Rešetár, Koleník, Boďa, Hromada, Prokain. BYSTRIČKA: Cupan – Košút, Dolník, Štefánek, Blažek, Mazurák, Marko, Barčin, Greško, Hanuliak, Thomka.

Žabokreky – Lipovec 8:2 (1:2)

Domáci chceli zaskočiť hostí útočnou hrou, no opak bol pravdou. Už v 20. min vyhrával nováčik dvojgólovým rozdielom, pričom ďalšie dve jeho šance zlikvidoval brankár Štefánik. Slovan sa až postupne prebral z útlmu a ešte do prestávky Ďanovským znížil.

Polčasová búrka trénerov Lišku a Jesenského Žabokrečanom pomohla. Domácim sa vydaril úvod druhého dejstva, keď za päť minút gólmi Maruniaka, Daniela Kalnického a Gállika bleskovo obrátili skóre vo svoj prospech. Hostí nástup favorita zaskočil a do konca stretnutia už naň nedokázali odpovedať. Naopak, domáci ešte zvýšili svoj náskok, keď dvomi presnými zásahmi zavŕšil svoj hetrik Daniel Kalnický, pričom do streleckej listiny sa v samom závere stihol presnou strelou zapísať i Kysel.

Góly: D. Kalnický 3, Gállik 2, Maruniak, Ďanovský a Kysel, resp. Štilla a Páleš. ŽABOKREKY: Štefánik – Javornický (Jesenský), Gállik, P. Kalnický, Wänke, D. Kalnický, Ďanovský (Kysel), Kališ (Jariabka), Maruniak, Smutný, M. Kalnický. LIPOVEC: Hýll – Sušienka, Vallo, Raček, Kúdelka, Both, Štilla, Dibala, Ľ. Ertl, Páleš, Sporka, Kúdelka (P. Ertl).

Dubové – Trebostovo 2:2 (0:2)

V prvom dejstve boli hostia futbalovejší, domácich prehrávali najmä v strede poľa. Trebostovčanom skvele vyšiel úvod a po štvrťhodine už viedli dvojgólovým rozdielom. Najprv sa v 10. min v skrumáži najlepšie zorientoval zblízka Mackura, potom sa krížnou strelou k žrdi presadil A. Lukášik.

Po prestávke verešovci stavili všetko na jednu kartu a tlačili sa dopredu. V 70. min vyhral na päťke hlavičkový súboj Plica a z jeho dôrazu gólovo ťažil Siráň. Šance z brejkových situácií mali aj Trebostovčania. Ani jednu z nich však nevyužili, a tak v 90. min pykali, keď po faule na J. Hrivnáka premenil pokutový kop M. Vereš.

Góly: 70. Siráň a 90. M. Vereš (pok. kop), resp. 10. Mackura a 15. A. Lukášik. DUBOVÉ: P.Lettrich – D. Hrivnák, M. Vereš, Plica (Jelenčík), Biščák (Ľ. Lettrich), Ďatko, Ambroz, Kováč, Karas, Siráň, J. Hrivnák (Očkaj). TREBOSTOVO: Baričič – Trimaj, M. Lukášik, Výbošťok, Porubčanský, Kučírek, A. Lukášik, Šťastniak (J. Fľak), R. Lukášik, Marguš, Mackura (Sobkuliak).

Blatnica – Diviaky 2:3 (0:2)

Hostia sa od úvodu bez rešpektu pustili do domácich. Mali viac guráže a v 34. min zaslúženie viedli 2:0. Blatničania nastúpili do druhého polčasu s odhodlaním ešte niečo s výsledkom urobiť. Ich nádeje posilnil gól Ďurisa, ktoré však v čase ich najväčšieho náporu utlmil z penalty M. Kviatkovský. Dynamo malo potom možnosť aj druhýkrát skórovať z jedenástky, no brankár Vidlák loptu vyrazil. V závere zdramatizoval duel päťdesiatnik Jeluš, ale jeho gól už prišiel neskoro. Viac už zverenci trénera Bágela nestihli.

Góly: Ďuris a Jelluš, resp. Hyčko, Gavrik a M. Kviatkovský (pok. kop). BLATNICA: Vidlák – Medvecký, Vlas, Škuta, Baranček, Kozák (M. Hideg), Ďuris, Ďanovský, L. Hideg (Sklenár), Jelluš, Kubačka (Uhliarik). DIVIAKY: Ursíny – Kubatka, Hyčko, Húšťa (Chovanec), Kubík, Koleno, Čupka, M. Kviatkovský, Š. Kviatkovský, Gaurík, D. Hrivnák.

Necpaly – Sklabiňa 0:1 (0:1)

Do 15. min zápasu nepremenili domáci dve vyložené šance, za čo ich stihol trest v podobe vlastného gólu, ktorý padol po rohovom kope Sanigu, keď hlavička I. Roháčika preletela ponad brankára do siete. Necpalčania zostali zaskočení a na veľa sa už potom nezmohli.

Po zmene strán mali zverenci trénera Hanzela výraznú prevahu, no ich útoky v drvivej väčšine končili pred šestnástkou dobre organizovaných Sklabinčanov. Jedinú ich šancu hosťujúca obrana v poslednej chvíli odkopom odvrátila. Ratajovci hrozili z brejkov, no ani oni už neboli v koncovke úspešní.

Gól: I. Roháčik (vlastný). NECPALY: V. Keveš – J. Keveš, P. Roháčik, J. Dolník, Kňazko, Staník, R. Hanzel, Frolo (I. Roháčik), Jurko (Hojo), P. Dolník, Pádej. SKLABIŇA: Bobček – J. Blizniak, Macek, Báthory, Bambušek, M. Truchlík, Lörinc (Kováč), Markovič, Ľ. Blizniak (Lacek), Saniga, Fleško.

Košťany – Krpeľany 1:0 (1:0)

Hostia začali nebojácne, častejšie držali loptu na svojich kopačkách, no do šancí sa nedostali. Postupne sa iniciatívy chopili domáci, ktorých v 32. min po trestnom kope zo strednej vzdialenosti odmenil za zvýšenú snahu utešenou strelou Zigo. V 38. min mohli zverenci trénera Lukášika viesť už o dva góly, no pokus R. Wehleho skončil na žrdi Kráľovej brány.

V druhom polčase Koštanci ovládli ihrisko, ale bez efektu. Hostia mohli v 60. min z ojedinelého útoku vyrovnať, avšak hlavička M. Vojta preletela tesne ponad Čordášovu bránu.

Gól: Zigo. KOŠŤANY: Čordáš – Krkoša, Melník, Golský, M. Wehle, Bujna (Kľačan), Zigo, Kijonka, Martinček, Rohoň (Sopkuliak), R. Wehle (Kotlár). KRPEĽANY: Kráľ – Mačto, Dérer, Časár (Volna), R. Vojt, Fečko, Badáň, Jančo (Vojtko), Špirko (Milanec), M. Vojt, Krajinčák.

Kanonieri I. triedy

1. Ján Jeťko (Kláštor) – 8 gólov, 2. Marek Jeťko (Kláštor) – 6 gólov, 3. Daniel Kanický (Žabokreky) – 5 gólov, 4. Ľubomír Hromada a Andrej Rešetár (Malý Čepčín), Róbert Siráň (Dubové), Milan Hanuliak (Bystrička), Jaroslav Šmiček (Kláštor) – po 3 góly.