Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky
IV. LIGA SEVER

Našim nebolo súdené, tentoraz strieľali slepými nábojmi

Turčanom v 4. kole štvrtej ligy zvlhol pušný prach. Belá síce neskórovala, ale aspoň neinkasovala, a tak uhrala remízu. Tatran však utrpel ďalšiu krutú prehru.

Belá-Dulice – Skalité 0:0

BELÁ-DULICE. Zverenci trénera Miroslava Kovalčíka síce vstúpili do stretnutia aktívne, no územnú prevahu na zmenu skóre nevyužili. V úvodnej minúte skúšal šťastie jedovatou strelou zo 16 metrov Hulej. Vzápätí zahrozili aj hostia, ale ich pokus z priameho kopu a následnú nebezpečnú dorážku zneškodnil Machovič. Približne polovici prvého polčasu kopali štandardku i domáci. Do lopty sa oprel Ľ. Lukášik, tá sa po zákroku brankára súpera odrazila k J. Kováčikovi, ktorý trafil brvno. V 40. min mal výbornú možnosť otvoriť skóre J. Lukášik, no z dobrej pozície prestrelil.

Aj po zmene strán mali viac z hry futbalisti spod Lysca. Ich prvú veľkú príležitosť zahodil Hulej, ktorý nepremenil samostatný nájazd. Potom sa blysol pohotovou strelou Brzák, žiaľ jeho pohotový pokus brankár súpera vytlačil na roh. Ten istý hráč mohol rozhodnúť dve minúty pred koncom, ale bomba z kopačky talentovaného futbalistu presvišťala ponad brvno.

BELÁ-DULICE: Machovič – Ondrla, Lučanský, J. Kováčik (50. A. Kováčik), Delton, Ľ. Lukášik (80. Matejčík), Šulan, Hulej, Brzák, Páleš (60. M. Kováčik), J. Lukášik.

Miroslav Kovalčík, tréner Belej: - Dnes sme sa zbytočne pripravili o dva body. Po hernej stránke chalani nesklamali, no v niektorých situáciách zbytočne reagovali na verdikty rozhodcu. Ich nekoncentrovanosť sa potom prejavila vo finálnej fáze, keď nedokázali premeniť ani tie najvyloženejšie šance. Bez streleného gólu sa vyhrať nedá.

Sučany – Bytčica 0:3 (0:0)

SUČANY. Domáci začali svižne a už v 6. min zahrával priamy kop Prchlík. Strieľal síce tvrdo, no nenamieril úplne presne, a tak cieľ tesne minul. O desať minút neskôr mal Tatran opäť výhodu štandardnej situácie. Jeho sľubný pokus pod brvno však gólman súpera vytlačil na roh. Potom potiahli Sučanci sľubnú akciu po pravej strane, ale Majerčíkova koncovka už nebola nebezpečná. Tesne pred koncom prvého polčasu zachytili futbalisti Bytčice v strede poľa zlú rozohrávku protivníka. Našťastie pre tím z Turca finálnu fázu rýchleho brejku nezvládli podľa svojich predstáv.

Druhý polčas odštartovali zverenci Jaroslava Makovníka náporom. V 51. min Zelienka pekne našiel Majerčíka, žiaľ jeho hlavička skončila na brvne. Potom pekne vyviezol loptu z hĺbky poľa Bránik uvoľnil Goča a po jeho strele vykopli hostia loptu z bránkovej čiary. Následne sa potvrdilo známe: nedáš, dostaneš, a Koštiarik po rýchlom brejku otvoril skóre. V 63. min unikol defenzíve Sučian Repkovský a zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Tatran sa ešte snažil v ďalšom priebehu s výsledkom niečo urobiť, ale presný zásah Zuziaka desať minút pred koncom im definitívne zobral vietor z plachiet.

*Góly: 59. Koštiarik, 63. Repkovský a 80. Zuziak. SUČANY: Gonšor – Vyletel, Remeň, Majerčík, Goč (70. Huličiar), Švec, Prchlík, Bella (80. Homola), Bránik, M. Staňo (46. Ďugel), Zelienka.

Jaroslav Makovník, tréner Sučian: - Opäť sme nehrali až tak zle, ako naznačuje výsledok. Žiaľ, naše dve tutovky za nerozhodného stavu v úvode druhého polčasu zostali nepremenené. Následne nás súper vyškolil z efektivity a potom už nebolo v našich silách zvrátiť nepriaznivý priebeh.

Ostatné výsledky 4. kola: Dolná Tižina – Stráňavy 2:2, Predmier – Bytča 1:2, Kysucký Lieskovec – Liptovský Hrádok 4:1, Makov – Oravská Jasenica 3:2, Tvrdošín – Oravské Veselé 2:0.

4. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  5. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  6. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  7. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
  8. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  9. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
  10. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 854

Adventný veniec v Turanoch. Prvá sviečka už svieti.
Utečenci zo Sýrie sa po vystúpení z kamióna ocitli v Hornej Štubni

Zmeny sa dejú najmä v útoku

Vedenie martinského hokejového klubu však plánuje doplniť káder aj o defenzívnych hráčov.

Rastislav Špirko posilnil martinský prvoligový tím.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.