Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky
IV. LIGA SEVER

Tatranu sa nedarí, už sa prepadol na chvost tabuľky

Belá zápas proti Bytčici dobre rozohrala, no aj vďaka oslabeniu nakoniec o víťazstvo prišla. Tatran spravil v Dolnej Tižinej veľa individuálnych chýb, a tak vysoko prehral.

Belá-Dulice – Bytčica 1:1 (1:0)

BELÁ-DULICE. Domáci začali aktívne a už v 3. min sa po peknej kombinácii Šulana, Brzáka a Huleja rozvlnila sieť.Gól však neplatil pre údajné postavenie mimo hry. Aktivita zverencov trénera Kovalčíka pokračovala. V 10. min zahrávali priamy kop, no z tohto mráčiku ešte nezapršalo. O štyri minúty opäť kopali Beľania štandardku z hranice šestnástky. M. Kováčik ideálne priťukol loptu J. Lukášikovi a ten nedal brankárovi súpera najmenšiu šancu zasiahnuť. Tím spod Lysca vedenie akoby uspokojilo, a tak sa dlho nebolo na čo pozerať. Navyše v 36. min išiel po druhej žltej karte pod sprchy Ľ. Lukáčik a hostia začali byť v početnej výhode nebezpeční. V závere polčasu sa dvomi ťažkými zákrokmi predviedol Cagarda. Len vďaka jeho postrehu sa skóre nemenilo.

Po zmene strán sa oslabení Beľania zamerali predovšetkým na pozornú defenzívu. Futbalisti Bytčice sa nedokázali dostať do čistých šancí a spoliehali sa len na dlhé nakopávané lopty. V 66. min im jedna takáto situácia priniesla úspech a po centri zo 40 metrov sa v šestnáste najlepšie zorientoval Podhradský a vyrovnal na konečných 1:1.

*Góly: 14. J. Lukášik, resp. 66. Podhradský. BELÁ-DULICE: Cagarda – Ondrla, Lučanský, J. Kováčik (65. A. Kováčik), Delton, Ľ. Lukáčik, Šulan, Hulej (78. Brzák), Brzák, M. Kováčik (45. Páleš), J. Kováčik.

Miroslav Kovalčík, tréner Belej: - Do úvodného gólu bol zápas úplne v našej réžii. Potom akoby mužstvo ubralo plyn, a tak dalo súperovi šancu na dobrý výsledok. Ten sa však dlho nedokázal presadiť ani v početnej výhode. Vyšla mu až štandardka v 66. min. Nám už potom nezostali sily na strelenie víťazného gólou.

Dolná Tižiná – Sučany 6:0 (2:0)

DOLNÁ TIŽINÁ. V 7. min sa mohol po akcii Vojvodu zapísať do streleckej listiny Zelienka, no príliš dlho otáľal so zakončením, a tak zo šance nakoniec nebolo nič. V 12. min sa domáci po chybe protivníka dostali do vedenia a tento moment im vlial do žíl potrebné sebavedomie. Svoju prevahu korunovali päť minút pred koncom druhým presným zásahom v stretnutí. V poslednej minúte prvého polčasu mohol vrátiť Tatran do hry M. Staňo, ale trafil len brvno.

Futbalisti Dolnej Tižinej udávali tempo duelu aj po prestávke a v 51. min sa dokázali gólovo presadiť už po tretíkrát. O štvrťhodinku neskôr zaznamenali ďalší presný zásah a nezadržateľne smerovali za tromi bodmi. Počas 90. min musel v rozpätí 30 sekúnd loviť Gonšor loptu zo svojej siete ešte v dvoch prípadoch. Domáci tak upravili konečný výsledok na hrozivých 6:0.

*Góly: 12. a 90. Labuda, 41. Frátrik, 51. Kubík, 66. Miček a 90. Pagáč. SUČANY: Gonšor – Kondek (46. Peťko), Remeň, Vyletel, Ďugel (80. Goč), Zelienka (67. Huličiar), Bella, Vojvoda, Švec, M. Staňo, J. Staňo.

Pavol Pronaj, tréner Sučian: - Pre tresty za červené karty nám chýbali až traja hráči, ktorí nastupujú v základe. Na našom prejave takéto oslabenie zanechalo veľké stopy. Súper to dokázal využiť, strelil po našich hrubých chybách upokojujúce góly a potom už na ihrisku jasne dominoval.

*Ostatné výsledky 6. kola: Predmier – Stráňavy 4:1, Kysucký Lieskovec – Bytča 3:3, Makov – Skalité 7:1, Tvrdošín – Liptovský Hrádok 1:1, Oravské Veselé – Oravská Jasenica 2:1.

14. Sučany 6 1 0 5 5:19 3

1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  3. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  4. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?