Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky
FUTBAL, PIATA LIGA – SKUPINA B

Loky z trónu zosadila T. Štiavnička

Najväčšiu pozornosť pútalo derby medzi Turčianskou Štiavničkou a Vrútkami. V šesťbodovom zápase uspeli domáci a dotiahli sa na Lokomotívu, ktorá prepustila vedúce postavenie Likavke. Turčanov predbehli aj Dúbravčania.

Dôležitý moment. Tento súboj s Vrútočanom Pravňanom vyhral Kostra (v bielom) a po jeho akcii T. Štiavnička viedla 1:0.Dôležitý moment. Tento súboj s Vrútočanom Pravňanom vyhral Kostra (v bielom) a po jeho akcii T. Štiavnička viedla 1:0. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Turčianska Štiavnička – Vrútky 2:1 (1:0)

TURČ. ŠTIAVNIČKA. Líder súťaže stavil na defenzívnu taktiku. Snažil sa pozorne brániť a vyrážať do rýchlych protiútokov. Niektoré mu aj vyšli, no Vrútočania v koncovke aj napriek sľubným príležitostiam nepochodili. Domáci zas mali častejšie loptu na kopačkách, no proti obrannému valu hostí sa im ťažko presadzovalo. Výnimkou bola situácia z 32. min, keď Tavel šikovnou prihrávkou za obranu ponúkol tutovku Kostrovi, ktorý po samostatnom nájazde prestrelil gólmana Hübnera. Divákov do prestávky zaujal ešte jeden moment, v 44. min sa po druhej žltej karte z ihriska porúčal Gajdošík.

Po prestávke využili porubovci presilovku v 61. min. Tavel sa blysol ďalšou skvelou prihrávkou, ktorú strelou ponad vybiehajúceho brankára zužitkoval Gregor. Loky znížila až v závere, keď v 86. min chybu domácej defenzívy potrestal Rohoň.

Gól: 32. Kostraa 61. Gregor, resp. 86. Rohoň. T.ŠTIANIČKA: Chalupka – M. Fleško, Štefaničiak, Čujko, Kosinka (46. Bella) – Rendko (80. Koťka), Tavel, Kostra, Šinal – Gregor, Vrabec (61. Pánik). VRÚTKY: Hübner – Mazúr, Tabaček, Pravňan (70. Knapík), Botoš – Trebula, Rohoň, Letrik, Rakyta – Mucha (80. Korbel), Gajdošík.

Turč. Kľačany – Trstená 3:0 (0:0)

TURČ. KĽAČANY. Pod Magurou mohol padnúť gól už v úvodnej minúte, no po Barošincovej akcii stihli hostia v poslednej chvíli Penteka prikryť a odkopnúť loptu na roh. Potom sa už hralo zväčša medzi šestnástkami, bez šance na jednej i druhej strane. Po občerstvovacej prestávke však už príležitosti prišli. V 25. a v 26. min sa sám na brankára Suroviaka rútil Nosek, ale ten jeho úmysel zakaždým prečítal. V 39. min to v hľadisku zašumelo. Oravčania v pokutovom území stiahli na zem Barošinca, no píšťalka rozhodcu ostala nemá.

Druhý polčas bol svižnejší ako prvý, najmä Turčania hýrili aktivitou. V 55. min po najkrajšej akcii zápasu Lukaček s Bukovčanom ponúkli tutovku Barošincovi, ktorý hlavou poslal svoje mužstvo do vedenia. Keď v 61. min hosťujúci Vajdečka trafil spoza šestnástky v dobrej streleckej príležitosti iba žrď a na druhej strane o dve minúty Pentek strelou popri brankárovi konečne prelomil svojim premiérovým gólom v sezóne streleckú smolu, bolo o zápase rozhodnuté. Výsledok v 75. min po signále z rohu ešte prikrášlil tvrdou ranou po zemi obranca Žilák.

Góly: 55. Barošinec, 63. Pentek a 75. Žilák. TURČ. KĽAČANY: Skalák – V. Gorgosz, Vítek, Gregor, Žilák – Zeman, Bukovčan, T. Vlček (39. Lukaček), Barošinec – Pentek (63. Hykl), Nosák.

Černová – Mošovce 1:1(0:0)

ČERNOVÁ. V zápase päťbodových mužstiev sa hral v prvom polčase vyrovnaný futbal. Viac čistejších príležitostí však mali hostia. V 30. min sa M. Ertel šikovne zbavil protihráča, ale z uhla netrafil bránu. Potom mal dobrú možnosť i Kalnický. S obrancom vyhral bežecký súboj, dostal sa až pred brankára, no v koncovke nenamieril presne. V závere polčasu to po Fazikovom priamom kope pred domácou bránou ešte raz zahorelo. Lopta preletela malým vápnom, avšak nikto na ňu nedočiahol.

V druhom polčase mal nováčik bližšie k trom bodom. V 75. min Martin Šavol zahodil jedenástku, pričom následne neuspel ani pri dorážke. V 80. min sa však Mošovčania už dočkali, keď po rohovom kope Faziku najvyššie vyskočil Kalnický a hlavou nezadržateľne skóroval. Body sa ale napokon delili, v 89. min po krídelnej akcii hlavičkou vyrovnal Tulinský. V nadstavenom čase mali obidve mužstvá možnosť rozhodnúť, svoje stopercentné príležitosti však už nepremenili.

Góly: 89. Tulinský, resp. 80. Kalnický. MOŠOVCE: Boďa – M. Petrovič st., M. Ďanovský, Lehotzký, Lúdik – J. Ertel (30. Zubáň), Magoč (70. Miškoci), Fazika, Martin Šavol – M. Kalnický, M. Ertel.

Likavka – Dražkovce 3:1 (3:0)

LIKAVKA. Turčania sa nestihli na ihrisku ani poriadne rozkukať a už po desiatich minútach prehrávali dvojgólovým rozdielom. V 2. min zabudli hostia na Hlinku a ten nikým neatakovaný pohodlne otvoril skóre. Liptáci druhý gól pridali z jedenástky, ktorú s istotou premenil Borek. Dražkovčania sa mohli vrátiť do zápasu po Haugvardovej akcii, ten však v 15. min sám zoči-voči brankárovi neuspel. Tretí úder prišiel v 35. min, keď sa strelou k žrdi perfektne trafil z 30 metrov Hatala.

Po prestávke sa hra vyrovnala a šance mali aj hostia. Nezdoba v úvode druhého polčasu nepremenil samostatný nájazd, neskôr v koncovke neuspel ani Vlček. Gól Dražkovčanov, ktorí od 75. min hrali bez vylúčeného Kutmana, tak prišiel neskoro. V 86. min ich prehru už iba úspešným lobom zjemňoval striedajúci Haverla.

Góly: 2. Hlina, 10. Borek (pok. kop), 35. Hatala, resp. 85. Haverla. DRAŽKOVCE: Čuba – Jesenský (80. Lukášik), Pleško, Blahušiak, Pisch – P. Vlček, Čiljak (70. Feranec), Fekte, Haugvad – Kutman, Nezdoba (65. Haverla).

Ostatné výsledky 6. kola: Palúdzka – Klin 10:1, Dúbrava – Bobrov 4:0, Ludrová – Bešeňová 2:1.

9. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  10. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?

Tréner Mosnár: Proti Žiline musíme ísť na sto percent

V piatom zápase sezóny stratil Martin prvé body. Aktuálne našich najviac tlačí topánka na pozícii obrancov. V piatok na Turčanov čaká derby proti Žiline.

Spišská Nová Ves nám pripravila prvú prehru v sezóne.

Ocenili kroniku mesta Martin, je vzorom aj pre iné mestá

V kronike by mali byť podľa kronikárky mesta Martin Kataríny Tomášovej zaznamenané všetky významné momenty v živote mesta.

Kronilu mesta Martin vedie Katarína Tomášová.

Vzdelávať namiesto zaúčať

Spoločnosť VIENA INTERNATIONAL s.r.o. sa pokúsila rozbehnúť odvážny projekt.

Školiace stredisko spoločnosti VIENA INTERNATIONAL s.r.o.

Samo Hlavaj môže skompletizovať šampionátový hetrik

Slovenská reprezentačná dvadsiatka sa na juniorský svetový šampionát bude pripravovať v izolovanom kempe vo Zvolene. Pozvánku dostal i brankár Samuel Hlavaj.

Zverenci Róberta Petrovického odštartujú prípravu na šampionát počas posledného novembrového dňa.