Futbalisti Belej podali najslabší výkon v sezóne a prehrali v Stráňavách. Sučany zbytočne prišli o body v domácom stretnutí s Predmierom.
Stráňavy – Belá-Dulice 3:0 (2:0)
STRÁŇAVY. Stretnutie sa začalo šancou Brzáka, no ten v dobrej pozícii namieril tesne nad bránu. V 10. min zahrávali domáci priamy kop z hranice šestnástky a Kosa aj s prispením múru otvoril gólový účet stretnutia. Následne sa o vyrovnanie pokúšal Brzák, ale jeho pokus z ostrého uhla napol len bočnú sieť. V ďalších fázach duelu pôsobili na ihrisku kompaktnejším dojmom futbalisti Stráňav. V nadstavenom čase prvého dejstva využil nedôslednosť v rozohrávke Turčanov Vacek a poistil náskok svojho tímu.
Článok pokračuje pod video reklamou
Článok pokračuje pod video reklamou
Po prestávke hostia mierne ožili vo finálnej fáze však neboli veľmi nebezpeční. Ich útoky sa končili pred šestnástkou súpera, ktorý s prehľadom strážil sľubný dvojgólový náskok. Domáci sa nezamerali len na defenzívu a každú možnosť využívali na rýchle kontry. Trpezlivo čakali na svoju šancu a dočkali sa jej v 93. min. Beľania neustrážili Čuraja, ktorý svoj únik dotiahol do úspešného konca a upravil na konečných 3:0. Futbalisti spod Lysca nepodali v Stráňavách optimálny výkon a najmä preto nemohli pomýšľať na bodový zisk.
*Góly: 10. Kosa, 45. Vacek a 90+3. Čuraj. BELÁ-DULICE: Cagarda – J. Kováčik, Ondrla, Lučanský, Šulan, J. Lukášik, Ľ. Lukášik (65. Vladavič), Brzák, Páleš (46. A. Kováčik), Hulej (80. M. Kováčik), Delton.
Miroslav Kovalčík, tréner Belej: - Dnes sme podali asi najslabší výkon v sezóne. Po dvoch domácich remízach a zbytočnej prehre v Bytči akoby na nás doľahol útlm. Niektorí kľúčoví hráči síce nastupujú do zápasov so sebazaprením, no na takéto veci sa vyhovárať nebudem. Musíme si naliať čistého vína. Nachádzame sa v kríze a čo najrýchlejšie musíme prísť na to, ako sa z nej spoločnými silami dostaneme.
Sučany – Predmier 1:1 (0:0)
SUČANY. Už v 3. min sa domáci dostali do dobrej šance, ale po Šibíkovej prihrávke namieril Majerčík len do brankára súpera. Aktivita Tatrana neutíchala a blízko ku gólu mal i M. Staňo. V 7. min tesne minul priestor troch žrdí Majerčík. Úvodnú štvrťhodinku zakončila nebezpečná strela Šibíka. Hostia prvýkrát vystrašili Gonšora v 19. min, no ten sa nenechal zaskočiť. Futbalisti Predmiera v druhej polovici prvého dejstva častejšie vystrkovali rožky do veľkej šance sa však nedostali. Tesne pred prestávkou ešte mohli otvoriť skóre Sučanci, ale Šibíkovi i Košinárovi chýbalo v koncovke viac pokoja.
V druhom dejstve pokračovali zverenci trénera Pronaja v aktívnej hre. V 60. min sa však nechal zbytočne vylúčiť Bella a skomplikoval svojim cestu za tromi bodmi. Napriek tomu sa o desať minút neskôr dostala lopta k nepokrytému Šibíkovi, a ten otvoril skóre. V 87. min Majerčík obohral dvoch obrancov súpera, no následne napálil len do brankárových nôh. O minútu neskôr sa naplnilo známe: nedáš, dostaneš a Dovnižák po rohu vyrovnal na konečných 1:1.
*Góly: 73. Šibík, resp. 88. Dovnižák. SUČANY: Gonšor – Bránik, Remeň, Goč, Šibík, Košinár, Zelienka, Bella, Švec (86. Ďugel), M. Staňo, Majerčík.
Pavol Pronaj, tréner Sučian: - Po hernej stránke to už bolo oveľa lepšie ako v predchádzajúcich dueloch. O výsledku sme mohli rozhodnúť už v prvom polčase, no naše šance zostali nevyužité. Potom sa nechal zbytočne vylúčiť Bella a všetko sa ešte viac skomplikovalo. Nakoniec sa mužstvo dokázalo aj v oslabení ujať vedenia, no náskok neudržalo, čo je obrovská škoda. Dnes sme o tri body prišli vlastnou nedisciplinovanosťou a nemohúcnosťou v koncovke.
*Ostatné výsledky 7. kola: Oravská Jasenica – Dolná Tižiná 2:1, Liptovský Hrádok – Oravské Veselé 2:3, Skalité – Tvrdošín 1:3, Bytča – Makov 3:0, Bytčica –Kysucký Lieskovec 1:0.
1. Bytča 7 6 1 0 22:8 19
2. Tvrdošín 7 4 2 1 14:4 14
3. Bytčica 7 4 1 2 13:12 13
4. Or. Veselé 7 4 1 2 8:11 13
5. Or. Jasenica 7 4 0 3 11:10 12
6. Makov 7 3 1 3 17:13 10
7. Dolná Tižina 7 3 1 3 15:11 10
8. Kys. Lieskovec 7 3 1 3 16:13 10
9. Belá 7 2 3 2 6:7 9
10. Predmier 7 2 1 4 13:9 7
11. Stráňavy 7 2 1 4 9:11 7
12. Skalité 7 2 1 4 7:16 7
13. Lipt. Hrádok 7 1 1 5 7:19 4
14. Sučany 7 1 1 5 6:20 4