Štvrtok, 11. august, 2022 | Meniny má Zuzana

Poslednej Blatnici na konci duelu z hrnca vykypelo

Po siedmom kole sme v tabuľke zaregistrovali veľa zmien. Svoju vedúcu pozíciu z minulého týždňa si udržal Malý Čepčín a na nezmenenom mieste ostala aj Blatnica.

Pokutový kop. V súboji Sklabine s Bystričkou ho nepremenil najlepší strelec domácich Lukáš Saniga.Pokutový kop. V súboji Sklabine s Bystričkou ho nepremenil najlepší strelec domácich Lukáš Saniga. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Malý Čepčín – Košťany 3:0 (0:0)

Líder mal celý prvý polčas prevahu, no zverenci trénera Lukášika na čele s výborne chytajúcim brankárom Čordášom dlho odolávali. Domáci zlomili odpor súpera až v 50. min, keď hostia po rohovom kope zabudli obsadiť striedajúceho Urbana, ktorý nemal problém hlavou trafiť odkrytú bránu. Košťanci potom ožili a najmä Vácha s Rohoňom strelami spoza šestnástky skúšali pozornosť brankára Topora. Definitívne rozhodnutie prišlo v 75. min. Rybár z bránkovej čiary poslal do druhej vlny loptu Hromadovi a ten nekompromisne z hranice pokutového kopu prestrelil Čordáša. V 87. min koleníkovci ešte výsledok prikrášlili, keď sa z priameho kopu krížnou strelou k žrdi blysol Prokain.

Góly: 50. Urban, 75. Hromada a 87. Prokain. MALÝ ČEPČÍN: Topor – Líner, T. Dianovský, Šmatlák, Prokain, P. Vereš (Urban), Koleník, Boďa, J. Chovanec (M. Chovanec), Hromada, Kubatka (Rybár). KOŠŤANY: Čordáš – Krkoša, Melník, Golský, M. Wehle (Šenšel), Bujna, Zigo, Déri, Martinček, Rohoň (Kotlár), Vácha.

Kláštor – Žabokreky 3:2 (2:0)

V šlágri kola videli diváci zásluhou obidvoch mužstiev dobrý futbal. Hostia začali lepšie, ale v 10. min ich umiestenou strelou pod brvno zaskočil J. Jeťko. Najlepší strelec súťaže pridal v 44. min aj druhý presný zásah, keď po faule na P. Šmičeka premenil pokutový kop.

Jedenástka sa kopala aj na druhej strane, v 54. min ju zužitkoval Maruniak. Kláštorčanom dvojgólové vedenie paradoxne vrátil P. Kalnický, ktorý si po priamom kope domácich nešťastne vrazil loptu do vlastnej brány. Slovan znižoval až v samom závere, keď sa prízemnou strelou k žrdi presadil Majerčík. Viac už Žabokrečania nestihli, favorit si taktickou hrou postrážil dôležité tri body.

Góly: 10. a 44 J. Jeťko (druhý z pok. kopu) a P. Kalnický (vlastný), resp. 54. Maruniak (pok. kop) a 90. Majerčík. KLÁŠTOR: Pekárik – M. Jeťko (Cabada), Černák, Matuška (J. Šmiček), Róna, T. Mravec (Borko), Krutek, Maroš, J. Jeťko, L. Mravec, P. Šmiček.

Dubové – Krpeľany 2:1 (2:0)

Rýchla kombinačná hra domácich na hostí platila a pred brankárom A. Kráľom bolo často horúco. Favorit sa vedenia ujal v 25. min, keď po centri P. Vereša sa zblízka presne trafil Plica. V 35. min Dynamo zastavilo J. Hrivnáka v šestnástke iba faulom a hrajúci tréner Vereš prudkou strelou k žrdi premenil jedenástku.

Po zmene strán hostia hru vyrovnali a v 70. min Špirkom zdramatizovali zápas. Na výsledku sa však nervóznom závere, v ktorom padali červené karty ako na bežiacom páse, už nič nezmenilo. A to ani po črtajúcej sa šanci Badáňa, ktorú včasným vybehnutím zmaril gólman Lettrich.

Góly: 25. Plica a 35. M. Vereš (pok. kop), resp. 70. Špirko. DUBOVÉ: P. Lettrich – D. Hrivnák, Plica, Biščák, Húšťa, Čemi, Kováč (L. Lettrich), Karas, J. Hrivnák (Daubner), Siráň (Košťan). KRPEĽANY: A. Kráľ – Hajas, Dérer, Vaňko, Vojt, Časár, Špirko, Volna (Mazúr), Krajinčák, Fečko, M. Badáň.

Sklabiňa – Bystrička 0:1 (0:1)

O osude zápasu rozhodla už úvodná minúta stretnutia. Brankár Bobček po malej domov riskol kľučku na Hanuliaka, tá mu však nevyšla a hostia sa poľahky dostali do vedenia. Ako sa neskôr ukázalo, bol to jediný gólový moment stretnutia. Domáci síce mohli niekoľkokrát vyrovnať, no Ľ. Blizniak trafil v 21. min po rohu iba žrď a po prestávke dokonca zahodil jedenástku Saniga. Ani ďalšie príležitosti zverencom trénera Rataja sa už neujali. Hostia najmä zásluhou výborného výkonu brankára Cupana si domov odviezli všetky body.

Gól: 1. Hanuliak. SKLABIŇA: Bobček – J. Blizniak (R. Fučela), Macek, M. Truchlík, Bambúšek, Lörinc (Kováč), M. Fučela, Markovič (Lacek), Ľ. Blizniak, Saniga, A. Fleško. BYSTRIČKA: Cupan – Košút, Kovanič (Baláž), Líška, Blažek, Mazurák, Užík (Greško), Barčin, Paško, Hanuliak (Sirek), Thomka.

Necpaly – Diviaky 3:1 (1:0)

Po sérii spálených šancí sa domáci úvodného gólu dočkali v 40. min, keď po rýchlej kombinácii Keveša s Jurkom nemal Pádej problém zblízka trafiť odkrytú bránu.

Po prestávke zverenci trénera Hanzela aj napriek silnému vetru pokračovali v aktívnej hre a v 65. min Pádej, tentoraz po rohu hlavou, zvyšoval už na 2:0. Keď o dve minúty pridal tretí úspech Necpalčanov striedajúci Taraba, o víťazstve domácich už nikto nepochyboval. Dynamo sa presadilo len raz, na konci stretnutia potrestal zaváhanie obrancov P. Šefraník.

Góly: 40. a 65. Pádej a 67. Taraba, resp. 87. P. Šefraník. NECPALY: V. Keveš – J. Keveš (Taraba), Roháčik, M. Hanzel, R. Hanzel, Staník (J. Dolník), Grajciar, Frolo, Jurko (Hojo), P. Dolník, Pádej. DIVIAKY: A. Hrivnák – Chovanec, Hyčko, Klein, Kubík, Koleno (P. Šefraník), Čupka, M. Kvatkovský, Lukáč (Ursíny), Š. Kviatkovský, D. Hrivnák.

Trebostovo – Valča 3:1 (2:0)

Hostia síce mali prvú šancu, keď Baričič zmaril tutovku Jesenského, no potom sa už do prestávky k ničomu podstatnému nedostali. Naopak, domáci po polhodine viedli dvojgólovým rozdielom. V 11. min na priamy kop A. Lukášika najlepšie zareagoval Šťasniak a hlavou poslal Trebostovo do vedenia. V 30. min ho potom volejom k žrdi poistil Marguš.

Po vynútených striedaniach v zostave domácich sa hra vyrovnala, ale favorit bez väčších problémov doviedol zápas do víťazného konca. Na 3:0 zvyšoval v 70. min hlavou Javorka. Valčania sa presadili len raz, ich prehru po rohu zjemňoval Švábik.

Góly: 11. Šťastniak, 30. Marguš a 70. Javorka, resp. 80. Švábik. TREBOSTOVO: Baričič – Trimaj, M. Lukášik, Javorka, Výbošťok, Stehlík, Šťastniak (R. Lukášik), A. Lukášik (Kučírek), Čepčány, Marguš (Buocik), Mackura. VALČA: Noga – Gloss (Janík), Kapusta, Štancel, Romančík, Švábik, T. Škuta, Tomčány, Valko, Jesenský (Gelatík), Cíger (Urmín).

Blatnica – Lipovec 2:3 (2:0)

Súboj posledných celkov tabuľky začali lepšie domáci a v 17. min pri vzdialenejšej žrdi číhajúci Popluhár zblízka ponad brankára šikovne rozvlnil sieť. Keď potom v 28. min po Popluhárovom priťuknutí Kozák zvýšil na 2:0, zdalo sa, že domáci po prvý raz v sezóne budú bodovať.

Druhý polčas však patril hosťom a ich cestu k obratu odštartoval po chybe stopérskej dvojice Blatničanov Kijonka. Zverencov trénera Bágela gól vystrašil. Stiahli sa dozadu, čo sa im v závere zápasu nemilosrdne vypomstilo. V 87. min Ertl najprv zblízka vyrovnal a v nadstavenom čase po skrumáži šokoval domácich víťazným zásahom Lipovčan Sporka.

Góly: 17. Popluhár a 28. Kozák, resp. 53. Kijonka, 87. Ertl a 90.+1 Sporka. BLATNICA: Vidlák – Sklenár, Popluhár, M. Škuta, Baranček, Kozák (Šimonides), Ďuris, Gaurik, L. Hideg, Jelšovský, M. Hideg (Vlas). LIPOVEC: Hill – Smolár, Vydra, Raček, Kúdelka, Both, Štilla, Kijonka, Ertl, Páleš (Vallo), Sporka.