Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky
FUTBAL, MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

Škutov gól zariadil Martinčanom tri body na ihrisku Turian

Martin narazil na nevyspytateľné Turany a jeho trpezlivosť slávila úspech v 69. min, keď o všetkom rozhodol Škuta. Po troch prehrách zabrala i Ďanová, ktorá zdolala Tisovec.

Trojbodový strelec. Vladimír Škuta dvanástym presným zásahom v sezóne rozhodol o víťazstve Fomatu v Turanoch.Trojbodový strelec. Vladimír Škuta dvanástym presným zásahom v sezóne rozhodol o víťazstve Fomatu v Turanoch. (Zdroj: ĽUDO KOŠÁLKO)

Turany – Fomat Martin 0:1 (0:0)

TURANY. V prvej polhodine turčianskeho derby boli o niečo aktívnejší domáci, ktorí opäť nastúpili len jedenásti. V 18. min sa do dobrej šance dostal Ociepka, no Pronaja neprekonal. Potom sa hra odvíjala v strede ihriska a obidvaja súperi sa pozorne strážili. Až v 41. min sa vo vyloženej šanci ocitol Thomka, ale aj Gajdošech svoj tím podržal.

Po prestávke prevzali iniciatívu do svojich rúk favorizovaní hostia. V 53. min trafil Kucian dobre postaveného Gajdošecha. Následne kanonier Škuta opečiatkoval tyč. V 69. min sa už martinský zakončovateľ presadil a popod padajúceho brankára poslal loptu do siete. O šesť minút neskôr rozhodca vylúčil Ladňáka a ponúkol Fomatu výhodu penalty. Thomka však neudržal nervy na uzde a jedenástku zahodil. Tesne pred koncom ešte mohol po Pavlovičovej akcii poistiť vedenie hostí Kačák, no skóre už zostalo nezmenené.

Gól: 69. Škuta. TURANY: Gajdošech – Ladňák, Getta, Paulíny, Majerik – Ilič, Ociepka – Kubala, M. Babnič, Kučma - Križan. FOMAT MARTIN: Pronaj – Burger, Romančík, Bízik, Zboja (66. Večerek) – Ižip, Thomka – Peržeľ (60. Pavlovič), Marek Facuna (76. Kačák) – Škuta.

Ďanová – Tisovec 2:1 (0:0)

ĎANOVÁ. Od úvodného hvizdu zápasu bolo jasné, že Ďanovčania chcú po troch prehrách, v ktorých inkasovali osem gólov a nestrelili ani jeden, naplno zabodovať. Už v 2. min mieril tesne vedľa Maslakovič. O päť minút neskôr ho napodobnil aj Gorgosz. Zverenci trénera Janigu ovládli stred poľa a dokázali protivníka dostať pod tlak. Dlho očakávaný presný zásah však do súperovej siete nechcel padnúť. Ešte pred prestávkou mohli zmeniť skóre Peter Koleno i Móric, ale do kabín sa odchádzalo za stavu 0:0.

Začiatok druhého polčasu bol trochu rozháraný a v 58. min vyústil do prísneho vylúčenia Maslakoviča. Ten po druhej žltej karte musel odísť pod sprchy a Ďanovčania museli ustáť dlhé oslabenie. Len minútu po spornej situácii zahrával Jozef Koleno priamy kop a nádhernou strelou z 25 metrov rozradostil domácich fanúšikov. V 74. min Peter Koleno pekne uvoľnil Kordu a jeho pokus po zemi znamenal vedenie 2:0. Hneď vzápätí síce Nemčok znížil, no koncentrovaní janigovci si už v závere víťazstvo postrážili.

Góly: 59. Jozef Koleno a 74. Korda, resp. 75. Nemčok. ĎANOVÁ: Grbič – Chmúrny, Volna, Jozef Koleno, Balinovič – Korda (76. Janák), Horváth, Peter Koleno, Maslakovič – Móric (90. Zelenec), Gorgosz (82. Privitzer).

Ostatné výsledky 8. kola: MFK B. Bystrica – Nová Baňa 1:0, Čadca Žiar nad Hronom 4:1, Lietavská Lúčka – Závažná Poruba 1:3, Kalinovo – Veľký Krtíš 5:0, Liptovská Štiavnica – Žilina B 1:1, Kysucké Nové Mesto – Krásno 3:1.

1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

II. TRIEDA: Boj o prvú štvorku má parádne grády

Za odohratými zápasmi jesennej časti obzrieme so zástupcami troch klubov druhej triedy - Ďanovej Kláštora a Hája. Trochu sme rozobrali aj témy týkajúce sa slovenskej reprezentácie.

Jozef Šavol opäť doviedol svoj tím na priebežné prvé miesto.

Matica slovenská priblíži deťom slovenské povesti a rozprávky

Videoprojekt „Z príbehu do príbehu”,je určený aj pre deti Slovákov žijúcich v zahraničí.

Tréner Mosnár: Proti Žiline musíme ísť na sto percent

V piatom zápase sezóny stratil Martin prvé body. Aktuálne našich najviac tlačí topánka na pozícii obrancov. V piatok na Turčanov čaká derby proti Žiline.

Spišská Nová Ves nám pripravila prvú prehru v sezóne.