Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky
FUTBAL, IV. LIGA

V derby veľa krásy nebolo, bližšie k víťazstvu mali Sučany

Pod Lyscom sa diváci príliš nemali na čo dívať. V turčianskom derby gól nepadol, ale bližšie k víťazstvu mal Tatran, ktorý zahodil tutovku v poslednej minúte zápasu.

Belá-Dulice – Sučany 0:0

BELÁ-DULICE. Beľania začali svižne a už v 1. min mala dobrú pozíciu na streľbu ich nová akvizícia Vajagič. Jeho pokus však tesne minul cieľ. O štvrťhodinku neskôr sa predviedol kvalitným zakončením Brzák, ale ani on sieť za Gonšorom nenapol. Potom tempo hry na dlhé minúty upadlo. Obidvaja protivníci sa dobre strážili ani jednému z nich sa nepodarilo založiť súvislejšiu akciu. Výnimkou bola len 32. min, keď hostia poriadne vystrašili Machoviča, no ten kvalitným zákrokom zabránil najhoršiemu. Aj v ďalších minútach chýbalo zápasu viac futbalového umenia, a tak odchádzali mužstvá do šatní za nerozhodného stavu.

Do druhého dejstva vstúpili o niečo aktívnejšie domáci a po peknej spolupráci Vajagiča s Deltonom sa mohlo meniť skóre. V 55. min vytrčil rožky aj Tatran, ale pokus M. Staňa skončil na brvne. O dvadsať minút neskôr zahrával Vajagič priamy kop a Beľania nastrelili tyč. V poslednej minúte duelu kopali Sučany roh. Lopta sa po reflexívnom zákroku Machoviča odrazila k voľnému Košinárovi, no ten z bezprostrednej blízkosti prestrelil.

BELÁ-DULICE: Machovič – Ondrla, Lučanský, J. Kováčik, Vajagič, Delton (56. M. Kováčik), Šulan (64. Debnár), J. Lukášik (Ľ. Lukášik), Ľ. Brzák, Páleš, A. Kováčik. SUČANY: Gonšor – Remeň, Šimko, M. Staňo, Bránik, Prchlík, Šibík, Zelienka, Švec (31. Vojvoda), Majerčík (59. Fučela), Košinár.

Miroslav Kovalčík, tréner Belej: - Dnes sme sklamali našich fanúšikov minimálne v dvoch veciach. Tretíkrát po sebe mužstvo doma nevyhralo a smerom dopredu toho veľa nevymyslelo. Súper vytvoril desaťčlenný obranný blok, cez ktorý sa chalani nevedeli presadiť. Dokázali si vypracovať niekoľko pološancí, no futbal sa hrá na góly a k nim sme mali poriadne ďaleko.

Pavol Pronaj st., tréner Sučian: - V Belej mužstvo prišlo o dva body. Také šance, aké sme mali, sa jednoducho musia premieňať. Chalani hrali disciplinovane na ihrisku sa venovali najmä futbalu a plnili stanovenú taktiku. V zálohe podal kvalitný výkon Šibík a výborne pracovala i obrana. Naše výkony sa pomaličky zlepšujú, dúfam, že v tomto trende budeme pokračovať.

Ostatné výsledky 8. kola: Dolná Tižina – Predmier 1:0, Kysucký Lieskovec – Stráňavy 3:1, Makov – Bytčica 0:1, Tvrdošín – Bytča 0:1, Oravské Veselé – Skalité 4:2, Oravská Jasenica – Liptovský Hrádok 2:1.

14 Máj Černová 8 3 5 18:30 3

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  2. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  8. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  9. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Objednať na testovanie sa bude dať v Martine cez aplikáciu Bookio

Mesto Martin pre účely skríningového testovania na COVID-19 bude využívať aplikáciu Bookio, prostredníctvom ktorej sa rýchlo a ľahko prihlásite na miesto a čas, ktorý vám vyhovuje.

Odberové miesta budú vytvorené aj v Gymnáziu Jozefa Lettricha.

V Kláštore začnú testovať dnes, v ústrety vychádzajú aj pracujúcim ľuďom

Občania sa môžu prísť dať pohodlne otestovať aj po pracovnej dobe. Odberové miesta budú otvorené do večera.

Odberové miesta v Kláštore pod Znievom sú nachystané. V prevádzke budú až do budúceho utorka.

Osemnástku sme v pohode zdolali, dnes na nás čaká Skalica

Nádej na dobrý výsledok zobrali naši reprezentačnej osemnástke veľmi rýchlo a zápas proti mladíkom až do konca kontrolovali. Dnes doma privítajú Skalicu.

Osemnástku sme zdolali vysoko 8:1.