Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky
V. LIGA – SKUPINA B

Liptáci z Bešeňovej vykúpali Dražkovčanov

V derby stretnutí Kľačanci po dlhšom čase zdolali Turčiansku Štiavničku. Bod z vonku si domov doniesli Vrútočania, nováčik z Mošoviec vyšiel u favorita v Dúbrave naprázdno. Facku schytali Dražkovčania, Bešeňová im nadelila poltucet.

Čistý štít. Brankár Skalák z T. Kľačian nemal v derby so Štiavničkou veľa práce. Čo však prešlo, to vyriešil.Čistý štít. Brankár Skalák z T. Kľačian nemal v derby so Štiavničkou veľa práce. Čo však prešlo, to vyriešil. (Zdroj: Ľudo Lettrich)

Bešeňová – Dražkovce 6:0 (3:0)

BEŠEŇOVÁ. Hosťom sa vstup do stretnutia vôbec nevydaril a už po štvrťhodine prehrávali 2:0. V 12. min spoza šestnástky nedal polovysokou strelou k žrdi Čubovi šancu Kaplánek. O tri minúty domáci zahrávali rohový kop a Maďárek z pätky hlavou poisťoval náskok svojho tímu. Šimkovci sa potom trochu prebrali a dvakrát vyskúšali pozornosť brankára Habláka. V 20. min priamy kop Jacobsena len tesne minul bránu, v 26. min Pleško už mieril medzi žrde, no bez úspechu. V čase hernej prevahy Dražkovčanov prišiel tretí úder Liptákov. Hostia na kraji ihriska stratili zbytočne loptu, nasledoval center do šestnástky a Ďurovič zblízka nemal problém trafiť odkrytú bránu.

V druhom polčase mal v 58. min možnosť na skorigovanie nepriaznivého stavu Čiljak, ale sám pred brankárom v koncovke neuspel. O dve minúty Bešeňová pridala štvrtý gól, keď Babic premenil prísne nariadenú jedenástku. Od 69. min hrali domáci bez vylúčeného Ďuroviča, ale oslabenie im vôbec neublížilo. Naopak, v 83. min Vyšný hlavou pod brvno a 90. min Kaplánek strelou do horného rohu ešte prikrášlili výsledok.

Góly: 12. a 90. Kaplánek, 15. Maďárek, 31. Ďurovič, 60. Babic (pok. kop) a 83. Vyšný. DRAŽKOVCE: Čuba – Blahušiak, Hornák (86. Štafen), Jesenský (46. Fekete), Pisch – Pleško, P. Vlček, Čiljak, Haugvad – Jacobsen, Nezdoba (70. Haverla)

Dúbrava – Mošovce 2:0 (1:0)

DÚBRAVA. Hostia bez štyroch hráčov základnej zostavy dokázali v prvom dejstve držať s favoritom krok. V 20. min sa však dopustili zbytočnej chyby, ktorú po prieniku stredom obrany potrestal strelou k žrdi Budvesel. Mošovčania mali potom dve sľubné príležitosti. V 25. min zaváhanie domáceho gólmana nepotrestal zo šestnástky Miškoci, v závere polčasu sa neujal ani Martiniakov pokus.

V druhom polčase už mali domáci častejšie loptu na kopačkách a svoju hernú prevahu v 66. min vyjadrili druhým gólom. Plešo jedovatú strelu jedného z Liptákov ešte stihol vyraziť, no na dorážku Golisa už nemal nárok. Nováčik sa síce potom ešte snažil s výsledkom niečo urobiť, väčšiu príležitosť si však už nevypracoval.

Góly: 20. Budvesel a 66. Golis. MOŠOVCE: Plešo – J. Ertel (70. M. Ertel), M. Ďanovský, M. Petrovič st., Lúdik – Miškóci, Fazika, Záborský, Zubáň – Martin Šavol, Martiniak.

Palúdzka – Vrútky 2:2 (2:2)

PALÚDZKA. V úvode najprv Rosič na päťke nedal a z následného protiútoku nechyteľnou strelou pod brvno kontroval Trnovský. Potom spálil ďalšiu tutovku hostí Pravňan, ale v 20. min sa už po Rohoňovej akcii Rosič zblízka nemýlil. V 35. min sa hostia dostali do vedenia. Dunjičovi nechali Liptáci až príliš veľa priestoru na zakončenie a ten to delovkou z 25 metrov nádherne využil. Domáci však stihli do prestávky vyrovnať, keď po zbytočnej strate lopoty nasledovala rýchla kontra, ktorú pohotovo zakončil Trnovský.

Druhé dejstvo už zmenu výsledku neprinieslo. Futbal sa však musel divákom páčiť, pretože jedno i druhé mužstvo malo niekoľko možností nakloniť misky váh na svoju stranu. V 84. min už napríklad Vrútočania dvíhali ruky nad hlavu, domáci však stihli Letrikovu dorážku v poslednej chvíli z brankovej čiary odkopnúť do bezpečia.

Góly: 11. a 43. Trnovský, resp. 20. Rosič a 35. Dunjič. VRÚTKY: L. Tomka (46. Hübner) – Botoš (46. Kanpík), Mazúr, Tabaček, Prjevara – Pravňan, Rohoň, Dunjič, Rakyta – Letrik, Rosič.

Turčianske Kľačany – Turčianska Štiavnička 2:0 (1:0)

TURČ. KĽAČANY. V derby videli diváci v prvom polčase iba jeden presný zásah. V 42. min vyšla domácim rýchla akcia a po Barošincovom centri Nosák hlavou priťukol do druhej vlny loptu Lukačekovi, ktorý zblízka nedal Chalupkovi šancu zasiahnuť.

Po zmene strán chceli zverenci trénera Víteka čo najskôr streliť poisťovací gól, čo sa im v 52. min podarilo. Barošinec miesto očakávanej prihrávky sa rozhodol z ostrého uhla vystreliť a prekvapený Chalupka ťahal loptu zo siete po druhýkrát. Hostia potom otvorili hru, tlačili sa dopredu, ale okrem Vrabcovej príležitosti, ktorú v páde vyrazil Skalák, sa prakticky do žiadnej inej šance už nedostali. Naopak, domáci mohli viackrát z brejov prikrášliť výsledok, ale Nosák a najmä Mažári sa už v koncovke nepresadili.

Gól: 42. Lukaček a 52. Barošinec. T. KĽAČANY: Skalák – V. Gorgosz, S. Gregor, Koscelník, Žilák – Lukaček, Zeman (81. Rúrik), Bukovčan, Barošinec (66. Hykl) – Mažári (89. Vrlák), Nosák. T. ŠTIAVNIČKA: Chalupka – Kosinka (5. Bella), Štefaničiak, Čujko, Krištofík – M. Fleško (75. Pitoňák), Tavel, Kostra, Rendko (89. M. Chmúrny) – M. Gregor, Vrabec.

Ostatné výsledky 8. kola: Černová – Trstená 2:3, Likavka – Klin 2:0, Ludrová – Bobrov 3:2 .

9. Vážení poslanci, to naozaj?
  10. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
  1. Desať najkrajších pláží na Korfu
  2. Úspešná budúcnosť začína štúdiom na FMMR TUKE
  3. Vážení poslanci, to naozaj?
  4. V 95-tom sme netušili, že dnes budú naše prístroje zachraňovať
  5. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
  6. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
  7. Vážení poslanci, to naozaj?
  8. Koniec čakania na kuriéra
  9. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
  10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 2 936

V tomto parčíku by sa mali doplniť stromy.

Najmä starší Martinčania si dobre pamätajú na nádherný kvetinový záhon pri divadle. Ten však ustúpil dlažbe, lebo vtedy to bolo v móde. Je však nádej, že kvety by sa do centra mohli vrátiť.

23 h
Spoločné foto so Zdenom Chárom a vnukom Adamom.

Charizmatický tréner MHA Martin FRANTIŠEK MRUKVIA prispieval k rozvoju nášho hokeja viac ako 50 rokov.

Szilárd Németh v relácii MY športujeme.

Pozrite si exkluzívny rozhovor v relácii MY športujeme.

22 h
Keď naprší, brodia sa v kalužiach.

Vybuduje sa cesta až ku školskej jedálni, ktorá pôjde poza „zušku“. Na kraji komunikácie sa postavia aj parkovacie miesta.