Ján Jeťko sa baví, v sezóne dal už dvadsať gólov

Rapanova rekordná štyridsiatka sa začína otriasať v základoch. Kláštorčan Ján Jeťko stihol súperovým brankárom za deväť kôl už dvadsaťkrát napnúť sieť. Naposledy dal päť Blatničanom.

Malý Čepčín – Lipovec 3:0 (1:0)

Domáci začali proti nováčikovi ako sa na favorita patrí a už 5. min sa ujali vedenia, keď Kubatka strelou k žrdi prekonal Hílla. Hosťujúci gólman potom na prekvapenie nemal veľa práce, až v 20. min bravúrnym zákrokom spod brvna vyškriabal Boďovu hlavičku.

V druhom polčase si domáci hráči zobrali k srdcu prestávkový dohovor trénera Koleníka a hrali ako vymenení. Oveľa viac sa pohybovali, presnejšie kombinovali, navyše neotáľali so streľbou. Aktívnejší prístup sa lídrovi súťaže vyplatil v 58. min, keď po osi Koleník – Hromada zakončil peknú kombináciu favorita nechytateľným projektilom Kubatka. V 68. min tlak expiatoligistu vyústil do tretieho presného zásahu. Gólová akcia začala u Koleníka, pokračovala Chovancovým prienikom po krídle a po následnom centri skončila nekompromisným Urbanovým streleckým zápisom. Potom mali domáci aj ďalšie príležitosti, no na konečnom výsledku sa už nič nezmenilo.

Góly: 5. a 58 Kubatka a 68. Urban. M. ČEPČÍN: Topor – Líner, T. Dianovský, Prokain, Šmatlák, J. Chovanec (M. Chovanec), Koleník, Boďa, P. Vereš (Urban), Hromada, Kubatka (Rybár). LIPOVEC: Híll – Smolár (Vallo), Both, Raček, Kúdelka, Rybárik, Štilla (Špirko), Kovalčík (Krško), Ertl, Kijonka, Sporka.

Kláštor – Blatnica 11:1 (5:0)

Súboj druhého s posledným bol hrou mačky s myšou. Domáci za povinnými tromi bodmi vyštartovali už v 1. min, keď sa spoza šestnástky presne trafil M. Jeťko. V 15. min začal svoj strelecký koncert J. Jeťko, pričom prvý zo svojich piatich zápisov zaznamenal hlavou. Keď potom Cabada zvýšil už na 3:0, otázkou bolo, koľko gólov stihnú domáci Blatničanom nadeliť. Do prestávky to boli ešte dva a postaral sa o ne v 28. a 40 min najlepší strelec súťaže M. Jeťko.

Ani v druhom polčase nestiahli Kláštorčania nohu z plynu a v 50. min dal Krutek hlavou ich šiesty gól. Ďalší potom pridal utešenou strelou z diaľky L. Mravec a v 64. min potvrdzoval svoje strelecké schopnosti druhý raz v stretnutí i M. Jeťko. Hostia čestný úspech zaznamenali v 74. min Medveckým. Predtým i potom však znovu inkasovali od J. Jeťka. Posledné slovo mal striedajúco Slivka, ktorý v 89. min premenil jedenástku.

Góly: 15., 28. 40. 71. a 86. J. Jeťko (jeden z pok. kopu), 1. a 64. M. Jeťko, 20. Cabada, 50. Krutek, 55. L. Mravec, 89. Slivka (pok. kop), resp. 74. Medvecký. KLÁŠTOR: Brisuda – M. Jeťko (Slivka), Černák, Matuška, Róna (Borko), T. Mravec, Krutek, Cabada (J. Šmiček), J. Jeťko, L. Mravec, P. Šmiček. BLATNICA: Vidlák – Sklenár, Jelšovský, Škuta, Baranček, Kozák (Vlas), Ďuris, Medvecký, L. Hideg, Jeluš, M. Hideg (Baka).

Necpaly – Žabokkreky 1:3 (0:2)

Zverenci trénera Hanzela odohrali nešťastný zápas, hostia ich doslova vyškolili z efektivity. Kým domáci nedokázali premeniť ani najvyloženejšie šance, tak hostia poľahky strieľali svoje góly. O prvé dva sa postaral kanonier D. Kalnický. Najprv skóroval z rýchleho brejku, potom vraj s prísne nariadenej penalty.

Aj v druhom dejstve mali Necpalčania viac z hry, no brankár Štefánik gumoval ich jednu šancu za druhou. V 67. min prišla definitíva, keď z rýchlej kontry zabezpečoval hosťom trojbodovú istotu Ďanovský. Domáci sa nakoniec dočkali, ale ich gól v 85. min, ktorý strelil Mazurák, už iba korigoval konečný výsledok.

Góly: 85. Mazurák, resp. 25. a 43 D. Kalnický (druhý z pok. kopu) a 67. Ďanovský. NECPALY: V. Keveš – J. Keveš (Hojo), Roháčik (M. Mazurák), M. Hanzel, Kňazko, Staník, Grajciar, R. Hanzel, Jurko, P. Dolník, Pádej. ŽABOKREKY: Štefánik – Javornický, Matejčík, Bednář, Wänke, D. Kalnický (Štefanides), Ďanovský (Mičjan), Kališ (Jariabka), Maruniak, Jesenský, M. Kalnický.

Valča – Bystrička 2:3 (1:2)

Po štvrťhodine hry ušiel domácej obrany Thomka a po sóle obstrelil brankára Nogu. Valčania odpovedali v 28. min, keď sa spoza šestnástky polovysokou strelou k žrdi presadil Tomčány. V 38. min Slovan Botošom strhol vedenie na svoju stranu, na jeho projektil pod brvno nemal Noga nárok.

V druhom polčase domáci znovu vyrovnali, v 65. min sa o to po rýchlej akcii postaral Škuta. Všetky body však nakoniec bral favorit z Bystričky. V 75. min s apo rohu odrazila lopta k Blažekovi, ktorý ju zblízka kolenom dopravil do siete.

Góly: 28. Tomčány a 65. Škuta, resp. 15. Thomka, 38. Botoš a 75. Blažek. VALČA: Noga – Cíger, Kapusta (Ráheľ), Štancel, Romančík, Švábik, Škuta, Tomčány, Valko, Jesenský, Gloss (Janík). BYSTRIČKA: Cupan – Košút, Dolník, Líška, Blažek, Mazurák, Užík (Hanuliak), Barčin, Paško, Botoš, Thomka (Sirek).

Dubové Košťany 5:4 (3:1)

Vyzeralo to na jasnú záležitosť domácich, ktorí už v 5. min viedli dvojgólovým rozdielom. Najprv sa v 3. min ideálne trafil Karas, po ňom poslal loptu za Čordášov chrbát z priameho kopu i M. Vereš. Hostia potom vymenili brankárov, no v 27. min po rýchlej kombinácii a Tarabovej koncovke strelil Daubner tretí gól. Košťany hrajúce od 20 min bez vylúčeného R. Wehleho znížili v 43. min Vachom.

Druhý polčas mužstvá akoby vyhlásili strelecké preteky. Na 4:1 pre Dubové upravil M. Vereš, za hostí znižoval v 60. Bujna. Keď potom v 70. min strelil Daubner svoj druhý gól, zdalo sa byť už rozhodnuté. Hostia, ktorí po zranení gólmana Tarabu dohrávali len deviati dokázali zdramatizovať zápas. V závere im iskierku nádeje zapálil v 80. min Bujna, ktorú stihol ešte posilniť striedajúci Šenšel. Na konci sa Dubovčania triasli o výsledok, ale tri body napokon ubránili.

Góly: 3. Karas, 5. a 55. M. Vereš, 25. a 70. M. Daubner, resp. 43. Vácha, 60. a 80. Bujna a 87. Šenšel. DUBOVÉ: P. Lettrich – Kamien, M. Vereš, Bliščák (Datko), Čemi (P. Daubner), M. Daubner, M. Kováč, Húšťa, Karas, Plica, J. Hrivnák. KOŠŤANY: Čordáš (Taraba) – Krkoša (Kotlár), Melník, Golský, M. Wehle, Bujna, Zigo, Kľačan (Šenšel), Martinček, R. Wehle, Vácha.

Sklabiňa – Krpeľany 6:1 (2:1)

Hostia dokázali držať krok s domácimi len prvý polčas. Na úvodný Lacekov gól z 30 metrov odpovedal presným zásahom Mačto. Do prestávky stihol ešte domácim po narážačke s A. Fleškom vrátiť vedenie L. Saniga.

Druhý polčas bol už jasnou záležitosťou zverencov trénera Rataja, ktorí od 55. min po vylúčení M. Vojta hrali presilovku. Využili ju dokonale. Dôležitý tretí gól strelil opäť L. Saniga, tentoraz sa presadil individuálnou akciou. Keď potom Lörinc zvýšil už na 4:1, bolo o všetkom rozhodnuté. Sklabinčania sa však s výsledkom neuspokojili a ešte ho dvomi gólmi vylepšili.

Góly: L. Saniga 3, Lacek, Lörinc a Fleško, resp. Mačto. SKLABIŇA: Jadroň – J. Blizniak, Macek, M. Truchlík, Bambúšek, Lörinc, M. Fučela (Kováč), Lacek, Ľ. Blizniak (Vladár), L. Saniga, Fleško (B. Saniga). KRPEĽANY: A. Kráľ (Krajinčák) – hajas, Dérer, Vaňko (L. Kráľ), R. Vojt, Jančo, Špirko, Časár (Huťka), Mačto, M. Vojt, Badáň.

Trebostovo – Diviaky 2:1 (0:1)

V prvom dejstve boli hostia futbalovejší a už v 3. min sa ujali vedenia, keď zaváhanie domácich v obrane potrestal pohotovou strelou D. Hrivnák. Dynamo malo potom i ďfalšie príležitosti, no brankár Baričič svoje mužstvo držal nad vodou.

V druhom polčase Trebostovčania pridali. Viac sa tlačili dopredu, hoci niekedy i na hrane rizika. Vabank sa im ale vyplatil a v 75. min J. Fľak po dlhej lopte vyrovnal, keď po samostatnom úniku prestrelil A. Hrivnáka. Záver bol dramatický. V 90. min údajne hostia faulovali Marguša a Ruttkay nariadenú penaltu premenil.

Góly: 75. J. Fľak a 90. Ruttkay, resp. 3. D. Hrivnák. TREBOSTOVO: Baričič – Javorka, Ruttkay, Výbošťok, Trimaj, Čepčáni, Porubčanský, Mackura, Šťastniak (J. Fľak), R. Marguš, Bôcik (Junas). DIVIAKY: A. Hrivnák – Klein, Kubík, Hyčko, Doboš, Š. Kviatkovský, M. Kvaitkovský, J. Koleno, Chovanec (Šefraník), D. hrivnák, Turčány (Poništ).

1. Malý Čepčín 9 8 1 0 31:6 25

2. Kláštor 9 6 2 1 41:11 20

3. Žabokreky 9 5 2 2 28:17 17

4. Bystrička 9 4 5 0 17:12 17

5. Dubové 9 5 2 2 22:20 17

6. Sklabiňa 9 5 1 3 27:14 16

7. Necpaly 9 4 1 4 16:15 13

8. Trebostovo 9 3 3 3 17:19 12