Sobota, 26. november, 2022 | Meniny má Kornel

Kovalčíkovci rázne pretrhli šesťzápasovú sériu bez víťazstva

Beľania sa pochlapili na ihrisku v Dolnej Tižinej. Tatran po sľubnom začiatku opäť doplatil na hlúpe chyby.

Dolná Tižina – Belá-Dulice 0:1 (0:0)

DOLNÁ TIŽINA. Už v 3. min nebezpečne zakončoval Brzák, no jeho pokus vyškriabal brankár súpera na roh. Vzápätí sa na druhej strane blysol výborným zákrokom Machovič. V 25. min zahrávali domáci priamy kop a nastrelili tyč. Následne sa odhodlal k strele z 25 metrov Vajagič a gólman protivníka mal čo robiť, aby lopta neskončila v sieti. Ten istý hráč mal v 40. min ďalšiu možnosť, no jeho hlavička našla len pripraveného brankára. O dve minúty neskôr síce Delton po priamom kope skóroval, rozhodca však gól neuznal pre údajný ofsajd.

Po zmene strán Beľania ovládli hru a svojho protivníka takmer do ničoho nepustili. V 60. min skončila Brzákova hlavička na žrdi. O dve minúty dopravili hostia loptu do siete, tentoraz ho rozhodcovia neuznali pre diskutabilný faul útočiaceho hráča. V 72. min to už konečne prišlo. Po prihrávke od Ľ. Lukášika sa v dobrej príležitosti ocitol Hulej a nekompromisnou strelou ukončil jej šesťzápasovú sériu bez víťazstva.

*Gól: 72. Hulej. BELÁ-DULICE: Machovič – Ondrla, Lučanský, M. Kováčik, Šulan, J. Lukášik, Ľ. Lukášik, Hulej, Delton (74. Páleš), Vajagič, Brzák (87. J. Kováčik).

Miroslav Kovalčík, tréner Belej: - Dnes podalo mužstvo kompaktný výkon. Súper sa spoliehal predovšetkým na svoje silné individuality v strede poľa, no ich prednosti sa nám podarilo eliminovať. Chlapcov musím pochváliť. Za prístup k zápasu aj predvedenú hru si víťazstvo zaslúžili.

Makov – Sučany 4:0 (1:0)

MAKOV. Obidvaja súperi predvádzali od úvodu svižný futbal. Úvodných 25 minút však patrilo Tatranu. Do prvých dvoch šancí sa dostal Švec, ale v koncovke mu chýbalo viac šťastia. V 24. min kopal Šibík priamy kop, no ani z tohto mráčika nezapršalo. Domáci pozorne bránili, čakali na chyby súpera a vyrážali do nebezpečných brejkov. V týchto fázach podržal svoj tím Gonšor. V 44. min kopal Makov priamy kop a Vaškov krížnou strelou otvoril skóre zápasu.

Hneď po prestávke sa po druhýkrát v stretnutí gólovo presadil Vaškov a domáci sa dostali na koňa. Zatlačili Sučancov do defenzívy a tí sa pod tlakom dopúšťali chýb. V 60. min skompletizoval svoj hetrik Vaškov a definitívny knokaut zasadil hosťom Pavlica. V 86. min mohol zaznamenať aspoň čestný úspech Turčanov striedajúci Fučela, ale trafil len tyč. V samom závere ešte Makovčania nepremenili pokutový kop.

*Góly: 44., 47. a 60. Vaškov a 75. Pavlica. SUČANY: Gonšor – Prchlík, Goč, Švec, Majerčík (60. Fučela), Šibík (75. Ďugel), Bella, Bránik (60. Košinár), Remeň, Šimko, Zelienka.

Pavol Pronaj, tréner Sučian: - V prvom polčase sme boli lepším tímom. Chalani mali viac čistých šancí, no minútu pred jeho koncom sa domáci ujali vedenia. Hneď po prestávke padol do našej siete ďalší gól a potom sa už hralo veľmi ťažko. Dnes sme opäť otvorili súperovi cestu za víťazstvom našimi zbytočnými, až hlúpymi chybami.

*Ostatné výsledky 10. kola: Kysucký Lieskovec – Predmier 3:0, Tvrdošín – Stráňavy 0:0, Oravské Veselé – Bytčica 5:2, Oravská Jasenica – Bytča 2:0, Liptovský Hrádok – Skalité 5:3.

1. Bytča 10 8 1 1 30:13 25

2. Kys. Lieskovec 10 6 1 3 26:15 19

3. Bytčica 10 6 1 3 17:17 19

4. Or. Veselé 10 6 1 3 20:22 19

5. Or. Jasenica 10 6 0 4 17:15 18

6. Dolná Tižina 10 5 1 4 19:14 16

7. Tvrdošín 10 4 3 3 14:6 15

8. Makov 10 4 1 5 23:17 13