Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
IV. LIGA SEVER

Belá sa rozlúčila víťazstvom, Tatran zahodenou jedenástkou

Pod Lyscom videli v poslednom jesennom kole diváci tri pekné góly a zaslúžené víťazstvo Belej. Tatran síce neinkasoval, no zahodil jedenástku, a tak z toho nič lepšie ako remíza ani nemohlo byť.

Belá-Dulice – Tvrdošín 3:0 (2:0)

BELÁ-DULICE. Hostia síce ohrozili bránu Machoviča ako prví, no až na túto výnimku mali Beľania od začiatku hru vo svojich rukách. V 11. min rýchlo vhodil aut Páleš, našiel Ľ. Brzáka a jeho prihrávku zužitkoval na otvárací gól stretnutia Vajagič. Vzápätí sa v dobrej pozícii ocitol Lučanský, jeho pokus však brankár súpera zneškodnil. Potom pohrozili aj Oravčania, ale finálnu fázu dobre rozbehnutej akcie nezvládli. V 30. min zastavila obrana protivníka unikajúceho Deltona vo vlastnej šestnástke len za cenu faulu a rozhodca ukázal na biely bod. Penaltu Ľ. Lukášik s prehľadom premenil a bolo 2:0. O osem minút neskôr kopal Ľ. Lukášik aj priamy kop. Tentoraz sa vyznamenal hosťujúci gólman, ktorý s námahou vyškriabal loptu na roh.

Beľania aj po zmene strán držali hru vo svojich rukách. Do výborných šancí sa dostali Hulej a M. Kováčik. Futbalisti Tvrdošína ohrozovali bránu Machoviča len sporadicky. V 69. minúte však aj on musel vytiahnuť perfektný zákrok. V záverečnej minúte duelu vymyslel krásnu akciu s chuťou hrajúci Páleš a jeho milimetrovú prihrávku premenil na gól Debnár.

Góly: 11. Vajagič, 30. Ľ. Lukášik (pok. kop) a 90. Debnár. BELÁ-DULICE: Machovič – Lučanský, Vajagič (67. M. Kováčik), Delton (82. Debnár), Ľ. Lukášik, Šulan, Hulej, Ľ. Brzák, Páleš, A. Kováčik, J. Lukášik.

Miroslav Kovalčík, tréner Belej: - Už pred stretnutím bolo na chlapcoch vidieť, že dnes chcú vyhrať. Na ihrisku sme boli jednoznačne lepším tímom a svoju hernú prevahu dokázalo mužstvo vyjadriť aj gólovo. Za bojovnosť aj prístup k povinnostiam musím pochváliť celý kolektív. Pri troške šťastia mohlo byť naše víťazstvo ešte výraznejšie.

Sučany – Oravská Jasenica 0:0

OR. JASENICA. Sučanci vstúpili do zápasu o niečo aktívnejšie a v 10. min peknou strelou spoza šestnástky vystrašil brankára súpera Šibík. Rovnaká situácia sa opakovala aj na druhej strane. Pri nej zas ťahal za dlhšiu stranu povrazu Gonšor. V 16. min sklepol Remeň dlhý center na nohu Šibíka, ale ten v dobrej pozícii nenamieril presne. Oravčania hrozili najmä z brejkov, tie si však v prvom polčase defenzíva Tatrana postrážila. Tesne pred prestávkou sa ešte v náznaku šance ocitol Šibík, ale ani on skóre nezmenil.

Úvod druhého dejstva vyšiel lepšie domácim a výsledkom ich aktivity bol pokutový kop, ktorý však Bella trestuhodne zahodil. Následne ožili hostia a začali byť vpredu nebezpeční. Ani oni si našťastie pre zverencov trénera Pronaja neobuli strelecké kopačky. V 75. min pekne unikol po pravej strane Zelienka, no jeho technické zakončenie v sieti neskončilo, a tak sa stretnutie skončilo bezgólovou remízou.

SUČANY: Gonšor – Šimko, Remeň, Šibík (58. Goč), Ďugel (38. Košinár), Švec, Prchlík, Bella, Bránik, M. Staňo, Zelienka.

Pavol Pronaj, tréner Sučian: - V našej hre sa aj dnes vyskytlo až príliš veľa chýb a smerom dopredu sme sa presadzovali veľmi ťažko. Pozitívom môže byť len to, že po dlhšom čase si mužstvo udržalo čisté konto. Chalani však nestrelili gól a bez neho sa vyhrať nedá. Prestávka nám príde vhod a je len na nás, ako ju využijeme.

Ostatné výsledky 13. kola: Bytča – Dolná Tižina 0:0, Bytčica –Skalité 1:1, Stráňavy – Liptovský Hrádok 4:1, Predmier – Oravské veselé 3:2, Kysucký Lieskovec – Makov 2:0.

5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 624

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Martine a okolí.

16 h
Miroslav Chudý.

Novým hlavným trénerom Martina sa stal Miroslav Chudý. Asistentmi budú Ladislav Spišiak a Marek Žila.

22 h
V Turčianskych Tepliciach otvorila samospráva odberové miesto už vo štvrtok.

Odberové miesta na skríningové testovanie občanov na ochorenie covid-19 otvorili vo štvrtok v Turci samosprávy Turčianskych Teplíc a Turčeka, v Kláštore sa testuje od stredy.