Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky
HOKEJ

O zápase so Skalicou ešte raz

Martinčanom išla pred prestávkou karta. Naposledy zdolali aj Skalicu, ktorá prišla do Turca v úlohe lídra súťaže. K zápasu sa vraciame s niekoľkými postrehmi.

Peter Šišovský rutinérsky prekonal v nájazde Skaličana Lakosila.Peter Šišovský rutinérsky prekonal v nájazde Skaličana Lakosila. (Zdroj: IGOR PĹŽ)

Charakteristika zápasu

Martinčania sa opäť vypli ku kvalitnému výkonu a favorizovaní Skaličania boli nakoniec radi, že si domov odviezli aspoň bod. Medzi obidvomi mužstvami bol pred zápasom sedemnásťbodový rozdiel, ktorí zverenci trénera Ladislava Spišiaka na ľade zmazali dobrým pohybom, častou streľbou a najmä jednoduchým hokejom. V obrannej tretine sa Turčania nemaznali s pukmi, rýchlo ho posúvali do stredného pásma, odkiaľ sa púšťali do rýchlych brejkov. Z nich sa rodili šance, ktoré priniesli góly. Záhoráci, hoci to s nimi viackrát nevyzeralo dobre, však trpezlivo bojovali o výsledok a nakoniec sa ho 55 sekúnd pred tretím klaksónov dočkali.

Rozhodujúci okamžik zápasu

Núka sa ich viac. Bola to nevyužitá viac ako polminútová skalická presilovka päť na troch za stavu 0:1? Následná odpoveď Macejku na 1:1? Boli to martinské tyčky v druhej tretine? Nevyužité prečíslenie troch na jedného a zahodená Galambošova tutovka? Tých však bolo viac. Zbytočná strata puku v strednom pásme pred tretím gólom Skaličanov? Prísne vylúčenie Vartovníka 71 sekúnd pred koncom tretej tretine a následne rýchle vyrovnanie? Ťažko povedať. Nakoniec o víťazstve Martina rozhodli samostatné nájazdy. V nich mladý Šišovský a najmä kapitán Markovič preukázali obrovskú psychickú odolnosť, keď dokázali odpovedať na skalické presné zásahy.

Postava zápasu

V martinskom mužstve výborne zahral druhý útok a najmä Škodu bolo vidieť. Páčil sa nám však aj Macejka, či gólman Šimko. Výbornú prácu odviedli obrancovia Výborný so Zukalom. Nad všetkými však asi najviac vyčnieval hosťujúci Jan Hruška. Martinčanom dal v zápase tri góly, pri ktorých uplatnil prehľad, kumšt i správne načasovanie koncovky. Navyše raz sa presadil aj v nájazdoch, druhýkrát mu našťastie v rozhodujúcom momente skĺzol puk.

Všimli sme si

Do hľadiska sa pomaly, ale predsa len vracajú diváci. V nedeľu ich prišlo na štadión asi dvetisíc. A bolo to cítiť. Konečne nebola v Martinskom hokejovom centre komorná atmosféra, pri ktorej bolo pri iných zápasoch počuť každý hlasnejší pokyn kormidelníkov. Naopak, výdatné a stále povzbudzovanie fanúšikov hnalo Martinčanov dopredu až tak, že ich musel tréner Ladislav Spišiak krotiť. Kvalitné výkony a divácka kulisa úzko so sebou súvisia. Ak fanúšik od hráčov vycíti snahu, bojovnosť a nadšenie, tak môžu počítať s jeho podporou.

10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 120

Mobilné odberové miesto pri Kine Moskva.

Niekde sa objednávalo, niekde si bolo treba vystať rad.

15 h
Ľuboš Thomka (s loptou) stratil na víťaza len osem bodov.

Vo aktuálnej zostave jedenástky TFZ je sedem mien z vlaňajška. Najstarší laureát má 42 rokov a najmladší dvadsaťjeden. Ako sa stalo v poslednom období pravidlom, na zozname dominujú tridsiatnici. Víťaza tohtoročného hodnotenia dal na svoj hlasovací lístok každý klub prvej triedy.