Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Ani Zvolen neprerušil víťaznú martinskú sériu

Martin prekvapujúco naplno zabodoval aj pod Pustým Hradom. Svoju víťaznú šnúru natiahol na šesť zápasov.

HKm Zvolen - MHC Mountfield Martin 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

ZVOLEN. V úvode boli o niečo aktívnejší hostia, no ako prvý sa do streleckej listiny zapísali Zvolenčania. Leskovjanský našiel prihrávkou spoza brány Brabenca a ten nedal Šimkovi šancu. Úvodný gól domácim pomohol a prebrali iniciatívu. Veľkú príležitosť na poistenie ich náskoku mal Slovák. Martinčania však čakali na každú príležitosť a podnikali nebezpečné kontry. Po jednej z nich mal blízko k vyrovnaniu aktívny Škoda. V 13. min Kriška ideálne naservíroval puk Výbornému a český obranca v službách Mountfieldu prestrelili Škrečka.

Na začiatku druhého dejstva si hráči spod Pustého hradu vybojovali presilovku. Počas nej vystihol rozohrávku súpera Škoda, no samostatný únik mu Škrečko zmaril. Povzbudeným Turčanom vyšla v 26. min pekná akcia. Kapitán Markovič vysunul Važana, ten sa na modrej zbavil obrancu protivníka a proti jeho zakončeniu už bol Škrečko bezmocný. O sedem minút neskôr sa do výbornej streleckej pozície dostal Škumát a jeho pokus zastavila až tyčka. V poslednej minúte prostredného dejstva domáci vyrovnali, keď sa Otčenášom nahodený puk odrazil k voľnému Shakraichukovi, pre ktorého už nebol problém skórovať do odkrytej brány.

V tretej tretine ukázali o niečo viac vôle po víťazstve zverenci trénera Ladislava Spišiaka. V 46. min počas presilovky zovreli súpera v jeho obrannom pásme a vytvorili si niekoľko dobrých šancí, Škrečko však svoj tím podržal. Následne mal na druhej strane veľkú príležitosť Jurík, no ani on skóre nezmenil. V 59. min výborne napádajúci Macejka narušil rozohrávku Zvolenčanov. Puk poslal na kruhy voľnému Ižvoltovi a jeho pohotovú strelu zastavil až sieť domácej brány.

„Boli sme o niečo lepším tímom a preto som veril, že dáme gól ešte v riadnom hracom čase. Nakoniec bola naša snaha odmenená, a tak sa môžeme zaslúžene tešiť z troch dôležitých bodov,“ prezradil svoje pocity hrdina stretnutia Miroslav Ižvolt.

Potom hodili diváci na ľad dve dymovnice a zápas sa na chvíľu prerušil. V závere mal ešte počas power play obrovskú možnosť na vyrovnanie Slovák, no trafil len žŕdku.

„Mal som viac dobrých možností na skórovanie a posledná strela mi sadla najlepšie. Žiaľ, ani tak z toho nebol gól. Nastreliť žŕdku tri sekundy pred koncom je naozajstná smola,“ smutne dodal Marek Slovák.

Fakty o zápase

Góly: 6:49 Brabenec (Leskovjanský, Mucha) a 39:28 Shakhraichuk (Otčenáš, Škvaridlo), resp. 12:30 Výborný (Kriška, Kozák), 25:51 Važan (Markovič) a 58:06 Ižvolt (Macejka). Vylúčení: 1:3 na 2. min. Presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Lokšík – Stano, Výleta. Diváci: 1 893. ZVOLEN: Škrečko – Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Korhonen, Hraško, Ťavoda, Zošiak – Leskovjanský, Jurík, Baláž – Slovák, Brabenec, Čurilla – Otčenáš, Shakhraichuk, Škvaridlo – Zuzin, Jurík, Síkela. MARTIN: Šimko – Zukal, Rúfus, Kozák, Výborný, Matejka, Hriňa, Brcko, Drgoň – Markovič, Galamboš, Važan – Kriška, Škoda, Šišovský – Macejka, Ižvolt, Sobota – Themár, Vartovník, Škumát.

Tréneri o zápase

Jozef Škrak, Zvolen: - Do zápasu sme vstúpili dobre a dostali sa do vedenia. Bolo jasné, že Martin sa zameria na deštrukciu, čo sa potvrdilo. Prvý gól sme inkasovali po nevinnej akcií a bol z kategórie náhodných. V druhej tretine boli moji zverenci na ľade lepší, mali prevahu i šance, ale nevyužili ich. Tretí gól inkasovali po situácií, keď mali puk na hokejke a poľahky ho odovzdali súperovi. Martin z minima šancí vyťažil maximum. Je to pre nás krutá a nezaslúžená prehra.

Ladislav Spišiak, Martin: - Myslím si, že tento výsledok je prekvapením, ale nám sa v poslednom čase darí. Hráči hrajú tak, ako si povieme pred zápasom a naša taktika vychádza. Aj dnes bolo stredné pásmo pre Zvolen nepriepustné. Možno stálo pri nás i šťastie. Tretí gól sme strelili v čase, keď sa už všetci pripravovali na predĺženie. Chalani však mohli rozhodnúť už v druhej časti ak by Škoda premenil sólový nájazd a Škumát netrafil žŕdku. Hráčom musím poďakovať za bojovnosť a nasadenie.