Štvrtok, 11. august, 2022 | Meniny má Zuzana

Došlo už aj na našich, prehrali v Žiline

Víťazná šnúra Spišiakovho výberu sa pretrhla v Žiline. V susedskom derby po prvýkrát v sezóne uspeli domáci.

MsHK Žilina – MHC Mountfield 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

ŽILINA. Úvod Martinčanom nevyšiel a už po 82-sekundách inkasovali. Nemec našiel voľného Dlouhého, ktorý od modrej prestrelil nielen hradbu tiel, ale i brankára Šimka. V ďalšom priebehu sa tretiny sa už hráči nepresadali, i keď šance na to boli. Obaja brankári, domáci Laco i hosťujúci Šimko boli pozorní.

Po prvej prestávke zverenci trénera Ladislava Spišiak rýchlo vyrovnali. Od úvodného vhadzovania neubehli ani dve minúty, keď Škoda z rohu klziska ponúkol šancu Šišovskému, ktorý ku aj so šťastím využil.

Potom nasledovala séria vylúčení, ktoré ale zmenu skóre nepriniesli. Keď sa už hralo v plnom počte, tak v 30. min v skrumáži pred Šimkom uplatnil dôraz Sivák. Onedlho mal možnosť po rýchlej krídelnej akcii vyrovnať Sobota a hoci puk tancoval na bránkovisku, tak v bráne nakoniec neskončil.

Neskôr sa na Laca v samostatnom nájazde rútil aj Markovič, ale keďže v koncovke neuspel, vzápätí prišiel trest. Žilinčanom vyšlo prečíslenie, na ktorého konci dvíhal ruky nad hlavu Drevenák.

Tretie dejstvo začali hostia náporom, ale nevyťažili z neho nič. Zápas mohol po úniku zdramatizovať Galamboš, miesto zakončenia však volil prihrávku, ktorá pred prázdnou žilinskou bránou nenašla adresáta. Na druhej strane sa po brejku snažil švihovkou nad lapačku zaskočiť Šimka Stupka, ale martinský gólman udržal svojim spoluhráčom nádej na lepší výsledok. Tá trvala len do 53 min, keď si domáci vymenili niekoľkými nahrávkami puk a po strele Róberta Hunu spomedzi kruhov bolo 4:1. Od tejto chvíle sa stretnutie prakticky už len dohrávalo, Martinčania sa zmierili s prehrou.

Fakty o zápase

Góly: 1:22 Dlouhý (Nemec, Sýkora), 29:02 Sivák (Stupka, Sýkora), 35:44 Drevenák (Mikhailov, Smotrila) a 52:48 Róbert Huna (Richard Huna, Stupka), resp. 21:33 Šišovský (Škoda, Kozák). Vylúčení: 5:5 na 2 min. Vyššie tresty: Ižvolt (MT) na 10 min za nešportové správanie. Presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Grečko – Rovenský, Snášel. Diváci: 1 589. ŽILINA: M. Laco - D. Devečka, Ďurkech, T. Staňo, Dlouhý, Niník, Houdek, Krčula, - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, T. Sýkora - M. Drevenák, Michailov, Smotrila - Stupka, Linet, Kubiš. MARTIN: M. Šimko - Zukal, Rúfus, L. Kozák, Martin Výborný, Matejka, Drgoň, Murček, Hriňa - J. Markovič, Galamboš, Michal Važan - Kriška, Škoda, Šišovský - Macejka, Miroslav Ižvolt, Sobota - Vartovník, Zeliska, Škumát.

Tréneri o zápase

Milan Jančuška, Žilina: - Som spokojný s predvedenou hrou i s výsledkom nášho mužstva. Som rád, že sa nám podarilo zastaviť sedemzápasovú sériu Martina. Hráči od úvodných minút počas celého zápasu plnili taktické pokyny, ktoré sme si dohodli pred zápasom. Myslím, že sme vyhrali zaslúžene.

Ladislav Spišiak, Martin: - Žilina vyhrala zaslúžene. Jej hráči predvádzali rýchlejší hokej, rýchlejšie korčuľovali. My sme za stavu 1:2 mali nejaké šance na vyrovnanie, ale tie sme nedali. Keď už bolo 1:3, o výsledku bolo rozhodnuté. V tretej tretine sa už v podstate dohrávalo. Nás opustilo to šťastie, ktoré sme mali v predchádzajúcich siedmych zápasoch.