Sobota, 12. jún, 2021 | Meniny má ZlatkoKrížovkyKrížovky
HOKEJ, TIPSPORT EXTRALIGA

Martin sa dočkal víťazstva

Martinčania síce v druhej časti premrhali štvorgólový náskok z prvej tretiny, no nakoniec sa aj tak po dlhých jedenástich zápasoch predsa len tešili z víťazstva. O dvojbodový zápis sa v nájazdoch postaral Škoda.

Vladimír Škoda takto prekonal bystrického brankára Kostúra. Jeho gól v nájazdoch mal dvojgólový zápis.Vladimír Škoda takto prekonal bystrického brankára Kostúra. Jeho gól v nájazdoch mal dvojgólový zápis. (Zdroj: IGOR PĹŽ)

MARTIN. Prvá polovica úvodného dejstva sa síce hrala v slušnom tempe, ale šancí veľa nebolo a na neskorší gólový uragán to vôbec nevyzeralo. V 13. min ho odštartoval Brcko, ktorý po 19 sekundách od vylúčenia Luntera krížnou strelou prestrelil ruského gólmana Chorušuna. V 16. min Spišiakovi zverenci dokonale rozobrali bystrickú defenzívu a po Sobotovej spätnej prihrávke sa zblízka ideálne trafil Macejka. Domáci boli pri chuti a v 18. min rozveselil tribúny Škoda, ktorého na skórovanie perfektnou prihrávkou vyzval Šišovský. Nasledoval oddychový čas hostí, ktorý ale martinský nápor nezastavil, pretože už o 42 sekúnd Maceka tvrdou ranou spoza kruhov vyhnal z brány Chorošuna.

Po prestávke sa karta obrátila. Bystričania začali lepšie korčuľovať, napádať domácich už v ich tretine a prišli problémy. V 26. min Nemček potrestal nedôraznosť martinskej defenzívy, v 31. min ho napodobnil aj Češík. V 33. min Jokila ďalšou dorážkou využil presilovku a v 38. min pri ďalšej početnej výhode už Kokavec, ako ináč opäť dorážkou, dokonca vyrovnal.

Po dvoch šialených tretinách sa hra v tretej upokojila. Mužstvá sa už dopredu veľmi nehrnuli, dávali si pozor, aby už neinkasovali. Šance však nechýbali, no striedajúci Kostúr a ani domáci Šimko už puk za svoj chrbát ani v predĺžení nepustili.

Dôležitý súboj z pohľadu účasti v play off tak rozhodli nájazdy. Hneď prvý premenil Škoda. Keďže v ďalších penaltách už strelci neuspeli, Martinčania sa tak po 11 prehrách za sebou konečne mohli tešiť z víťazstva.

MHC Mountfield – Banská Bystrica 5:4 SN (4:0, 0:4, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 12:17 Brcko (Drgoň, Galamboš), 15:45 Macejka (Sobota, Ižvolt), 17:28 Škoda (Šišovský, Kriška), 18:10 Macejka (Sobota, Vartovník), resp. 25:52 Nemček (Marcinek, Češík), 30:35 Češík (Marcinek), 33:02 Jokila (Hvila), 37:32 Kokavec (Heizer, Sedlák). Vylúčení: 5:7 na 2 min. Presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: D. Konc – V. Snášel, Rovenský. Diváci: 2 000.

MARTIN: Šimko – Brcko, Drgoň, Matejka, Výborný, Vartovník, Zukal – Markovič, Galamboš, Važan – Kriška, Škoda, Šišovský – Macejka, Ižvolt, Sobota – Škumát, Cíger, Themár. B. BYSTRICA: Chorošun (19. Kostúr) – Cuník, Cebák, Beňa, Grman, Bambúch, Kubka, Huba, Brňák – Hvila, Jokila, Hričina – Kokavec, Heizer, Kristoffersson – Marcinek, Češík, Nemček – Lunter, Petro, Lamper.

Tréneri o zápase

Ladislav Spišiak, Martin: - V prvej v časti nám všetko, na čo sme siahli, vyšlo. Vtedy som si aj myslel, že konečne sa k nám šťastie obracia. Druhá tretina bola z našej strany katastrofálna. Bystričania lepšie korčuľovali, boli agresívnejší, nedali nám vydýchnuť. Navyše, pomohli im aj presilovky, v ktorých sme dvakrát inkasovali. Cez prestávku som hráčov nabádal, aby sa vrátili k jednoduchému hokeju. Dali si povedať, i keď gól už nepadol. Teší ma, že sme v nájazdoch pretrhli čiernu šnúru a konečne vyhrali.

Milan Staš, Banská Bystrica: - Chceli sme nadviazať na zápas v Poprade, čo sa nám v prvej časti nepodarilo. Mali sme katastrofálny vstup do stretnutia, domáci hrali jednoducho, kombinačne, strelecky nás prevýšili. Po hlasnom dohovore sme zlepšili pohyb, hrali agresívnejšie a prišli aj šance, ktoré sme využili. Nájazdy sú lotériou, domáci v nich mali viac šťastia.

1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  3. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  4. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?