Štvrtok, 7. júl, 2022 | Meniny má Oliver

Martin odzbrojil vojakov v druhej tretine

Mountfield prekvapujúco po vydarenej druhej tretine zvíťazil v Trenčíne. O jeho triumfe rozhodli predovšetkým tri využité presilovky.

TRENČÍN. Domáci boli od začiatku o niečo aktívnejší, ale opäť im chýbal väčší dôraz a umenie v zakončení, takže dali príležitosť vyniknúť súperovmu brankárovi Šimkovi. Až v 13. min otvoril gólový účet domáci Filo, ktorý z uhla doklepol puk do odkrytej bránky. V 20. min sa rozozvučali žŕdky na oboch stranách po strelách Važana, resp. Pardavého.

Snaživí hostia si trpezlivo počkali na svoju šancu a tá prišla v úvode druhej tretiny, keď v rozpätí necelých štyroch minút strelil Martin tri góly a otočil vývoj zápasu. V 25. min vyrovnal pred bránkou nestrážený Šišovský, onedlho skóroval pri signalizovanom vylúčení dorážkou Galamboš a v 29. min využil presilovku Šišovský, ktorý prešiel obranou ako nôž maslom a nekompromisne zavesil. Hostia získali hernú istotu. Naopak, domáci len zvýrazňovali svoje nepresnosti. Krátko pred druhou sirénou Martin v rozpätí 28 sekúnd zužitkoval dve presilové hry, najskôr vsietil spomedzi kruhov Važan a o chvíľu Sobota zblízka korunoval vyšachovanie súperovej obrany. Ešte do prestávky skóre skorigoval domáci Mikula.

V ďalšom priebehu síce mali domáci prevahu, ale svoju koncovku nedokázali vylepšiť, hostia dobre a často aj so šťastím blokovali puky a strážili svoj výrazný náskok. Biroov gól strelou od modrej čiary pod hornú žŕdku v 57. min už prišiel pre Trenčín príliš neskoro a už len kozmeticky upravil výsledok zápasu.

Dukla Trenčín - MHC Mountfield 3:5 (1:0, 1:5, 1:0)

Góly: 13. M. Filo (Biro, P. Kopecký), 39. O. Mikula (Sojčík, Gabriš), 57. Biro (M. Filo, R. Tvrdoň) - 25. Šišovský(Výborný, Sobota), 27. Galamboš (Macejka, Vartovník), 29.Šišovský (Brcko, Vartovník), 38. Michal Važan (Macejka,Galamboš), 39. Sobota (Zeliska, Vartovník). Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: O. Mikula (Trenčín) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko, J. Konc - Gavalier, Snášel, 1920 divákov. TRENČÍN: Hiadlovský (od 29. V. Kováč) - Hlubuček, E. Bednár, M. Habšuda, Gabriš, Vizváry, Štindl, Biro, Nechala - Pardavý, P. Fabuš, A. Šťastný - O. Mikula, Sojčík, Lelkeš - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - Radulay, P. Kopecký, M. Filo. MARTIN: M. Šimko - Matejka, Drgoň, L. Kozák, M. Výborný, Vartovník, Brcko - Macejka, Galamboš, Michal Važan - V. Škoda, Kriška, Miroslav Ižvolt - Sobota, Zeliska, Šišovský - Themár, J. Cíger, Škumát.

Tréneri o zápase

Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): "V prvej tretine sme boli lepší ako náš súper, preto sme dokázali vyhrať. V druhej časti však prišli z našej strany nepochopiteľné chyby, boli sme často vylučovaní a v oslabeniach sme dostali tri góly. Takýto výkon si nemôžeme dovoliť proti žiadnemu súperovi a už vôbec nie proti Martinu, ktorý dokáže takúto ponúknutú príležitosť využiť a v zápase sa chytí. Až v tretej tretine sme opäť hrali podľa našich predstáv, ale mali sme už príliš veľkú stratu na to, aby sme mohli pomýšľať na lepší výsledok.

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Verili sme, že po predchádzajúcich vyrovnaných zápasoch s Trenčínom môžeme v tomto zápase bodovať. V prvej tretine sme málo korčuľovali, prehrávali sme osobné súboje a boli sme pod veľkým tlakom súpera, takže cez prvú prestávku sme hráčom vstúpili do svedomia. V druhej tretine sme vysunuli obranu vyššie a narobili sme súperovi veľa problémov, navyše nám vyšli presilovky a vypracovali sme si náskok, ktorý sme dokázali udržať až do konca zápasu, hoci v záverečnej tretine nás Trenčín pritlačil. Som rád, že sme v tomto náročnom zápase uspeli.