Pondelok, 22. október, 2018 | Meniny má Sergej
VOLEJBAL ŽENY, 1. LIGA STRED

Improvizácia vyšla, domov doviezli dievčatá štyri body

Martinčanky v Brezne potvrdili pozíciu lídra tabuľky. Napriek tomu, že nastúpili v oklieštenej zostave, prvý zápas jednoznačne vyhrali a aj v odvete zanechali dobrý dojem.

Brezno - TASK Martin 0:3 (-22, -19, -19)

Brezno - TASK Martin 3:2 (17, -22, -19, 24, 10)

BREZNO. Základ víťazstva v úvodnom zápase položili Martinčanky v dramatickej koncovke prvého dejstva. V nej ukázali pevnejšie nervy i viac volejbalového umenia. Raketový nástup mali i do druhého setu, keď po pár minútach viedli 13:1 a na palubovke jednoznačne dominovali. Hernú pohodu a dostatok sebavedomia si preniesli i do ďalšej časti hry, a tak duel s prehľadom dotiahli do víťazného konca.

V odvete sa hral oveľa vyrovnanejší volejbal. Domáce dievčatá nastúpili na ihrisko veľmi koncentrované, robili menej zbytočných chýb a zaslúžene sa tešili zo zisku prvého setu. Prostredná časť stretnutia opäť patrila tímu z Turca, ktorý potvrdil pozíciu lídra tabuľky a zvrátil stav duelu vo svoj prospech. Najdôležitejší moment zápasu prišiel v závere štvrtého dejstva. Zlomové lopty dokázali získať Breznianky, vyrovnali stav setov na 2:2 a psychickú výhodu si následne preniesli aj do tajbrejku. Ten vyhrali na 10 a pripravili Martinu druhú prehru v súťaži.

MARTIN: Babejová, Vítková, Kyselicová, A. Hronská, Turanová, Šurabová. Striedala: Masnicová.

Richard Sklenka, tréner Martina: - Do Brezna sme cestovali v oklieštenej zostave, navyše bez blokárky, a preto som nemal pred dvojzápasom s kvalitným protivníkom veľké oči. So zostavou bolo treba improvizovať, a tak sme si vyskúšali i hru na dve rozohrávačky. Takýto variant sa dnes nepoužíva príliš často, no na moje príjemné prekvapenie fungoval v našom prevedení celkom dobre. Domáce najmä v prvom dueli robili dosť chýb. Moje zverenkyne to dokázali využiť a koncentrovaným výkonom úvodné stretnutie vyhrali bez straty setu. V odvete už súperky spresnili svoju hru a diváci mohli vidieť zaujímavé predstavenie. V odvete domáce potvrdili, že majú dobrý tím. Otočili nepriaznivý priebeh a zaslúžene vyhrali.

*Ostatné výsledky: Námestovo - Kysucké Nové Mesto 0:3 a 1:3, Novoť - voľno.

1. Martin 20 16 2 1 1 57:16 53

2. K. N. Mesto 20 13 2 1 4 49:23 44

3. Brezno 20 11 2 1 6 44:29 37

4. Námestovo 20 2 2 4 12 22:53 14

5. Novoť 20 0 0 2 18 9:60 2