MARTIN. Divadelné námestie v Martine sa okolo 16. hodiny začalo len pozvoľne zapĺňať, v čase ohláseného začiatku verejného zhromaždenia bolo v priestore pred budovou Milénia len pár desiatok ľudí. Mnohí občania však sledovali dianie na námestí z chodníkov pri obchodoch, či divadla a postupne sa k protestujúcim pridali.
V Martine tak proti Gorile protestovalo okolo tristo, pri optimistických odhadoch možno okolo štyristo ľudí. Paradoxne, oraganizátori začali protest s odhŕňaním snehu z námestia.
Réžiu držali mladí
Protest sa niesol v réžii mladých ľudí. Z ich prejavov sa chrlila kritika na finančnú skupinu Penta, politikov, ale aj na (ne)činnosť prokuratúry a súdov. Ľudia sa najviac rozhorčili pri slovách o nevyšetrení mnohých káuz takmer všetkých ponovembrových vlád. Od Mečiarovych amnestií, cez vláčiky, nástenkového tendra, predaja emisii, platiny a mnohých ďalších. Dav si aj zapískal a skandovaním posielal Gorily do basy.
Protest skončil pochodom
Protest proti Gorile pokračoval pochodom cez mesto k súsošiu Jánošíka, odkiaľ sa cez pešiu zónu a Štúrovu štvrť presunul k Mestskému úradu v Martine. Počas pochodu ľudia skandovali heslá - V jednote je sila, Pridajte sa k nám a najčastejšie už spomínaný slogan Gorily do basy. Okolo pol šiestej protest skončil, pričom organizátori prítomných vyzvali, aby sa ďalšieho zúčastnili v predvečer parlamentných volieb 9. marca.
Protest prebehol bez narušenia verejného poriadku. Policajti, ktorých bolo v uliciach mesta pomerne dosť, nemali dôvod zasahovať.
Upozornenie: Viac si o proteste, ako aj o reakciách zúčastnených, prečítate v najbližšom vydaní Turčianskych novín. Vyjdú v utorok 21. februára.