Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír
HOKEJ, TIPSPORT EXTRALIGA

Presilovkový koncert Martinčanov poslal do kolien Žilinu

V zápase samých zvratov naklonili misky váh domáci na svoju stranu na začiatku 57. min a vedenie si už potom, ako v druhej tretine, nedali vziať.

MHC Mountfield – MsHK Žilina 7:5 (0:0, 3:4, 4:1)

MARTIN. V úvodnej tretine sa brankári na nedostatok práce nemohli sťažovať. V 2. min sa až pred Šimka dostal Stupka, ale neuspel. Rovnako na druhej strane neprekvapil Murína v dobrej pozícií Ižvolt. Potom hrali Martinčania presilovku. Z pozície obrancu nebezpečne pálil Škoda, vzápätí mal Murín problém i s Výborného nahodením. Početnú výhodu hrali i hostia, avšak k poriadnemu zakončeniu sa prakticky nedostali.

V druhej polovici úvodnej časti už boli Žilinčania častejšie pred Šimkom a najmä pri hre štyroch na štyroch to bolo pred ním ako na strelnici. Devečka, Drevenák a ani Smotrila recept na prekonanie martinského brankára nenašli. Pred prvou prestávkou ešte divákov zo sedadiel zdvihol Murček, avšak hostia ho v poslednej chvíli stihli pred odkrytou bránou odstaviť od puku.

V prostrednej časti sa roztrhlo vrece s gólmi. Šesť zo siedmich padli v presilovkách. Martin po góloch Brcka a Ižvolta viedol 1:0 a 2:1, za hostí odpovedal Dlouhý a Róbert Huna. V 31. min už išli Žilinčania do trháku, keď sa zblízka presne trafil Drevenák. Spišiakovci vyrovnali v 39. min, po Fadrného strele sa pred Murínom najlepšie zorientoval Brcko. Nebolo to však ešte všetko, sedem sekúnd pred koncom tretiny po vyšachovaní martinskej defenzívy naklonil misky váh na stranu hostí Róbert Huna.

Aj tretie dejstvo bolo hektické. Martinčanov gól do šatne nepoložil a v 45. min Výborný, ako ináč opäť v presilovke, vyrovnal. Hostia ešte raz zdvihli hlavy a v 53. min Smotrila so šťastím priblížil Žilinčanov k trom bodom. Tie ale nakoniec brali Turčania. V 54. min v páde zavelil k parádnemu obratu v početnej výhode Ižvolt, ktorý potom dokonal v 57. min Važan a napokon ešte poisťoval 100 sekúnd pred koncom Kriška.

FAKTY O ZÁPASE

Góly: 21:34 Brcko (Fadrný, Výborný), 24:44 Ižvolt (Zeliska, Macejka), 38:50 Brcko (Fadrný), 44:07 Výborný (Fadrný, Škoda), 53:56 Ižvolt (Škoda, Kriška), 56:01 Važan (Galamboš) a 58:20 Kriška (Škoda, Zeliska), resp. 23:39 Dlouhý (Sivák, Kudělka), 30:13 Róbert Huna (Devečka, Murín), 32:14 Drevenák (Houdek, Troliga), 39:53 Róbert Huna (Richard Huna, Sivák) a 52:32 Smotrila (Drevenák). Vylúčení: 10:11 na 2 min. Vyššie tresty: Galamboš, Fadrný (MT) obaja na 10 min za nešportové správanie. Presilovky: 5:3, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Lauf – Bogdaň, P. Korba. Diváci: 2 200.

MARTIN: Šimko – Matejka, Drgoň, Brcko, Výborný, Leško, Zukal, Vartovník, Škumát – Sobota, Galamboš, Važan – Kriška, Škoda, Fadrný – Macejka, Zeliska, Ižvolt – Themár, Murček, Cíger.

ŽILINA: Murín – Devečka, Kudělka, Krčula, Dlouhý, Ďurkech, Houdek – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, Stupka – Drevenák, Troliga, Smotrila – Sýkora, Linet, Kubiš.

TRÉNERI O ZÁPASE

Branislav Stolárik, Martin: Do zápasu sme nastupovali s cieľom vyhrať. Po prvej tretine, ktorá nám moc nevyšla, prišli dve divoké. Možno keby nebolo toľko vylúčení, tak by ta hra bola iná. Presilovky nám išli a to rozhodlo. Škoda, že Bystrica vyhrala v Košiciach, zatvorilo nám to definitívne brány do play off.

Milan Jančuška, Žilina: - V hre piatich na piatich sme boli lepším mužstvom. Rozhodli však presilovky. Nechápem, prečo sme mali za stavu 5:4 pre nás toľko vylúčených. Bola to fraška. Ako tréner by som z takého to víťazstva nemal radosť.