Sobota, 16. október, 2021 | Meniny má VladimíraKrížovkyKrížovky
HOKEJ, TIPSPORT EXTRALIGA

Hokejisti trápili majstra

Mountfield odohral v Košiciach dobré stretnutie. Po dvoch tretinách viedol 3:1, ale nakoniec prehral na východe republiky aj 39. zápas po sebe.

Proti Martinčanom nastúpil aj odchovanec martinského hokeja Peter Bartoš.Proti Martinčanom nastúpil aj odchovanec martinského hokeja Peter Bartoš. (Zdroj: SITA)

HC Košice – MHC Mountfield 4:3 (0:1, 1:2, 3:0)

KOŠICE. V metropole východu sa Martin z víťazstva naposledy tešil v januári 1998 a za kratší koniec ťahal s oceliarmi v 38. zápasoch v rade. Proti Košiciam sa mu nedarí ani v tejto sezóne, v ktorej s nimi prehral všetky vzájomné zápasy. Favorit mu však čiernu sériu nechcel nechať pretrhnúť, pretože v prípade trojbodového zisku si mohol definitívne zaistiť prvenstvo po základnej časti.

Od úvodu duelu sa v Steel aréne bolo na čo pozerať. Už v 1. min mal výbornú príležitosť Jenčík, no Šimko potvrdil dobrú formu. Potom prevzali iniciatívu hostia a odmeny sa dočkali v 8. min. Themár pekne potiahol puk popri mantinely až do útočného pásma. Krížnou prihrávkou našiel na modrej čiare Škumáta a proti jeho delovke bol Hylák bezmocný. O šesť minút neskôr mal stopercentnú šancu na vyrovnanie Hvila, ale miesto odkrytej brány trafil vlastného spoluhráča. V 17. min sa v rohu pekne uvoľnil Cíger. Našiel Themára, z ktorého pohotovým zakončením mal Hylák plné ruky práce. V závere prvej časti sa ešte mohol do streleckej listiny po peknej individuálnej akcii Grona zapísať Miklík.

V 23. min Martinčania zle striedali. Odrazený puk sa dostal na hokejku Spilára a jeho strelu švihom popod Šimkovu vyrážačku zastavila až sieť. O šesť minút neskôr mal obrovskú možnosť, po chybe oceliarov vo vlastnom obrannom pásme a prihrávke Važana, aktívny Galamboš. Následne sa už Turčania dokázali presadiť. Po dobrej práci Ižvolta s Macejkom sa puk dostal k Brckovi a ten svoj strelecký apetít z posledných zápasov potvrdil presným zakončením medzi Hylákove betóny. Vzápätí dostal Mountfield výhodu presilovky. Matejka počas nej videl pred bránou voľného Galamboša a na jeho lišiacky teč nemal Hylák nárok.

Tretia tretina však oveľa lepšie vyšla domácim. V 42. min Jenčík ideálne načasoval prihrávku na Grona a ten znížil. O sedem minút neskôr potrestal slabší dôraz hostí pred Šimkom pohyblivý Hvila a začínalo sa odznovu. V ďalších minútach zverenci trénera Ihnačáka ešte zvýšili obrátky. Ich aktivita vyvrcholila v 57. min, keď Pašek zakončil peknú kombinačnú akciu Hvilu so Spilárom a rozhodol o víťazstve Košíc.

FAKTY O ZÁPASE

Góly: 22:58 Spilár, 41:14 Gron (Jenčík), 48:08 Hvila (Chovan) a 56:42 Pašek (Spilár, Hvila), resp. 7:28 Škumát (Themár, Vartovník), 34:37 Brcko (Ižvolt, Macejka), 37:12 Galamboš (Matejka, Fadrný) Vylúčení: 3:3 na 2 min. Presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Grečko – Korba, Smrek. Diváci: 4 336. KOŠICE: Hylák – Homer, Tabaček, Šeda, Kolba, Novák, Chovan, Slimák – Bartoš, Kristek, Zálešák – Jenčík, Gron, Miklík – Pašek, Hvila, Dravecký – Chovan, Mlynarovič, Spilár. MARTIN: Šimko – Matejka, Zukal, Brcko, Výborný, Leško, Škumát, Tupý – Sobota, Galamboš, Važan – Kriška, Škoda, Fadrný – Macejka, Zeliska, Ižvolt – Themár, J. Cíger, Vartovník.

TRÉNERI O ZÁPASE

Miroslav Ihnačák, Košice: - Martin odohral dobý zápas. V tretej tretine však dostali moji zverenci jedinú úlohu. Otočiť stretnutie. Podarilo sa a preto môžem duel, napriek z našej strany dvom nevýrazným tretinám, hodnotiť pozitívne. Na víťazstvo sme sa v každom prípade poriadne nadreli.

Branislav Stolárik, Martin: - Do zápasu sme vstúpili s čistou hlavou, bez nervov. Mužstvo chcelo v Košiciach uspieť a prelomiť čiernu sériu prehier. Dve tretiny sa nám to aj darilo a chalani boli úradujúcemu majstrovi vyrovnaným súperom. Kontaktný gól Košíc v úvode tretej tretiny však prišiel príliš skoro a nakopol súpera k obratu.