Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila
HOKEJ, TIPSPORT EXTRALIGA

Hokejisti trápili majstra

Mountfield odohral v Košiciach dobré stretnutie. Po dvoch tretinách viedol 3:1, ale nakoniec prehral na východe republiky aj 39. zápas po sebe.

Proti Martinčanom nastúpil aj odchovanec martinského hokeja Peter Bartoš.(Zdroj: SITA)

HC Košice – MHC Mountfield 4:3 (0:1, 1:2, 3:0)

KOŠICE. V metropole východu sa Martin z víťazstva naposledy tešil v januári 1998 a za kratší koniec ťahal s oceliarmi v 38. zápasoch v rade. Proti Košiciam sa mu nedarí ani v tejto sezóne, v ktorej s nimi prehral všetky vzájomné zápasy. Favorit mu však čiernu sériu nechcel nechať pretrhnúť, pretože v prípade trojbodového zisku si mohol definitívne zaistiť prvenstvo po základnej časti.

Od úvodu duelu sa v Steel aréne bolo na čo pozerať. Už v 1. min mal výbornú príležitosť Jenčík, no Šimko potvrdil dobrú formu. Potom prevzali iniciatívu hostia a odmeny sa dočkali v 8. min. Themár pekne potiahol puk popri mantinely až do útočného pásma. Krížnou prihrávkou našiel na modrej čiare Škumáta a proti jeho delovke bol Hylák bezmocný. O šesť minút neskôr mal stopercentnú šancu na vyrovnanie Hvila, ale miesto odkrytej brány trafil vlastného spoluhráča. V 17. min sa v rohu pekne uvoľnil Cíger. Našiel Themára, z ktorého pohotovým zakončením mal Hylák plné ruky práce. V závere prvej časti sa ešte mohol do streleckej listiny po peknej individuálnej akcii Grona zapísať Miklík.

V 23. min Martinčania zle striedali. Odrazený puk sa dostal na hokejku Spilára a jeho strelu švihom popod Šimkovu vyrážačku zastavila až sieť. O šesť minút neskôr mal obrovskú možnosť, po chybe oceliarov vo vlastnom obrannom pásme a prihrávke Važana, aktívny Galamboš. Následne sa už Turčania dokázali presadiť. Po dobrej práci Ižvolta s Macejkom sa puk dostal k Brckovi a ten svoj strelecký apetít z posledných zápasov potvrdil presným zakončením medzi Hylákove betóny. Vzápätí dostal Mountfield výhodu presilovky. Matejka počas nej videl pred bránou voľného Galamboša a na jeho lišiacky teč nemal Hylák nárok.

Tretia tretina však oveľa lepšie vyšla domácim. V 42. min Jenčík ideálne načasoval prihrávku na Grona a ten znížil. O sedem minút neskôr potrestal slabší dôraz hostí pred Šimkom pohyblivý Hvila a začínalo sa odznovu. V ďalších minútach zverenci trénera Ihnačáka ešte zvýšili obrátky. Ich aktivita vyvrcholila v 57. min, keď Pašek zakončil peknú kombinačnú akciu Hvilu so Spilárom a rozhodol o víťazstve Košíc.

FAKTY O ZÁPASE

Góly: 22:58 Spilár, 41:14 Gron (Jenčík), 48:08 Hvila (Chovan) a 56:42 Pašek (Spilár, Hvila), resp. 7:28 Škumát (Themár, Vartovník), 34:37 Brcko (Ižvolt, Macejka), 37:12 Galamboš (Matejka, Fadrný) Vylúčení: 3:3 na 2 min. Presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Grečko – Korba, Smrek. Diváci: 4 336. KOŠICE: Hylák – Homer, Tabaček, Šeda, Kolba, Novák, Chovan, Slimák – Bartoš, Kristek, Zálešák – Jenčík, Gron, Miklík – Pašek, Hvila, Dravecký – Chovan, Mlynarovič, Spilár. MARTIN: Šimko – Matejka, Zukal, Brcko, Výborný, Leško, Škumát, Tupý – Sobota, Galamboš, Važan – Kriška, Škoda, Fadrný – Macejka, Zeliska, Ižvolt – Themár, J. Cíger, Vartovník.

TRÉNERI O ZÁPASE

Miroslav Ihnačák, Košice: - Martin odohral dobý zápas. V tretej tretine však dostali moji zverenci jedinú úlohu. Otočiť stretnutie. Podarilo sa a preto môžem duel, napriek z našej strany dvom nevýrazným tretinám, hodnotiť pozitívne. Na víťazstvo sme sa v každom prípade poriadne nadreli.

Branislav Stolárik, Martin: - Do zápasu sme vstúpili s čistou hlavou, bez nervov. Mužstvo chcelo v Košiciach uspieť a prelomiť čiernu sériu prehier. Dve tretiny sa nám to aj darilo a chalani boli úradujúcemu majstrovi vyrovnaným súperom. Kontaktný gól Košíc v úvode tretej tretiny však prišiel príliš skoro a nakopol súpera k obratu.

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  2. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  3. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  9. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  10. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?

Takto by malo vyzerať martinské aquacentrum

​​​​​​​Jednoduché a čisté riešenie budúceho aquacentra v Martine zaujalo odbornú porotu najviac. Mesto tak má štúdiu, ako by mal vyzerať moderný komplex, ktorý časom nahradí nevyhovujúcu mestskú plaváreň.

Pod dohľadom kamery sú ďalšie turčianske obce

Turčianske obce chcú proti vandalizmu, čiernym skládkam i krádežiam bojovať aj kamerovým systémom. Prehľad tak budú mať tiež o autách jazdiacich dedinou.

Najhoršia cesta v Rakši je už minulosťou

​​​​​​​S kompletnými opravami miestnych komunikácií práve finišujú v Rakši. Veď päťdesiat rokov iba dookola plátali výtlky.