Pondelok, 28. máj, 2018 | Meniny má Viliam
HOKEJBAL

Martinčania na nulu porazili lídra

Martin má na jar skvelú formu a najmä doma je neporaziteľný. Najprv zdolal Žiar a v nedeľu si poradil s Nitranmi. Tí však z Turca neodchádzali naprázdno. V sobotu vyhrali vo Vrútkach, hoci po prvej tretine prehrávali trojgólovým rozdielom.

Rastislav Bielený takto zvýšil v zápase s Nitrou na 2:0 pre Martin.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Vitamins Martin – Žiar nad Hronom 4:2 (1:0,3:1, 0:1)

MARTIN. Domáci boli lepší, dokázali dostať svojho súpera pod tlak, no v útočnej aktivite narážali na vynikajúci výkon hosťujúceho brankára, ktorý im zneškodnil značné množstvo streleckých príležitostí.

Martinčania mali dobrý vstup do zápasu a už v 3. min Wagner po vyšachovaní obrany Žiaru v presilovke trafil odkrytý kút brány. V prvej časti to však bolo z ich strany napriek stálemu tlaku všetko.

V druhej tretine hostia v 19. min vyrovnali, početnú výhodu o dvoch hráčov využil Takáč. Domáci bleskovo odpovedali a o 26 sekúnd Tomka strelou pod hornú žŕdku vrátil Turčanom vedenie. To potom v 21. min v oslabení poisťoval Žulko, ktorý potom v 23. min dorážkou pridal i ďalší gól.

V záverečnom dejstve sa presadili len hostia, Jurošeka v presilovke prekonal Matuška.

Góly: 2:56 Wagner, 19:24 Tomka, 20:15 a 22:51 Žulko, resp. 18:58 Takáč a 30:15 Matuška. MARTIN: Jurošek – Fedor, Šalaga, Podhorský, Zezula, Jakubský, Zluky – Bielený, Kollár, Wagner – Silvester, Žulko, Michnáč – Borsík, Nauš, Tomka.

Jozef Ďuris, tréner Martina: Až na obrovské množstvo zahodených šancí, nemám hráčom čo veľmi vyčítať. K zápasu pristúpili zodpovedne, dali doňho všetko. Súper mal aj šťastie, päťkrát mu pomohla tyčka.

Kométa Vrútky – Nitra 3:5 (3:0, 0:5, 0:0)

VRÚTKY. Líder súťaže prežíval v prvej tretine krušné chvíle. Domáci sa doňho poriadne zahryzli od 3. do 7. min mu pripravili poriadne studenú sprchu v podobe troch presných zásahov. O prvý sa postaral Vidlár, o druhý Pastorek a na nádejných 3:0 zvyšoval Luták. Paradoxne, všetky góly strelili domáci spoza modrej čiary.

Po prestávke sa karta obrátila. Hosťom pomohlo rýchle využitie presilovky, po ktorej sa v 16. min vrátili do stretnutia. Keď potom o 41 sekúnd Cajchan znižoval už len na rozdiel gólu, dalo sa tušiť, že Nitrania budú chcieť zápas otočiť. Podarilo sa im to bleskovo. V 21. min vyrovnal Hrivnák, pričom na začiatku 25. min už výsledok otáčal Cebo. Dileo vrútockej skazy ešte o ďalšie dve minúty v presilovke dokonal Titka.

V poslednej časti sa Kométa snažila s výsledkom niečo urobiť, mala aj nejaké šance, ale skóre sa už nemenilo.

Góly: 3:00 Vidlár, 5:25 Pastorek a 6:59 Lupták, resp. 15:44 Kašša, 16:25 Cajchan, 20:57 Hrivnák, 24:04 Cebo a 26:36 Titka. VRÚTKY: Fáber – Javor, Vidlár, Guraj, Lupták, Pastorek, Greňo – Lihan, Kerdík, Frkáň – Vojtas, J. Kováč, Mažári – Hlaváč, Šibík, Mišík.

Zdeno Jurčák, tréner Vrútok: - Bez štyroch hráčov základnej zostavy sme začali nad očakávanie dobre, čoho výsledkom bol trojgólový náskok. Škoda, že ďalšie dve dobré možnosti ostali nevyužité. V druhej časti súper ukázal svoje kvality a otočil výsledok. Nám potom už na zvrat chýbali sily.

Imperial Vitamins Martin – Nitra 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

MARTIN. Zápas mal vysokú úroveň. Hráči išli na doraz, nič si nedarovali. Po úvodných taktických šachoch pomohla domácim presilovka, v ktorej hosťom viackrát podkúrili. Gól však padol až po nej. V 9. min Žulko od modrej vystrelil a odrazenú loptičku usmernil Starosta zblízka do siete.

V druhej časti mali hostia viac z hry, ich prevaha však vyrovnanie napriek viacerým príležitostiam nepriniesla.

Martinčania skvele vstúpili do tretej tretine. Žulko v strednom pásme zachytil rozohrávku hostí, poslal do brejku Bieleného, ktorý strelou nad lapačku zvýšil na 2:0. Zverenci Jozefa Ďurisa potom držali súpera na dištanc, veľmi mu už nedovolili. Naopak, v 39. min sa Wagner po ďalšom brejku na dvakrát postaral o definitívu.

Góly: 8:36 Starosta, 30:49 Bielený a 38:48 Wagner. MARTIN: Jurošek – Fedor, Šalaga, Podhorský, Zezula, Jakubský, Zluky – Starosta, Wagner, Kollár – Bielený, Učník, Žulko – Borsík, Silvester, Michnáč.