TURANY. Pod Kriváňom už býva v posledných sezónach zvykom, že počas prípravného obdobia panuje v klube špecifická atmosféra. Veci sa spravidla doťahujú až na poslednú chvíľu a ani táto zima nie je výnimkou.
„Náš káder by sme potrebovali vystužiť. K dispozícii zatiaľ máme 13 hráčov, čo je na najvyššiu regionálnu súťaž málo. Vedenie sa snaží získať štyroch srbských futbalistov, no týždeň pred štartom jarnej časti ešte ich príchod nie je dotiahnutý,“ hovorí šéf turianskej lavičky Dragan Drljača.
Účastníkovi Majstrovstiev regiónu stred sa nepodarilo zohnať ani súpera na posledný prípravný duel. Miesto jarnej generálky sa tak všetci stretli aspoň na tréningu.
„Oslovené kluby už mali dohodnuté stretnutia. Je to veľká škoda, ale chalani aj na tréningu odviedli maximum. Všetko robili s chuťou, čo je výborný signál.“
Srbský kormidelník sa počas súťaže bude spoliehať predovšetkým na Petra Babniča. Bývalý reprezentant je prirodzeným lídrom a kabína ho rešpektuje.
„Mladí futbalisti sa od neho môžu veľa naučiť. Ak budú chcieť, môžu výrazne futbalovo vyrásť a priamo úmerne s ich progresom narastie aj kvalita celého tímu. Teraz je len na nich, ako túto šancu využijú.“
Počas zimnej prestávky odohrali Turany štyri prípravné zápasy. Dvoch súperov porazili a dvom podľahli.
„Využívali sme predovšetkým umelú trávu vo Vrútkach. Účasť na tréningoch síce nebola ideálna, ale na amatérskej úrovni sa s týmto problémom musí vysporiadať asi každý klub.“
Rodák z Balkánu napriek množstvu prekážok nepodlieha panike a verí, že jeho zverenci zo súťaže nevypadnú. Dôvod jeho optimizmu je jednoduchý.
„Som v Turanoch len krátko, ale vidím, aké množstvo energie sú tu ľudia pre futbal schopní obetovať. Spolu s chalanmi spravíme všetko preto, aby sme sa im aj fanúšikom za podporu čo najlepšie poďakovali,“ tvrdí Dragan Drljača.