Streda, 14. november, 2018 | Meniny má Irma
FUTBAL, V. LIGA

Chalupka nemôže chytať, tak dáva góly

Skvelú premiéru má za sebou Martin Chalupka. Po operácii sa síce nemôže postaviť do brány, no na post útočníka si trúfol. A oplatilo sa. Štiavničanom rozhodol zápas.

Martin Chalupka takto zvýšil na 2:0 v zápase T. Štiavničky proti Bešeňovej.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Turčianska Štiavnička – Bešeňová 2:0 (1:0)

T. ŠTIAVNIČKA. V jarnej premiére sa domácim vydaril úvod stretnutia. Už v prvej minúte zverencom trénera Tibora Rataja vyšla rýchla krídelná akcia, na ktorej konci Chalupka usmernil hlavou loptu do siete.

V 3. min sa ukázala nová posila Štiavničanov. Trebula vypálil z 25 metrov a hosťujúci brankár mal čo robiť, aby končekmi prstov vytlačil loptu na brvno.

Tretiu príležitosť si Turčania, ktorí mali v strede poľa prevahu, vypracovali v 26. min. Chalupkovu hlavičku brankár Bešeňovej vyrazil iba pred seba, no Rendko snažiaci sa o dorážku zblízka loptu netrafil.

Hostia, ktorí na jeseň nazbierali rovnaký počet bodov ako domáci, v prvom dejstve veľmi nebezpeční neboli. Zamerali sa len na bránenie, pričom občasné brejky nedokázali doviesť do finálnej podoby. Aj preto ostal brankár Margertin v úvodnom polčase bez práce.

Obraz hry sa ani po prestávke nezmenil. Domáci udávali tempo hry a bez väčších problémov kontrolovali vývoj stretnutia. V 55. min sa v dobrej pozícii ocitol Gregor, z 10 m však bránu netrafil. Trojbodová poistka prišla v 65. min. Bodoríkovu strelu vyrazil brankár hostí iba pred seba a dôrazný Chalupka pohotovo zvýšil na 2:0. Ratajovci mohli ešte výsledok prikrášliť, no šance Čujka a Gregora ostali nevyužité.

Tibor Rataj, tréner T. Štiavničky: - Pred súperom sme mali rešpekt, ale na zápas sme sa dobre pripravili. Na chlapcoch bolo vidieť, že sú hladní po futbale, čo sa prejavilo na ich obrovskom chcení a vôli uspieť. Sústredili sme sa hneď na začiatok a ten nám vyšiel parádne. Rýchly gól nám pomohol, po ňom sme diktovali tempo hry. V dobrom výkone moji zverenci pokračovali aj po prestávke. Druhý presný zásah bol vyvrcholením ich poctivej roboty.

Mošovce – Klin 2:0 (1:0)

MOŠOVCE. Pôvodne sa podľa rozhodnutia ŠTK SsFZ hrať nemalo, no funkcionári v Mošovciach urobili všetko preto, aby si jarnú premiéru odbili v pôvodnom termíne. A urobili dobre, hráči sa im za ich úsilie odvďačili víťazstvom.

Zápas začal z oboch strán opatrne, no v 10. min sa z čista jasna dostal do samostatného nájazdu Kosmeľ, avšak Plešo ho vychytal.

V 23. min Kalnicky potvrdil svoje kanonierske schopnosti a z 30 metrov parádnou strelou k žrdi rozveselil tábor domácich priaznivcov. Tým náladu mohol ešte vylepšiť Lehotzký, ktorý po rohovom kope najprv trafil hlavičkou brankára, pričom jeho následnú dorážku zastavila až žrď. V závere polčasu Lúdikovi, číhajúcemu pri tyčke, chýbal na gól iba krok.

Po prestávke Oravčania ožili a najmä prvých desať minút mali viac z hry. Keď však v 57. min Mošovčanom vyšiel rýchly brejk, na ktorého konci sa po Fazikovom centri presne hlavou trafil M. Ertel, bolo o osude zápasu rozhodnuté.

Góly: 23. Kalnický a 57. Michal Ertel. MOŠOVCE: Plešo – Magoč, Lehotzký (45. J. Ertel), P. Lúdik, M. Ďanovský – Fazika, Kalnický, Záborský, A. Ďanovský – Zubáň, M. Ertel.

Ján Tomka, tréner Mošoviec – Spočiatku to bolo z oboch strán nervózne, nás však upokojil prvý gól. Hostia hrýzli najmä na začiatku druhého polčasu, no keď sme pridali druhý presný zásah, tak zápas prakticky zabalili. Teší ma, že si chlapci trpezlivo počkali na svoju chvíľu a keď prišla, tak ju využili. Za kolektívny výkon si zaslúžia pochvalu.

Ostatné výsledky 14. kola: Palúdzka – Likavka 5:2, Černová – Ludrová 8:0, Vrútky - Bobrov 1:0. Zápasy T. Kľačany – Dúbrava a Trstená – Dražkovce boli odložené.

1. OMV má riešenie na neohlásených kuriérov
  2. Platíte si poistenie domova zbytočne?
  9. Hidradenitída - kožná choroba, o ktorej sa nehovorí
  10. Rozhodnite v sobotu o starostoch aj o svojom dôchodku!
  1. Platíte si poistenie domova zbytočne?