Valča odolávala, no neodolala

Líder z Malého Čepčína zvýšil náskok pred Kláštorom na sedem bodov. Ten po prekvapujúcej remíze s Trebostovom klesol na tretie miesto. Na druhé sa po výhre nad Krpeľanmi vrátili Žabokreky.

Doťahoval, ale nedotiahol. Brankár Bobček zo Sklabine bol na pokus Dubovčana Kováča prikrátky.Doťahoval, ale nedotiahol. Brankár Bobček zo Sklabine bol na pokus Dubovčana Kováča prikrátky. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Malý Čepčín – Valča 1:0 (0:0)

M. ČEPČÍN. Líder súťaže sa na tri body poriadne nadrel a zabezpečil si ich až päť minút pred koncom. Dovtedy si nevedel poradiť s pevnou defenzívou Valčanov, ktorí priestor pred svojou bránou doslova zabetónovali.

Favorit sa mohol rýchlo ujať vedenia, no Ľ. Hromada zahodil jedenástku. Potom v dobrej pozícií minul bránu Koleník a v 40. min si so strelou Vereša poradil brankár Noga.

Aj po prestávke sa zväčša hralo na jednu bránu. Koleníkovci búšili, ale dlho sa nevedeli napriek prevahe presadiť. Hostia trpezlivo čakali na svoju šancu a tá prišla v 80. min. Gól na kopačke mal Červeň, ktorý však Topora zblízka neprekonal. Valčanov to zamrzelo o chvíľu. V 85. min Ch. Chovanec centrom našiel hlavu Hromadu a ten nekompromisne rozhodol.

Gól: 85. Ľ. Hromada. M. ČEPČÍN: Topor – Ch. Chovanec – Kašuba, Šmatlák, Prokain, J. Chovanec (Scherer), Boďa, Koleník, Baruník (M. Chovanec), Hromada, P. Vereš. VALČA: J. Noga – Janík, Gloss, Tomčány, Romančík, Švábik, Červeň, T. Škuta, Ridzoň, Urmin (Kapusta), Jesenský.

Kláštor – Trebostovo 1:1 (1:0)

KLÁŠTOR POD ZNIEVOM. Favorit si ani jar neporadil s Trebostovom, hoci rovnako ako na jeseň mal výraznú prevahu. Brankár Baričič sa však viackrát vyznamenal, hoci pri pokusoch M. Jeťka a potom aj J. Jeťka (v druhom polčase) mu pomohlo brvno. Kláštorčania išli do vedenia v 25. min, keď po rohovom kope sa k odrazenej lopte dostal P. Černák a jeho prízemná strela skončila v sieti.

Po prestávke sa zverenci trénera M. Jeťka snažili pridať druhý – upokojujúci gól, no nedočkali sa ho. Naopak, v 70. min domáci zabudli na Mackuru, ktorý z hranice šestnástky vyrovnal.
Záverečný nápor domácich už zmenu skóre nepriniesol.

Góly: 25. Černák, resp. 70. Mackura. KLÁŠTOR: Jadroň – Černák, Cabada, Šmiček, Maroš (R. Lukášik), L. Mravec, T. Mravec. Schumichrast (Matuška), M. Jeťko, J. Jeťko, Slivka. TREBOSTOVO: Baričič – Trimaj, Kučírek, Sobkuliak, Výbošťok, Porubčanský, Pečit (Buocik), Stehlík (Kulašiak), Šťastniak (Pavlovič), Čepčány, Mackura.

Žabokreky – Krpeľany 2:0 (0:0)

ŽABOKREKY. Pred početnou diváckou kulisou to bol od začiatku najmä súboj domácich hráčov s hosťujúcim brankárom. Slovan mal viac z hry, bol aktívnejší, no v koncovke sa mu veľmi nedarilo. Navyše mal aj smolu, keď Šavolovu strelu z priameho kopu zastavila žrď a Majtejčíkov pokus zas brvno. Dynamo sa za prvý polčas len raz dostalo pred Štefánika, no ten musel po brejkovej akcii hostí vytiahnuť zo svojho repertoáru parádny zákrok, inak by jeho mužstvo išlo do kabín s jednogólovým mankom.

Aj po prestávke Slovan tlačil. Trpezlivosť sa mu vyplatila v 72. min, keď po krídelnej akcii sa k lopte dostal M. Kalnický, ktorý strelou k žrdi z hranice šestnástky otvoril skóre. Trojbodovú poistku pridal v 86. min po rohovom kope Šavola hlavou striedajúci Jesenský.

Góly: 72. M. Kalnický a 86. Jesenský. ŽABOKREKY: Štefánik – Bednář, Hulej (Bulák), Kališ, Wänke, Šavol, Ďanovský, Kysel, Maruniak (Jesenský), Matejčík, D. Kalnický, M. Kalnický. KRPEĽANY: D. Vojt – L. Kráľ, Dérer, Vaňko, R. Vojt, Krajinčák, Špirko, A. Kráľ (Volna), Časár, Badáň, M. Vojt.

Košťany – Diviaky 0:0

Domáci, ktorí mali na súpiske len jedenásť futbalistov, do 20 min na ihrisku dominovali. Výsledkom ich snaženia bol pokutový kop, ktorý však Zigo nepremenil. Tento okamih hostí povzbudil, vymanili sa z tlaku a aj oni začali viac útočiť. Košťany si do konca polčasu vypracovali ešte jednu šancu na, no ani tú sa im nepodarilo premeniť.

V druhom polčase už domácim dochádzali sily. Hostia prevzali iniciatívu, opticky mali viac z hry, no ani oni neboli strelecky úspešní. Brankári si tak bez väčších problémov, keďže šancí veľa nebolo, udržali čisté konto.

KOŠŤANY: Čordáš – Krkoša, Melník, Golský, Šenšel, Kotlár, Zigo, Lukašík, Bujna, Rohoň, Vácha. DIVIAKY: Ursíny – T. Koleno , Hyčko, Klein, Žatko (Š. Kviatkovský) , J. Koleno, Zelenec, M. Kviatkovský, Turčány, Gavrík, Hrivnák.

Dubové – Sklabiňa 4:4 (3:0)

Dubovčania viedli po polčase 3:0 a v 80. min i 4:2, no aj tak sa z víťazstva netešili. Sklabinčania stihli v závere vyrovnať.

Od úvodu sa hral obojstranne útočný futbal. V prvom polčase sa útoky striedali na oboch stranách, no v koncovke boli úspešní len domáci. Najmä Kováčovi išlo, ktorý do prestávky zaznamenal čistý hetrik.

Napriek nepriaznivému stavu zverenci trénera Rataja zápas nezabalili. Do hry ich vrátil Ľ. Bliznak, pričom o chvíľu M. Wehle z penalty znižoval už len na rozdiel gólu. Domáci znervózneli a aj keď si vytvorili šance, nedokázali ich premeniť. V 80 min sa to napokon predsa len podarilo Plicovi a po jeho presnom zásahu bolo 4:2. Sklabinčania znovu zdvihli hlavy a M. Truchlík im tretím gólom vykresal iskierku nádeje. Tá sa naplno rozhorela v nadstavenom čase, keď domácich vyrovnávajúcim gólom šokoval Lörinc.

Góly: Kováč 3 a Plica, resp. Ľ. Blizniak, Wehle (z 11m), M. Truchlík a Lörinc. DUBOVÉ: Košút – Ďatko, D. Hrivnák, M. Lettrich, Očkaj, Biščák (Čemi), Vereš, Dírer (Daubner) , Karas, Kováč (Plica), J. Hrivnák. SKLABIŇA: Bobček, J. Blizniak, Poláček, Macek, Bambušek, Ľ. Blizniak (Šupena), Wehle, Markovič, M. Truchlík, Saniga, Kováč (Lörinc).

14 Blatnica 13 1 12 16 : 44 1 -20

Poznámka: Zápasy Blatnica – Bystrička a Necpaly – Lipovec boli odložené.

Kanonieri

1. Ján Jeťko (Kláštor) – 28 gólov

2. Daniel Kalnický (Žabokreky), Marek Jeťko (Kláštor) a Lukáš Saniga (Sklabiňa) – po 12 gólov