Jeťkovci dali z ôsmich gólov sedem

Do rámca „očakávaných“ výsledkov nezapadol len jeden. Necpalčania prekvapujúco vyhrali v Sklabini. Favoriti z čela tabuľky nezaváhali, a tak ich boj o prvé miesto zatiaľ nemá novú zápletku.

Bystrička – Malý Čepčín 1:2 (1:1)

BYSTRIČKA. Úvod bol rušný. V 5. min opečiatkoval brvno Paško, v ďalšej skrumáži sa nakoniec domáci k lopte nedostali. Viac šťastia mali hostia. V 9. min vystrelil spoza šestnástky Líber a po teči domáceho Líšku išiel favorit do vedenia. Slovan vyrovnal v závere prvého dejstva. V 44. min Hanuliak ešte v čistej šanci neuspel, no po následnom rohu prekonal Topora hlavičkou Truban.

V druhom polčase hostia prepli na vyššie obrátky a mali loptu častejšie na kopačkách. V 55. min zatriasol brvnom Hromada, potom v 70. min sa po rýchlom brejku presadil striedajúci Rybár. Domáci sa snažili druhýkrát v zápase vyrovnať, no líder súťaže ich už do šance nepustil.

Góly: 45. Truban, resp. 9. Líner a 70. Rybár. BYSTRIČKA: Cupan – Greško (Štefánek), Truban, Líška, Blažek, Mazurák, Človiečik, Dolník, Paško, Hanuliak, Užík (Marko). M. ČEPČÍN: Topor – Líner (R. Boďa), CH. Chovanec, Šmatlák, Kašuba, Prokain, Rešetár, Koleník, M. Boďa, Ľ. Hromada, J. Chovanec (Rybár).

Lipovec – Žabokreky 0:1 (0:0)

LIPOVEC. V kvalitnom zápase mali v prvom polčase viac z hry hostia. Boli aktívnejší, kombinačnejší a aj dôraznejší v osobných súbojoch. Slovan sa dostal do dvoch dobrých príležitostí. V 35. min ratoval Lipovčanov Ondrík, ktorý po rohu vyhlavičkoval loptu z bránkovej čiary. Potom nebezpečne mieril hlavou aj D. Kalnický, no Hill nakoniec zasahovať nemusel. Ešte pred prestávkou po rohu pohrozili aj domáci, Kovalčikovu hlavičku vykopával z brankovej čiary obranca Žabokriek.

V druhom polčase zverenci trénera Kellera vyrovnali hru. Tá sa však zväčša odohrávala medzi šestnástkami a šancí veľa nebola. Rozhodnutie prišlo v nadstavenom čase. Po dlhom aute do šestnástky sa lopta dostala až k D. Kalnickému, ktorý ju zblízka poslal do siete.

Gól: 90. + D. Kalnický. LIPOVEC: Hill – Rybárik, Ondrík (Vallo), Raček, Kudelka, Kovalčík, Štilla, Kosinska, Ertl, Páleš, Smolár. ŽABOKREKY: Štefánik – Hulej, Kališ, P. Kalnický, Wänke, Šavol, Majerčík (Kysel), Maruniak (Horník), Matejčík, D. Kalnický, M. Kalnický.

Trebostovo – Dubové 1:1 (0:0)

Počas celého zápasu boli hostia technickejší a futbalovejší. Najmä Karasa, cez ktorého išla ich hra, bolo vidieť. Z prevahy však Dubovčania v úvodnom dejstve nič nevyťažili, hoci možnosti na skórovanie mali.

Po prestávke padali góly až v závere. V 80. min po priamom kope najvyššie vyskočil Kováč a hlavou prehodil domáceho gólmana. Trebostovčania odpovedali o tri minúty. Po ruke v šestnástke vyrovnal z jedenástky Baričič. Na konci ešte spoza veľkého vápna vypálil Porubčanský, no brankár P. Lettrich parádnym zákrokom udržal remízový stav.

Góly: 83. Baričič (pok. kop), resp. 80. Kováč. TREBOSTOVO: Baričič – Trimaj, Javorka, Sobkuliak (Paulovič), Výbošťok, Poribčanský, Kučírek, Stehlík (Pečit), Šťastniak (Kulašiak), Čepčány, Marguš. DUBOVÉ: P. Lettrich – L. Lettrich (Daubner), Miroslav Vereš, M. Lettrich, D. Hrivnák, Milan Vereš, Dadko, Kováč, Očkaj, Karas, J. Hrivnák (Plica).

Krpeľany – Košťany 3:0 (2:0)

V sychravom počasí predviedli obidve mužstvá priemerný výkon. Domáci začali lepšie, no v 5. a ani v 16. min Jančo svoje príležitosti nevyužil. Do tretice mu to však už vyšlo a v 20. min tvrdou ranou otvoril skóre. O druhý gól sa postaral M. Vojt, na jeho šikovnú strelu bol gólman Taraba prikrátky. Pred koncom polčasu mohol hosťujúci Šenšel znížiť, ale brankár D. Vojt sa pri jeho šanci vyznamenal.

Posmelení hostia začali druhé dejstvo lepšie a v 50. min mal Vácha na kopačke gólovú zápletku. Keďže však nedal, Košťany nemali nárok na úspech. Navyše, V 72. min Jančo svojim druhým presným zásahom stanovil konečný výsledok.

Góly: 20. a 72. Jančo a 28. M. Vojt. KRPEĽANY: D. Vojt – Hajas (Krajinčák), Dérer, Vaňko, Mačto, D. Časár, Špirko, Jančo, E. Časár (Huťka), M. Vojt, Badáň. KOŠŤANY: Taraba – Krkoša, Kotlár, Golský , Čordáš, Šenšel, Zigo, Berky, Bujna, Rohoň, Vácha.

Diviaky – Blatnica 3:1 (1:1)

Domáci sa hneď z prvej akcie ujali vedenia, keď prihrávku D. Hrivnáka zúžitkoval T. Koleno. O tri minúty hostia odpovedali vyrovnávajúcim gólom Líšku, ktorý potrestal chybu domácej obrany. V 28. min mohli ísť Blatničania dokonca do vedenia, no Lukáčovi po ďalekonosnej strele Škutu pomohla žrď.

V druhom polčase už malo Dynamo stálu prevahu, ktorú v 61. min presnou strelou z priameho kopu gólovo vyjadril najlepší hráč na ihrisku J. Koleno. Víťazstvo favorita poistil v 81. min po Kleinovom rohovom kope D. Hrivnák.

Góly: 1. T. Koelno, 61. J. Koleno a 81. D. Hrivnák, resp. 4. Liška. DIVIAKY: Lukáč – T. Koleno, Hyčko (M. Kviatkovský), Klein, Kubatka, J. Koleno, Zelenec, Žatko (Š. Kviatkovský), Húšťa, Gavrik, D. Hrivnák. BLATNICA: Švadlenka – Sklenár, Liška (Bohuš), Škuta, Baranček, Ďuris, Miškóci, Ďanovský, Medvecký, Jelluš (Kubačka), Boga (Kozák).

Valča – Kláštor 1:8 (0:3)

Do 22. min bola hra na ihrisku vyrovnaná, no gól J. Jeťka rozbehol kanonádu hostí, ktorí do polčasu ďalšími dvomi presnými zásahmi prakticky rozhodli o výsledku.

Kláštorčania sa s jasným vedením neuspokojili a aj po prestávke ďalej tvrdili muziku. Ich náskok postupne narastal, pričom domáci sa k slovu dostali až za stavu 0:7, keď sa o ich čestný úspech z penalty postaral Janík.

Góly: Janík (pok. kop), resp. M. Jeťko 4, J. Jeťko 3 a Slivka. VALČA: J. Noga – Urmin (Kapusta), Janík, Tomčány, Oravec, Švábik, Červeň, Škuta, Bizoň, Jesenský , B. Noga. KLÁŠTOR: Pekárik – M. Jeťko, Černák, Cabada , Róna (Šumichrast), T. Mravec, Krutek, Maroš (Lukašík), J. Jeťko, L. Mravec, Slivka (Šmiček).

Sklabiňa – Necpaly 1:3 (0:2)

Na začiatku stretnutia boli domáci aktívnejší, no postupne sa hra vyrovnala. V 17. min hostia udreli. Po rohovom kope sa lopta dostala ku Grajciarovi a Necpalčania po jeho presne mierenom pokuse viedli. V 37. min R. Hanzel nacentroval loptu do šestnástky Pádejovi a po jeho pohotovej koncovke bolo 0:2.

V 55. min dostal na polovici ihriska prihrávku R. Hanzel, prešprintoval sa s loptou až do pokutového územia a strelou do pravého horného rohu zvýšil vedenie hostí už na 3:0. V 63. min kopali rohový kop domáci, lopta sa v šestnástke poodrážala až k Bambušekovi a ten znížil. Potom mohol zdramatizovať duel Saniga, no sám pred Kevešom neuspel.

Góly: 63. Bambušek, resp. 17. Grajciar, 37. Pádej a 55. R. Hanzel. SKLABIŇA: Bobček – J. Blizniak (Klinčuch), Macek, Lacek (Kováč), Bambušek, M. Truchlík, Wehle, Markovič, Ľ. Blizniak, Saniga, Fleško. NECPALY: V. Keveš – J. Keveš, Roháčik, J. Dolník (Kňazko), R. Hanzel, Staník, Grajciar, Frolo, M. Hanzel, P. Dolník (Maroš), Pádej.