Streda, 24. január, 2018 | Meniny má Timotej
IV. LIGA SEVER

Krkoša najskôr zaváhal, no v nadstavenom čase chytil penaltu

Belá položila základ svojho víťazstva v prvom polčase a po zmene strán sa tlaku súpera dokázala ubrániť. Tatran sa opäť nevyhol chybám a dobre rozohraný duel v Bytčici stratil.

Skalité – Belá 1:2 (0:2)

SKALITÉ. Najmä vďaka zlému terénu začali obidvaja súperi opatrne. V 3. min však domáci vyskúšali pohotovosť Krkošu. Potom sa hra presunula do stredu ihriska. Ďalšiu dramatickú situáciu priniesla až 25. min, keď Ľ. Lukášik poriadne vystrašil gólmana súpera strelou spoza šestnástky. O desať minút neskôr podržal svojich Krkoša. Následne kopal Ľ. Lukášik priamy kop z polovice ihriska. Jeho ďalekonosný pokus vyrazil brankár len pred seba a agilný Kucej otvoril skóre. V 43. min Kucej ideálne vysunul výborne hrajúceho Deltona a a ten povedľa vybiehajúceho gólmana poistil náskok Belej. Tesne pred odchodom do šatní ešte spálili tutovky Hulej a Delton.

Po zmene strán futbalisti Skalitého ožili. Poriadnu dávku sebavedomia im dodal presný zásah Petráka, ktorým znížili z ich pohľadu na 1:2. Potom viackrát podržal svoj tím Krkoša a v 81. min mu pomohlo i brvno. Tlak Skalitého vyvrcholil v nadstavenom čase, keď rozhodca odpískal jedenástku. Tu však Krkoša zneškodnil a napravil tak svoje zaváhanie pri inkasovanom góle.

Góly: 68. Petrák, resp. 39. Kucej a 43. Delton. BELÁ-DULICE: Krkoša – Lučanský, Ľ. Brzák, Delton, Ľ. Lukášik (74. Šulan), Hulej, Žabka, Páleš (64. M. Kováčik), A. Kováčik, Kucej (89. J. Kováčik), J. Lukášik.

Miroslav Kovalčík, tréner Belej: - V Skalitom sme chceli získať aspoň bod, a preto môžeme byť s konečným výsledkom spokojní. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom mali viac z hry moji zverenci a po prestávke súper. Chalani však podali kompaktný kolektívny výkon podložený bojovnosťou, a preto si zaslúžili vyhrať. Napriek tomu, že sa v našom prejave vyskytli nejaké chyby, mužstvo musím pochváliť.

Bytčica – Sučany 2:1 (0:0)

BYTČICA. Hostia nastúpili v oklieštenej zostave, a tak sa zamerali predovšetkým na defenzívu. Až na mierne zaváhanie v 8. min pracovala ich obrana veľmi solídne. Postupne sa Tatran začal osmeľovať i v ofenzíve. Najmä aktívny Zelienka robil hráčom súpera veľké problémy. Po jeho aktivite zahrával štandardku z hranice šestnástky Prchlík, no tesne minul. Domáci dokázali zo svojej územnej prevahy vyťažiť len rohové kopy. Zverenci trénera Pronaja, na čele so spoľahlivým brankárom, im však v prvom polčase skórovať nedovolili.

Po zmene strán však Tatran v nastúpenom trende nevydržal. Najskôr ho postihla smola, keď musel ihrisko pre zranenie opustiť Zelienka. V 60. min vyrobili Sučanci obrovskú chybu vo vlastnej šestnástke a skúsený Zuziak ju nekompromisne potrestal. O desať minút neskôr nechala defenzíva turčianskeho tímu svojho brankára bez pomoci. Ten najskôr zlikvidoval pokus Zuziaka a aj jeho následnú dorážku, no lopta sa dostala k nekrytému Drahnovi a ten zvýšil na 2:0. V 87. min sa M. Staňo prekľučkoval až do čistej šance, ale svoje sólo gólom nezakončil. Do streleckej listiny sa zapísal až v nadstavenom čase, keď stanovil konečný výsledok.

*Góly: 60. Zuziak a 70. Drahno, resp. 90.+ M. Staňo. SÚČANY: Silvester – Goč, Prchlík, Šimko, Huličiar, Ďugel, Košinár, Bella, Bránik, Zelienka (55. J. Staňo), M. Staňo.

Pavol Pronaj st, tréner Sučian: - Chýbalo nám päť hráčov zo základnej zostavy a to sa negatívne odrazilo na našom výkone. Prvý polčas ešte nebol zlý, no potom mužstvo hrubými chybami postavilo súpera na nohy. Ten sa po prvom góle dostal na koňa, a aj keď sa nám ho v závere podarilo dostať pod tlak, stihli sme už len znížiť.

*Ostatné výsledky 17. kola: Bytča – Predmier 4:0, Liptovský Hrádok – Kysucký Lieskovec 3:0, Oravská Jasenica – Makov 1:2, Oravské Veselé – Tvrdošín 2:2.

1. Bytča 16 9 5 2 39:19 32

2. Tvrdošín 17 7 6 4 25:13 27

3. Kys. Lieskovec 16 8 2 6 34:24 26

4. Stráňavy 16 8 2 6 26:20 26

5. Bytčica 15 8 2 5 23:27 26

6. Dolná Tižina 15 7 4 4 27:20 25

7. Or.Veselé 14 7 2 5 30:32 23

8.Or. Jasenica 16 7 1 8 20:24 22