Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra
FUTBAL, I. TRIEDA

Finiš Dynama prišiel neskoro, favorit vedenie udržal

Kláštorčania v Diviakocvh viedli už 3:0, no domáci sa prebrali a postupne z náskoku hostí ukrajovali. Jeťkovci však nakoniec prekvapenie nepripustili a tri body si nedali vziať

Nezvyčajná návšteva. Ženích Dušan Hrivnák s nevestou Jankou Grambličkovou prišli na Bystričku povzbudiť svojich Dubovčanov.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

.

Krpeľany – Malý Čepčín 1:2 (1:2)

Líder tabuľky išiel pevne za svojím cieľom a už v 25. min viedol dvojgólovým rozdielom. Najprv sa o prvý úspech hostí postaral z penalty Koleník, potom technickou strelou prekonal A. Kráľa obranca Prokain. A to ešte dobrú príležitosť na skórovanie nevyužil Rybár, ktorého strela len tesne minula bránu. Domáci potom vyrovnali hru a E. Časár mohol znížiť, no Topor sa blysol pekným zákrokom. Nakoniec sa Dynamo dočkalo, z jedenástky mu nádej na lepší výsledok posilnil Mačto. Lenže skóre sa už po prestávke nezmenilo. Vedúce mužstvo tabuľky kontrolovalo hru a domácim veľa nedovolilo.

Góly: Mačto (pok. kop), resp. Koleník (pok. kop) a Prokain. KRPEĽANY: A. Kráľ – Hajas, Dérer, L. Kráľ (Sajdák), Mačto, D. Časár, Špirko, Fečko, E. Časár, Badáň, Jančo (Huťka). MALÝ ČEPČÍN: Topor – Liner, M. Chovanec (K. Chovanec), Šmatlák, Kašuba, Prokain, Rešetár, Dolník, Boďa, Hromada, Rybár.

Diviaky – Kláštor 2:3 (0:1)

Celý prvý polčas sa hra odvíjala medzi šestnástkami. Prvú šancu mal M. Jeťko v 22. min, no z ôsmich metrov netrafil bránu. V 34. min sa však už nemýlil a po chybe domácej obrany prehodil brankára Lukáča.

Hostia o svojom víťazstve rozhodli hneď po zmene strán, keď v 47. min skóroval Šumichrast a o ďalšie dve minúty už na 3:0 zvyšoval opäť M. Jeťko. Až potom sa presadili domáci. V 52. min vykresal svojmu tímu iskierku nádeje D. Hrivnák, ktorú potom rozžeravil v 80. min aj T. Koleno. Keďže ďalšie možnosti už ostali nevyužité, favorit si udržal tesné vedenie.

Góly: D. Hrivnák a . T. Koleno, resp. 22. a 49. M. Jeťko a 47. Šumichrast. DIVIAKY: Lukáč – T. Koleno, Hyčko (Poništ), Klein, Žatko, J. Koleno, Húšťa (Š. Kviatkovský), M. Kviatkovský (Šefraník), Turčány, Gavrík, D. Hrivnák. KLÁŠTOR: Pekarík – M. Jeťko, Černák, Cabada, Šmiček, T. Mravec, Krutek, Maroš, J. Jeťko, L. Mravec (Slivka), Šumichrast.

Žabokreky – Blatnica 6:1 (3:1)

Domáci sa od úvodného hvizdu bez zľutovania pustili do súpera a v 12. min po krídelnej akcii D. Kalnického otvoril skóre Maruniak. O dve minúty sa brankárom Švadlenkom vyrazená lopta dostala ku D. Kalnickému a ten ju poslal po druhýkrát do siete. Ďalšie svoje šance Žabokrečania nevyužili, a tak prišiel trest v podobe zníženia Líškom, ktorý sa blysol peknou individuálnou akciou. Favorit na chvíľu znervóznel, no v 37. min ho úspešnou dorážkou upokojil Ďanovský.

Po prestávke to už bola jednostranná záležitosť Slovana. V 53. min hlavičkou D. Kalnický upravil na 4:1, pričom kanonier Žabokriek svoj hetrik zavŕšil už o tri minúty. Jedenástku síce najprv nepremenil, no z opakovane strely sa už nemýlil. Konečnú podobu výsledku dal v 67. min krížnou strelou Gállik.

Góly: D. Kalnický 3, Maruniak, Ďanovský a Gállik, resp. Líška. ŽABOKREKY: Štefánik – Jesenský, Gállik, Galis, Horník, Šavol, Ďanovský (Štefanides), Maruniak (Majerčík), Jariabka, D. Kalnický (Bulák), M. Kalnický. BLATNICA: Švadlenka – Ďuris (Medvecký), Miškóci (Vlas), Škuta, Baranček, Kozák, Jelluš, Ďanovský (Jelšovský), Hideg, Líška, Boďa.

Trebostovo – Sklabiňa 1:1 (1:0)

Domácim ani najlepší jarný výkon nestačil na víťazstvo, museli sa uspokojiť len s deľbou bodov. Trebostovčania sa ujali vedenia v 30. min, keď po kombinačnej akcii a následnom centri Kučeríka našla lopta hlavu Mackuru, ktorý prekonal brankára Bobčeka. Zverenci trénera J. Fľaka mali najmä v prvom polčase viac z hry, no z ďalších šancí už poisťovací gól nepridali. Hostia v druhom polčase hru vyrovnali, ale ani jedna z ich príležitosti sa dlho neujala. Napokon im to vyšlo, keď sa to už najmenej čakalo. V nadstavenom čase vyrovnal Ľ. Blizniak.

Góly: 30. Mackura, resp. 90.+ Ľ. Blizniak. TREBOSTOVO: Baričič – Paulovič, Javorka, Sobkuliak, Výbošťok, Porubčanský, Stehlík (Čepčány), Kučírek, Šťastiak (Bôcik), Mackura, Marguš(Kulašiak). SKLABIŇA: Bobček – Polonec, Polášek, Jančovič (Šupena), Bambúšek, M. Truchlík, M. Wehle, Horňák, Ľ. Blizniak, Saniga, Kováč.

Valča – Necpaly 1:5 (0:2)

Domáci začali lepšie, no vypracované šance ostali len šancami. Hostia sa postupne nielenže prebrali, ale prevzali aj réžiu zápasu do svojich rúk. V 29. min Valčanov presným zakončením zmrazil Pádej, pričom o ďalšiu studenú sprchu sa im druhým gólom postaral Jurko.

V druhom polčase zverenci trénera Hanzlíka nestiahli nohu z plynu a naďalej pokračovali v dobýjaní domácej bránky. Ich prevaha vyústila do ďalších príležitostí, ktoré najprv využil Grajciar a potom po druhý raz i Pádej. Až za stavu 0:4, keď už Valčania hrali bez vylúčeného Glossa, prišla domáca odpoveď. Hostia zaváhali v obrane a ich nepozornosť potrestal Urmin. Ihneď po rozohraní ale favorit opäť udrel a M. Hanzel vrátil svojmu mužstvu štvorgólové vedenie.

Góly: Urmin, resp. Pádej 2, Jurko, Grajciar a M. Hanzel. VALČA: Noga – Gloss, Cíger (Žila), Ráheľ , Romančík, Oravec (Kapusta), Červeň, Škuta, Rizoň, Jesenský, Urmin. NECPALY: V. Keveš – J. Keveš, Roháčik, M. Hanzel, R. Hanzel (J. Dolník), Staník, Grajciar, Frolo, Jurko, P. Dolník, Pádej.

Bystrička – Dubové 3:1 (2:0)

Hostia vstúpili do stretnutia lepšie, no ich stopercentná šanca zo 4. min zostala nevyužitá. O desať minút neskôr Človiečik prihral Barčinovi a novopečený otec nádhernou strelou z diaľky otvoril skóre. Vzápätí po faule na Pašku kopali domáci jedenástku a Hanuliak ju bezpečne premenil.

Po zmene strán hráči Slovana poľavili. Spoľahlivého J. Thomku najskôr neprekonal Kováč. Po ňom v samostatnom nájazde neuspel Užík, ktorý navyše nastrelil i brvno. Dubovému sa podarilo zdramatizovať priebeh zápasu v 75. min, keď J. Hrivnák znížil. V poslednej minúte stretnutia však upravil na konečných 3:1 striedajúci M. Thomka.

Góly: 14. Barčin, 16. Hanuliak (pok. kop) a 90. M. Thomka, resp. 75. J. Hrivnák. BYSTRIČKA: J. Thomka – Košút, Truban, Štefánek, Blažek, Paško, Človiečik, Barčin, Mazurák (Užík), Hanuliak, Pinčiar (M. Thomka). DUBOVÉ: Košút – L. Lettrich, Miroslav Vereš, M. Lettrich, Milan Vereš, M. Daubner, Ambroz (P. Lettrich), Kováč, P. Daubner, Karas (Plica), J. Hrivnák.

Lipovec – Košťany 2:0 (0:0)

Vývoj stretnutia výrazne ovplyvnila 19. min, počas ktorej dostal červenú kartu za nešportové správanie hosťujúci Vácha. Jeho spoluhráči tak museli podstatnú časť duelu hrať v oslabení. Domácim sa však dlho nedarilo prekonať obranný val súpera, a tak sa do kabín odchádzalo za bezgólového stavu.

V druhom polčase Lipovec opäť dlho búšil do dobre organizovanej defenzívy protivníka. Zverenci trénera Kellera sa dočkali až sedem minút pred koncom, keď skúsený Páleš potrestal chybu futbalistov Košťian. V poslednej minúte ešte dal definitívnu podobu konečnému výsledku presný zásah Ertla.

Góly: 83. Páleš a 90. Ertl. LIPOVEC: Hill – Šenšel, Rybárik, Raček, Kúdelka, Kováčik, Štilla (Vallo), Kosinka, Ertl, Páleš (Vydra), Kionka. KOŠŤANY: Čordáš – Kotlár, Zigo, Krkoša, Golský – Bujna, Zvoda, Melník (R. Wehle), Šenšel - Rohoň, Vacha.