Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky
FUTBAL, I. TRIEDA

Finiš Dynama prišiel neskoro, favorit vedenie udržal

Kláštorčania v Diviakocvh viedli už 3:0, no domáci sa prebrali a postupne z náskoku hostí ukrajovali. Jeťkovci však nakoniec prekvapenie nepripustili a tri body si nedali vziať

Nezvyčajná návšteva. Ženích Dušan Hrivnák s nevestou Jankou Grambličkovou  prišli na Bystričku povzbudiť svojich Dubovčanov.Nezvyčajná návšteva. Ženích Dušan Hrivnák s nevestou Jankou Grambličkovou prišli na Bystričku povzbudiť svojich Dubovčanov. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

.

Krpeľany – Malý Čepčín 1:2 (1:2)

Líder tabuľky išiel pevne za svojím cieľom a už v 25. min viedol dvojgólovým rozdielom. Najprv sa o prvý úspech hostí postaral z penalty Koleník, potom technickou strelou prekonal A. Kráľa obranca Prokain. A to ešte dobrú príležitosť na skórovanie nevyužil Rybár, ktorého strela len tesne minula bránu. Domáci potom vyrovnali hru a E. Časár mohol znížiť, no Topor sa blysol pekným zákrokom. Nakoniec sa Dynamo dočkalo, z jedenástky mu nádej na lepší výsledok posilnil Mačto. Lenže skóre sa už po prestávke nezmenilo. Vedúce mužstvo tabuľky kontrolovalo hru a domácim veľa nedovolilo.

Góly: Mačto (pok. kop), resp. Koleník (pok. kop) a Prokain. KRPEĽANY: A. Kráľ – Hajas, Dérer, L. Kráľ (Sajdák), Mačto, D. Časár, Špirko, Fečko, E. Časár, Badáň, Jančo (Huťka). MALÝ ČEPČÍN: Topor – Liner, M. Chovanec (K. Chovanec), Šmatlák, Kašuba, Prokain, Rešetár, Dolník, Boďa, Hromada, Rybár.

Diviaky – Kláštor 2:3 (0:1)

Celý prvý polčas sa hra odvíjala medzi šestnástkami. Prvú šancu mal M. Jeťko v 22. min, no z ôsmich metrov netrafil bránu. V 34. min sa však už nemýlil a po chybe domácej obrany prehodil brankára Lukáča.

Hostia o svojom víťazstve rozhodli hneď po zmene strán, keď v 47. min skóroval Šumichrast a o ďalšie dve minúty už na 3:0 zvyšoval opäť M. Jeťko. Až potom sa presadili domáci. V 52. min vykresal svojmu tímu iskierku nádeje D. Hrivnák, ktorú potom rozžeravil v 80. min aj T. Koleno. Keďže ďalšie možnosti už ostali nevyužité, favorit si udržal tesné vedenie.

Góly: D. Hrivnák a . T. Koleno, resp. 22. a 49. M. Jeťko a 47. Šumichrast. DIVIAKY: Lukáč – T. Koleno, Hyčko (Poništ), Klein, Žatko, J. Koleno, Húšťa (Š. Kviatkovský), M. Kviatkovský (Šefraník), Turčány, Gavrík, D. Hrivnák. KLÁŠTOR: Pekarík – M. Jeťko, Černák, Cabada, Šmiček, T. Mravec, Krutek, Maroš, J. Jeťko, L. Mravec (Slivka), Šumichrast.

Žabokreky – Blatnica 6:1 (3:1)

Domáci sa od úvodného hvizdu bez zľutovania pustili do súpera a v 12. min po krídelnej akcii D. Kalnického otvoril skóre Maruniak. O dve minúty sa brankárom Švadlenkom vyrazená lopta dostala ku D. Kalnickému a ten ju poslal po druhýkrát do siete. Ďalšie svoje šance Žabokrečania nevyužili, a tak prišiel trest v podobe zníženia Líškom, ktorý sa blysol peknou individuálnou akciou. Favorit na chvíľu znervóznel, no v 37. min ho úspešnou dorážkou upokojil Ďanovský.

Po prestávke to už bola jednostranná záležitosť Slovana. V 53. min hlavičkou D. Kalnický upravil na 4:1, pričom kanonier Žabokriek svoj hetrik zavŕšil už o tri minúty. Jedenástku síce najprv nepremenil, no z opakovane strely sa už nemýlil. Konečnú podobu výsledku dal v 67. min krížnou strelou Gállik.

Góly: D. Kalnický 3, Maruniak, Ďanovský a Gállik, resp. Líška. ŽABOKREKY: Štefánik – Jesenský, Gállik, Galis, Horník, Šavol, Ďanovský (Štefanides), Maruniak (Majerčík), Jariabka, D. Kalnický (Bulák), M. Kalnický. BLATNICA: Švadlenka – Ďuris (Medvecký), Miškóci (Vlas), Škuta, Baranček, Kozák, Jelluš, Ďanovský (Jelšovský), Hideg, Líška, Boďa.

Trebostovo – Sklabiňa 1:1 (1:0)

Domácim ani najlepší jarný výkon nestačil na víťazstvo, museli sa uspokojiť len s deľbou bodov. Trebostovčania sa ujali vedenia v 30. min, keď po kombinačnej akcii a následnom centri Kučeríka našla lopta hlavu Mackuru, ktorý prekonal brankára Bobčeka. Zverenci trénera J. Fľaka mali najmä v prvom polčase viac z hry, no z ďalších šancí už poisťovací gól nepridali. Hostia v druhom polčase hru vyrovnali, ale ani jedna z ich príležitosti sa dlho neujala. Napokon im to vyšlo, keď sa to už najmenej čakalo. V nadstavenom čase vyrovnal Ľ. Blizniak.

Góly: 30. Mackura, resp. 90.+ Ľ. Blizniak. TREBOSTOVO: Baričič – Paulovič, Javorka, Sobkuliak, Výbošťok, Porubčanský, Stehlík (Čepčány), Kučírek, Šťastiak (Bôcik), Mackura, Marguš(Kulašiak). SKLABIŇA: Bobček – Polonec, Polášek, Jančovič (Šupena), Bambúšek, M. Truchlík, M. Wehle, Horňák, Ľ. Blizniak, Saniga, Kováč.

Valča – Necpaly 1:5 (0:2)

Domáci začali lepšie, no vypracované šance ostali len šancami. Hostia sa postupne nielenže prebrali, ale prevzali aj réžiu zápasu do svojich rúk. V 29. min Valčanov presným zakončením zmrazil Pádej, pričom o ďalšiu studenú sprchu sa im druhým gólom postaral Jurko.

V druhom polčase zverenci trénera Hanzlíka nestiahli nohu z plynu a naďalej pokračovali v dobýjaní domácej bránky. Ich prevaha vyústila do ďalších príležitostí, ktoré najprv využil Grajciar a potom po druhý raz i Pádej. Až za stavu 0:4, keď už Valčania hrali bez vylúčeného Glossa, prišla domáca odpoveď. Hostia zaváhali v obrane a ich nepozornosť potrestal Urmin. Ihneď po rozohraní ale favorit opäť udrel a M. Hanzel vrátil svojmu mužstvu štvorgólové vedenie.

Góly: Urmin, resp. Pádej 2, Jurko, Grajciar a M. Hanzel. VALČA: Noga – Gloss, Cíger (Žila), Ráheľ , Romančík, Oravec (Kapusta), Červeň, Škuta, Rizoň, Jesenský, Urmin. NECPALY: V. Keveš – J. Keveš, Roháčik, M. Hanzel, R. Hanzel (J. Dolník), Staník, Grajciar, Frolo, Jurko, P. Dolník, Pádej.

Bystrička – Dubové 3:1 (2:0)

Hostia vstúpili do stretnutia lepšie, no ich stopercentná šanca zo 4. min zostala nevyužitá. O desať minút neskôr Človiečik prihral Barčinovi a novopečený otec nádhernou strelou z diaľky otvoril skóre. Vzápätí po faule na Pašku kopali domáci jedenástku a Hanuliak ju bezpečne premenil.

Po zmene strán hráči Slovana poľavili. Spoľahlivého J. Thomku najskôr neprekonal Kováč. Po ňom v samostatnom nájazde neuspel Užík, ktorý navyše nastrelil i brvno. Dubovému sa podarilo zdramatizovať priebeh zápasu v 75. min, keď J. Hrivnák znížil. V poslednej minúte stretnutia však upravil na konečných 3:1 striedajúci M. Thomka.

Góly: 14. Barčin, 16. Hanuliak (pok. kop) a 90. M. Thomka, resp. 75. J. Hrivnák. BYSTRIČKA: J. Thomka – Košút, Truban, Štefánek, Blažek, Paško, Človiečik, Barčin, Mazurák (Užík), Hanuliak, Pinčiar (M. Thomka). DUBOVÉ: Košút – L. Lettrich, Miroslav Vereš, M. Lettrich, Milan Vereš, M. Daubner, Ambroz (P. Lettrich), Kováč, P. Daubner, Karas (Plica), J. Hrivnák.

Lipovec – Košťany 2:0 (0:0)

Vývoj stretnutia výrazne ovplyvnila 19. min, počas ktorej dostal červenú kartu za nešportové správanie hosťujúci Vácha. Jeho spoluhráči tak museli podstatnú časť duelu hrať v oslabení. Domácim sa však dlho nedarilo prekonať obranný val súpera, a tak sa do kabín odchádzalo za bezgólového stavu.

V druhom polčase Lipovec opäť dlho búšil do dobre organizovanej defenzívy protivníka. Zverenci trénera Kellera sa dočkali až sedem minút pred koncom, keď skúsený Páleš potrestal chybu futbalistov Košťian. V poslednej minúte ešte dal definitívnu podobu konečnému výsledku presný zásah Ertla.

Góly: 83. Páleš a 90. Ertl. LIPOVEC: Hill – Šenšel, Rybárik, Raček, Kúdelka, Kováčik, Štilla (Vallo), Kosinka, Ertl, Páleš (Vydra), Kionka. KOŠŤANY: Čordáš – Kotlár, Zigo, Krkoša, Golský – Bujna, Zvoda, Melník (R. Wehle), Šenšel - Rohoň, Vacha.

4. Táto pomôcka zlepší život všetkým imobilným ľuďom
  5. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  6. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  7. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  8. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  9. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
  10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
  2. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  3. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?

Vzdelávať namiesto zaúčať

Spoločnosť VIENA INTERNATIONAL s.r.o. sa pokúsila rozbehnúť odvážny projekt.

Školiace stredisko spoločnosti VIENA INTERNATIONAL s.r.o.

Samo Hlavaj môže skompletizovať šampionátový hetrik

Slovenská reprezentačná dvadsiatka sa na juniorský svetový šampionát bude pripravovať v izolovanom kempe vo Zvolene. Pozvánku dostal i brankár Samuel Hlavaj.

Zverenci Róberta Petrovického odštartujú prípravu na šampionát počas posledného novembrového dňa.