Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila
IV. LIGA STRED

Belá zbytočne prehrala, Tatran opäť nezvládol záver

Štvrtoligistom sa cez víkend nedarilo. Sučany ani Belá na svojich súperov tentoraz nestačili. V utorňajšej dohrávke Tatran remizoval v Sklaitom.

Štvrtoligistom sa cez víkend nedarilo. Sučany ani Belá na svojich súperov tentoraz nestačili.

Bytčica – Belá-Dulice 3:2 (2:1)

BYTČICA. O prvú nebezpečnú akciu zápasu sa postarali domáci, no Krkoša svoj tím podržal. Potom zahrával priamy kop po faule na Vajagiča skúsený Ľ. Lukášik. Približne z 20 metrov ideálne trafil pravý horný roh brány súpera a otvoril skóre. V 23. min sa v skrumáži pred Krkošom presadil Baleja a vyrovnávajúcim gólom potrestal slabý dôraz defenzívy Belej. O päť minút neskôr kopala Bytčica roh. V šestnástke najvyššie vyskočil Zuziak a proti jeho presnej hlavičke bol Krkoša bezmocný.

Do druhého dejstva vstúpili lepšie Beľania. Defenzíva súpera zastavila Huleja len za cenu faulu a nariadený pokutový kop s istotou premenil Ľ. Lukášik. O päť minút neskôr však dostali výhodu priameho kopu domáci. Opäť ho dokázali využiť a Baleja druhým presným zásahom v stretnutí vrátil svojmu tímu vedenie. V 78. min mal ešte dobrú šancu na vyrovnanie Kucej, no skóre už zostalo nezmenené.

*Góly: 23. a 78. Baleja a 28. Zuziak, resp. 5. a 55. Ľ. Lukášik (druhý z pok. kopu). BELÁ-DULICE: Krkoša – Lučanský, Ondrla (45. Kucej), A. Kováčik, Žabka, Šulan, Brzák, Delton, Hulej, Ľ. Lukášik, Vajagič (80. J. Kováčik).

Miroslav Kovalčík, tréner Belej: - Aj keď nám pre zranenie chýbalo niekoľko hráčov a Delton s Kucejom nastúpili so sebazaprením, dnes sme mohli v Bytčici získať minimálne bod. Po vedúcom góle si však moji zverenci nechali vnútiť súperov štýl hry, čo pochopiteľne viac vyhovovalo domácim. Nepodarilo sa nám v dostatočnej miere eliminovať ani štandardky súpera. Práve na ne som mojich zverencov upozorňoval, napriek tomu po nich inkasovali prakticky všetky góly.

Sučany – Dolná Tižina 0:2 (0:0)

SUČANY. Tatran vstúpil do stretnutia aktívne, no jeho dve nebezpečné strely z úvodu zmenu skóre nepriniesli. V 14. min zahrávali hostia roh a odrazenú loptu poslal ich útočník tesne ponad brvno Francúzovej brány. O pätnásť minút neskôr sa uzdravený Majerčík odhodlal k zakončeniu spoza šestnástky, žiaľ, trafil len brvno. Vzápätí pozorný Francúz pohotovým zákrokom vyškriabal tvrdú strelu protivníka na roh. Tesne pred koncom prvého polčasu ešte vyzvŕtal defenzívu Sučian Bugaj, ale jeho aktivita zmenu skóre nepriniesla.

Po prestávke pôsobil futbalovejším dojmom tím Dolnej Tižinej, ktorý prevzal iniciatívu. Svoju prevahu však dlho nevedeli gólovo vyjadriť. Podarilo sa to až Ďuratnému v 76. min, ktorý strelou z priameho kopu otvoril skóre. Vzápätí potrestal chybu v rozohrávke turčianskeho celku aktívny Labuda a bolo 0:2. V závere si už hostia sľubný náskok postrážili.

Góly: 76. Ďuratný a 78. Labuda. SUČANY: Francúz – Vaňo (63. Huličiar), Remeň, Prchlík, Švec, Šimko, Ďugel (36. Košinár), Vojvoda, Majerčík, J. Staňo, Bránik.

Pavol Pronaj st., tréner Sučian: - Zo základnej zostavy nám chýbalo päť hráčov a na našej hre to bolo cítiť. S favoritom sme dokázali držať krok až do 70. min. Potom sa hráči opäť nevyvarovali zbytočných chýb a ponúkli súperovi víťazstvo. Snahu hráčom opäť nemôžem uprieť, no na body to nestačí.

*Ostatné výsledky 19. kola: Stráňavy – Predmier 0:1, Bytča – Kysucký Lieskovec 2:0, Skalité – Makov 1:3, Liptovský Hrádok – Tvrdošín 1:1, Oravská Jasenica – Oravské Veselé 1:0.

Dohrávka 15. kola

Skalité – Sučany 0:0

V utornajšej dohrávke remizoval Tatran v Skalitom. Šesťbodový duel mohli v 69. min rozhodnúť vo svoj prospech domáci, no nepremenili pokutový kop. V závere mali niekoĺko tutoviek i hostia, ale bezgólový výsledok už ani oni nezmenili.

SUČANY: Francúz – Bránik, Majerčík, Šimko, Švec (64. Homola), Šibík, Košinár, Vojvoda, J. Staňo, Vaňo, Ďugel.

1. Bytča 19 11 6 2 46:19 39

2. Dolná Tižina 18 10 4 4 32:21 34

3. Tvrdošín 19 8 7 4 27:14 31

4. Kys. Lieskovec 18 9 2 7 38:29 29

5. Bytčica 18 9 2 7 27:37 29

6. Stráňavy 19 8 3 8 28:24 27

7. Predmier 19 8 3 8 30:27 27