Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky
V. LIGA – SKUPINA B

Slabý víkend, Turčania brali len štyri body

Zápasy 20. kola veľa radosti Turčanom nepriniesli. Uspeli len Dražkovčania, ktorí vyhrali v Ludrovej. Bod si na svoje konto pripísali ešte Turčianske Kľačany.

Futbalista T. Kľačian Andrej Barošinec sa postaral o jedenástku, po ktorej vyrovnal na 1:1 S. Gregor.Futbalista T. Kľačian Andrej Barošinec sa postaral o jedenástku, po ktorej vyrovnal na 1:1 S. Gregor. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Černová – Vrútky 3:1 (2:0)

ČERNOVÁ. V 10. min sa po Zbojovej strele z 20 metrov triaslo brvno domácej brány. Na druhej strane prvá väčšia príležitosť Liptákov skončila gólom. Hübner neudržal strelu domáceho hráča a dobiehajúci Kmeť ju dorážkou poslal do siete. V 16. min vrútocký brankár fauloval v pokutovom území a nariadenú penaltu s istotou premenil Chovanec. Hostia sa z dvoch úderov len ťažko spamätávali a po šanciach Černovej mohli minimálne ešte trikrát inkasovať. Lokomotíva sa prebrala až v závere. V 44. min Fučela v dobrej pozícií hlavičkoval len do rúk brankára a potom Dunjič zblízka len o pár centimetrov minul z malého vápna bránu.

Po prestávke nenechal tretí gól domácich dlho na seba čakať. V 57. min si Tomka nerozumel s rakytom a ich zaváhanie na dvakrát potrestal Kmeť. Až v 73. min sa dočkali aj hostia, keď priamy kop z 20 metrov perfektne zvládol Rohoň. V samom závere mal šancu na korekciu výsledku Mazúr, avšak trafil len žrď.

Góly: 12. Kmeť a 16. Chovanec (pok. kop) a 57. Kmeť, resp. 73. Rohoň. VRÚTKY: Hübner (30. Tomka) – M. Botoš (46. Vlček), Mazúr, Rakyta – Fučela, Zboja, Letrik, Rohoň, T. Botoš – Sremac, Dunjič (70. Pevala).

Turčianska Štiavnička – Trstená 2:4 (2:1)

KRAĽOVANY. Na neutrálnom ihrisku, keďže Štiavničania nemohli hrať pre verdikt disciplinárky doma, išli do vedenia zverenci trénera T. Rataja už v 13. min. K zakončeniu sa dostal Kostra a aj sprispením oravského obrancu otvoril skóre. V 19. min vyšiel hosťom rýchly brejk, na ktorého konci sa tešil Novák. Turčania sa rýchlo otriasli a v 24. min Tomka po Koťkovom centri hlavičkou na dvakrát vrátil svojmu tímu vedenie.

V druhom dejstve líder súťaže rýchlo vyrovnal, v 50. min nekrytý Novák pridal svoj druhý presný zásah v zápase. Gól ratajovcov nalomil a v 62. min Zaťko vydareným pokusom spoza šestnástky posielal už Trstenú do vedenia. Štiavničania potom všetko stavili na útok, no vo finálnej fáze už nenašli dostatok pokoja. Ten im navyše v 77. min definitívne z kopačiek zobral Bednár, ktorý úspešným tečom na päťke prekonal bezmocného Chalupku.

Góly: 11. Kostra a 24. Tomka, resp. 19. a 50. Novák, 62. Zaťko a 77. Bednár. TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalupka – Štefaničiak, Čujko (65. Pitoňák), Tavel, Bodorík – Rendko, Tomka, Kostra, Trebula (55. Chmúrny) – M. Gregor, Koťka.

Ludrová – Dražkovce 0:1 (0:0)

LUDROVÁ. Zachraňujúci sa domáci síce skórovali už v úvodnej minúte, no zdvihnutá zástavka asistenta rozhodcu im prekazila radosť. V 20. min Čuba vyrazil nepríjemnú strelu Liptákov na roh a po ňom mal obrovské šťastie, keď domáci hráč zblízka minul odkrytú bránu. Hostia sa skúšali presadiť najmä strelami z väčších vzdialeností. Čiljak mieril nepresne a Morten-Jacobsen trafil iba brankára.

Zverencom trénera Šimka parádne vyšiel vstup do druhého polčasu. V 61. min akciu z vlastnej polovice ihriska potiahol Čiljak, pred šestnástkou ponúkol loptu Ferancovi, ktorého dravý prienik do šestnástky skončil gólovou strelou. Potom mohol tri body hosťom poistiť Rapan, v 76. min však preloboval nielen brankára, ale i bránu.

Gól: 61. Feranec. DRAŽKOVCE: Čuba – Pleško, Hornák (61. Kutman), Jesenský, Pisch – Fekete, Egrecký (73. Rapan), Záborský, Čiljak – Jacobsen-Morten – Nezdoba (46. Feranec).

Turčianske Kľačany – Bešeňová 1:1 (1:1)

TURČ. KĽAČANY. Hostia mali raketový štart do zápasu a už po 34. sekundách viedli, keď sa krížnou strelou pod brvno predstavil domácim divákom Vyšný. Ten potom mohol v 10. min pridať i druhý gól, no tentoraz neuspel. Hostí to zamrzelo v 16. min, keď po faule na Barošinca z jedenástky vyrovnal kapitán S. Gregor. Gól Kľačancov nabudil, ale napriek prevahe už výsledok vo svoj prospech neotočili.

Skóre sa nemenilo ani po prestávke, hoci najmä domáci Barošinec a Kubatka mali niekoľko možností na skórovanie. Tlak Kľačancov potom pribrzdilo vylúčenie Koscelníka, ktorá zbytočne oslabil svoje mužstvo. V závere pohrozili aj hostia z Bešeňovej, Poništ však proti Vyšného strele vytiahol super zákrok, ktorý Turčanom zachránil bod.

Góly: 16. S. Gregor (pok. kop), resp. 1. Vyšný. TURČ. KĽAČANY: Poništ – Kubový, S. Gregor (19. Koscelník), G. Maron (57. Hykl), Žilák – Lukaček, Bukovčan, Mažári, Martinček (75. Vitek) – Barošinec, Kubatka.

Palúdzka – Mošovce 7:2 (4:0)

PALÚDZKA. Hosťom sa prvý polčas absolútne nevydaril. Už v 4. min sa po prihrávke cez stred obrany dostal k lopte Hlušák, ktorý nekompromisne prestrelil Pleša. V 8. min rozhodca odpískal proti Mošovciam prísnu jedenástku a Kokavec ju premenili. Jedinú šancu Turčanov mal Kalnický. Najprv trafil ruku domáceho obrancu a potom z dorážky minul bránu. V 30. min vyšla Liptákom ďalšia kolma akcia, po ktorej Pastva zvyšoval už na 3:0. Nebolo to však ešte všetko, o ďalších desať minút sa znovu z jedenástky presne trafil Kokavec.

Aj v druhom polčase pokračovali strelecké manévre, ku ktorým sa pridali i Turčania. V 54. min na 1:4 znižoval striedajúci Ertel, no o minútu na to vrátil domácim štvorgólový náskok Pastva. V 70. min sa síce strelou k žrdi presadil Fazika, no posledné slovo mali Palúdžania. V 85. min vystrúhal pekné sólo i zakončenie Pastva a po ňom v 87. min po tvrdej rane z hranice veľkého vápna stanovil konečný výsledok Hazucha. Hostia od 75. min dohrávali bez vylúčeného A. Ďanovského.

Góly: 5. Hlušák, 8. a 40. Kokavec (oba z pok. kopu), 30. 55. a 85. Pastva, 88. Hazucha, resp. 54. Ertel a 70. Fazika. MOŠOVCE: Plešo – A. Ďanovský, Lúdik (46. J. Ertel), Petrovič, P. Zubáň – Štencel, Kalnický, Záborský, M. Zubáň (46. M. Ertel) – Milan Šavol (66. Rišian), Fazika.

DOHRÁVKY 15. KOLA

Mošovce – Turčianske Kľačany 1:1 (0:0)

Góly: 75. Štencel, resp. 87. Kubatka. MOŠOVCE: Plešo – M. Petrovič (89. P. Zubáň), M. Ďanovský, Magoč, S. Záborský – M. Zubáň, Fazika, Lúdik, M. Ertel (70. Štencel) – Milan Šavol (80. J. Ertel), M. Kalnický. TURČ. KĽAČANY: Skalák – Kubový, Lukaček, G. Maron (25. J. Maron), Žilák (65. Vitek)- Mažári, Bukovčan, Hykl, Martinček – Barošinec, Kubatka (90. Bujna).

Dražkovce – Turčianska Štiavnička 4:2 (1:2)

Góly: 33. Rapan, 55. Fekete, 74. Morten-Jacobsen a 89. Feranec, resp. 20. Kostra a 41. Čujko. DRAŽKOVCE: Čuba – Jesenský, Pleško, Haugvad, Pisch – Egrecký (68. Morten-Jacobsen), Fekete, Záborský, Čiljak (78. Nezdoba) – Rapan, Feranec. TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalupka – Čujko, M. Tavel, Krištofík, Štefaničiak – Rendko, Kostra, Tomka (82. Chmúrny), Trebula – Bodorík (58. Pitoňák), M. Gregor).

Ostatné výsledky 20. kola: Likavka – Bobrov 2:3, Dúbrava – Klin 4:0.

1 FK Slovan Trstená 20 15 5 36:22 45
2 FC Lokomotíva ŽOS Vrútky 19 12 2 5 49:24 38
3 ŠK Agro Baník Dúbrava 20 12 2 6 30:18 38
4 FC 34 Liptovský Mikuláš - Palúdzka 20 10 5 5 57:36 35
5 Máj Černová 20 9 6 5 41:24 33
6 ŠK Turčianská Štiavnička 19 10 2 7 36:29 32
7 OŠK Bešeňová 20 9 4 7 36:33 31