Utorok, 16. január, 2018 | Meniny má Kristína

Nováčik z Mošoviec osem kôl nevyhral

Z Turčanov vyhrali len Kľačanci. A aj to v derby zápase s Dražkovcami. Vrútočania slabým výkonom v Dúbrave premrhali šancu priblížiť sa k vedúcej Trstenej. Na Liptove vyhoreli aj Štiavničania, ktorí v Černovej schytali päťku. Stále sa nedarí Mošovčanov.

Gero Maron. Stále je pevnou súčasťou defenzívy Kľačancov.(Zdroj: JARO PODHORSKÝ)

Na jar už naplno nebodovali osemkrát.

Dúbrava – Vrútky 3:2 (3:1)

Lokomotíva zaspala úvod stretnutia a už v 17. min prehrávala trojgólovým rozdielom. Liptáci boli vysoko efektívni, z troch striel sa trikrát trafili do čierneho. Potom sa hostia prebrali a Rohoň do prestávky znížil. Po nej mali Vrútočania viacero šancí, no ujala sa len tutovka Dunjiča.

Góly: 2. Burdel, 10. Švec a 17. Golis, resp. 40. Rohoň a 75. Dunjič. VRÚTKY: Hübner (46. Tomka) – Fučela, Zboja, Tabaček, Rakyta – Dunjič, Rohoň, Letrik, Korbeľ (46. Knapík) – Sremac, Mazúr.

Richard Lukášik, tréner Vrútok: - Súpera, ktorý ničím mimoriadnym nevynikol, sme postavili na nohy lacnými gólmi. Z našej strany to bol veľmi laxný, nezodpovedný a ustráchaný výkon. Takto sa o postup nebojuje. Som veľmi sklamaný.

Černová – Turčianska Štiavnička 5:1 (1:1)

Do prestávky boli hostia domácim vyrovnaným súperom. Po nej už na ihrisku kraľovalo len jedno mužstvo.

Góly: Krivuš a Milan po 2 a Kmeť. TURČ. ŠTIAVNIČKA: Margetín – Pitoňák (50. Fleško), Krištofík, Štefaničiak, Trebula – Rendko, Tomka, Kostra, Koťka – M. Gregor, Bodorík.

Tibor Rataj, tréner: Opäť sme odohrali zápas s dvomi rozdielnymi polčasmi. V prvom som nemal čo chlapcom vyčítať, hrali poctivý futbal. Po prestávke nás položil druhý gól. Od tohto momentu sme kopili chybu za chybou, čo súper dokázal využiť. A to nás ešte od vyššej prehry viacerými zákrokmi zachránil brankár Margetín.

Turčianske Kľačany – Dražkovce 2:1 (0:0)

Derby prinieslo opatrný a miestami aj nervózny futbal. O výsledku v prospech domácich v druhom polčase rozhodli štandardné situácie, ktoré perfektne zvládol Vitek. Hostia doplatili na nepremieňanie šancí.

Góly: 63. a 73 Vitek (druhý z pok. kopu), resp. 88. Čiljak. TURČ. KĽAČANY: Poništ – Lukaček, G. Maron, Koscelník, Kubový – Hykl, Bukovčan, Mažári, Martinček – Kubatka, Barošinec. DRAŽKOVCE: Čuba – Jesenský, Pleško, Štefanides – Nezdoba, Fekete, Čiljak, Haugvad, Záborský – Kutman, Feranec.

Miroslav Skalák, tréner T. Kľačian: - Dôležitosť zápasu akoby nám zväzovala ruky a nohy. Až príchodom Viteka, ktorý zobral na seba zodpovednosť, sme boli aj smerom odvážnejší. Hostia nám nič nedarovali, až do konca bojovali o dobrý výsledok. Pri ich príležitostiach sme mali aj šťastie.

Milan Šimko, tréner Dražkoviec: - O výsledku rozhodla chyba nášho brankára pri prvom góle domácich. Ale aj veľa šancí, ktoré sme nevyužili. Minimálne bod by si moji zverenci zaslúžili. K jedenástke sa vyjadrovať radšej ani nebudem.

Likavka – Mošovce 1:0 (1:0)

Gól: 30. Sliacky. MOŠOVCE: Plešo – P. Zubáň, Magoč, M. Ďanovský, M. Petrovič – Lúdik, Kalnický, Záborský, Štencel – Rišian, Milan Šavol.

Rozhodujúci moment prišiel v 30. min. Hostia v pokutovom území zabudli pokryť Sliackeho, ktorý strelou z 10 metrov nedal Plešovi šancu zasiahnuť.

Ján Tomka, tréner Mošoviec: Z obidvoch strán to nebol dobrý výkon, hráči akoby boli mysľou niekde inde. V prvom polčase nám chýbalo nasadenie, chuť i vôľa. Navyše prišla chyba v defenzíve, ktorá nám zobrala ďalšie body. Po prestávke to už bolo lepšie, ale ku gólu sme sa nedopracovali.

Ostatné výsledky 22. kola: Bešeňová – Bobrov 3:4, Ludrová – Klin 2:1, Palúdzka – Trstená 1:0.

1 FK Slovan Trstená 22 16 6 38:24 48
2 FC Lokomotíva ŽOS Vrútky 22 14 2 6 56:27 44
3 ŠK Agro Baník Dúbrava 22 13 2 7 33:23 41
4 FC 34 Liptovský Mikuláš - Palúdzka 22 11 5 6 58:38 38
5 Máj Černová 22 10 6 6 47:27 36
6 ŠK Turčianská Štiavnička 22 11 2 9 39:37 35
7 OŠK Likavka 22 11 11 44:38 33
8 Družstevník Dražkovce 22 10 3 9 37:35 33